Споделена история от Тинейджърски

Не мога да контролирам себе си
Здравейте! Пише ви едно 13 годишно момиче.

Както може би сте разбрали от годините ми, аз съм седми клас и с наближаването на изпитите започна да ми става много притеснено. По БЕЛ съм добре, но ме е страх, че ще се изложа по математика, защото съм забравила почти всичко от 5 и 6 клас.
И вместо да седна и да преговарям, аз не правя нищо. Абсолютно нищо и се мразя заради това. Казвам си да уча сега, защото после ще съжалявам много, но просто сякаш тялото ми не ме слуша.
Понякога успявам да се убедя, но започна ли, още на първата пречка се предавам. А имам мечти да кандидатствам в гимназия за романски езици, но знам, че ако продължавам така , то ще си остане поредната несбъдната мечта.
Искам да се променя най-накрая, да стана по-отговорна и да не се отказвам от нещата толкова бързо. Искам да успея в живота, не да гледам видеа в Ютуб за точно такива хора, които аз желая да стана. Искам веднъж някой друг да ми се възхищава за успехите, а не аз на тях. Звучи егоистично, но вече ми омръзна от това бездействие и заседналост, което не е само училищната сфера.

Моля ви да ми помогнете, да ми дадете съвети, ако сте били в моята ситуация. А ако сте в седми клас (дори и да не сте) ми кажете как вие учите и се мотивирате да го правите.

Благодаря ви предварително за коментарите и ви пожелавам приятен ден или вечер!
За седмокласниците– късмет с матурите!

ПС: Извинявам се, ако има грешки и затова, че текстът е малко объркан.

Коментари

1.   Пише ти човек който сега е в осми клас,
Според мен тона с матурите е доста преовеличено и аз бях така все ще уча ще се стегна и нищо не правех имах късмет че ме харесваха учигелите защото бях с доста нисък успех но в стечение на обстоятелствата влезнах в много елитна гимназия тук всички учат редовно и зная повлияха ми сега и аз почнах та едно ти казвам учи докато му е времето аз изкарах късмет но ти недей да разчиташ на това