Споделена история от Тинейджърски

Защо никой не ме иска?
Защо никой не ще да е ни приятел, ни гадже с мене? На 20 години съм, слаб и що-годе висок. На никого не съм сторил нищо, но всички ме изоставят. Простичките неща, които искам са: да ме слушат, да разберат, че винаги съм прав, че съм перфектен и, че всички останали са мои последователи. Трябва абсолютно винаги да се съгласяват с мен, а ако имам гадже, трябва да ми готви, да мълчи и да духа буквално и преносно (ако супата е прекалено топла, а мен ме мързи). Също така да ме приемат с всичките ми недостатъци - като говоря, че ми се колят хора и мразя всички и когато изчезвам и никой не може да ме види в продължение на месеци, щото си давим депресията. Според вас, драги читатели, в мен ли е грешката?

Коментари

1.   Защото очевидно си нарцисист.

2.   Надявам се това да е писано със сарказъм, а ако не е - да в теб е проблемът.

3.   Уау, защо ли не те искат? Направо си нямам отговор! Та ти си перфектното божество и в никакъв случай грешката не е в теб!!!

Хайде стига с тези измислени истории вече, какво ще кажете, а?!?

5.   Ти СИ грешката ;)

Въпреки че изглежда си го писал за забавление XD

7.   Аз съм авторът, приятелчета. Де да се бъзиках, де да се бъзиках.. Щеше да ми е много по-лесно да живея между вас простосмъртните. И историята хич не е измислена - кажи го на нулата хора, които са ми приятели. Всички сте фалшиви нещастници от главата до петите, а пък за отвътре по-добре да не говорим. Говорещи зад гърба, лъжци, изневеряващи и вечно недоволни. Понякога си мисля, че само аз съм с всичкия си измежду народа, а уж ме изкарват най-лудия тип. Ако има ад, аз ще ви разкажем играта там..ще коленичите :D

9.   Ако това си ти никой няма да те иска. Стига с тея глупости и се осъзнай . Ти четеш ли какви глупости пишеш ?

12.   Перфектни сме един за друг. Аз ще ти готвя , чистя и слушам , пък ти ще ме ч*каш по три пъти на ден , имаме ли сделка ?

-Детеслава

13.   Авторе харесва ми иронията, с която си описал как всеки иска неговите странности да бъдат приети без да дава нищо насреща или да търси проблема в себе си.

14.   Пичага, не е в теб проблемът. Ти очевидно си божество, просто така е на този свят. Животът е тежък, но трябва да го носиш на гръб, понеже никой друг няма твоята сила.

Харесва ми сатирата между другото, обаче предполагам това показва, че модераторите одобряват всичко без изобщо да го четат.

15.   Още чакам модераторите да качат моята смислена историйка лишена от мизантропия и нарцисизъм, за разлика от тази тук... но уви нямам този късмет, както на този човечец тук. :(

16.   Успя да ме разсмееш. Евала!

17.   Колко тъжно. Четете между редовете ще усетите тъгата и безпомощността на автора.

18.   Аз съм на 45 и те взимам на момента, ще те боли, но малко, ще ти хареса

19.   Има всякакви хора. Ти преценяваш до къде ще ти достига обсега. А, ако наистина искаш да водиш света към по-добро, съгнасна съм, има нужда, ще се наложи да приемеш последствията и да продължиш, въпреки упреците. Ще е добре да се вслушаш в някои, особено в тези, с които въобще не си съгласен. Хората сами могат да те водят към правилният начин на отношение. Но, не трябва да губиш представа за цялата картина. Имаш достатъчно исторически примери, опиянение от властта, страдание, преди всичко, личното.
Всички сме сами. Защото, преди каквато и да е промяна, трябва да се научим да приемаме себе си всеки път, когато нещо не ни се получава както сме го планирали. Да приемем различията си. Да приемем, че светът е балансиран такъв, какъвто е. И, че ако решим, можем да го извадим извън този баланс, поставяйки огромен товар на човешките ни, слаби тела, притискайки бунтуващите ни, копнеещи умове. Не се иска много за прекрачиш тази граница.
Всички имаме шанса да се подобрим. Погледни го от този страна, един лидер трябва да е в мир със себе си, за да получи желания резултат. Не можеш да разчиташ на късмет постоянно.
А, дали тази представа за света ще ти е достатъчна, приятел? Имаш примери за щастливи хора, при други обстоятелства. Сам можеш да видиш разликата в тяхната гледна точка.

Всичко е за самия теб. Каквото и да решиш.