Споделена история от Тинейджърски

Чусвам се съмотен и депресиран...
Здравейте, на 18 години съм момче, нямам на кой да споделя и затова пиша тук просто съм пред емоционален срив, нямам приятели, мечтая да имам истински приятел, самотен съм от 5 клас съм вълк единак до преди това имах приятели но със всички си прекъснахме по степенно отношенията но като се замисля всички приятели които имах са ме използвали, преди година се запознах с едно момче паснахме си по характери живота ми се промени изцяло започнах да правя нещата които правят моите връстници макар че бяхме винаги само двамата но на мен не ми бяха необходими много приятели един човек с който да има с кой да споделям но от 1 месец насам нещата отново тръгнаха назад за този пeриод от време през който дружахме двамата ходехме до други градове, по заведения, по дискотеки събирахме с по къщите беше всичко идеално но от месец насам той започна да се отдръпва намери с по голяма компания, намери си приятелка и мене започна да ме забравя аз винаги съм стремял да бъде добър към него макар и не винаги да е отвръщал по същият начин подкрепял съм го, изслушвал съм го и всичко което може да направи един приятел за другия че той да се почуства по добре въпреки че донякъде и той ме използваше но не колкото по ранните приятели, в момента отново съм самотен няма с кой да излизам, съмоубвинявам се, минават ми мисли за самоубийство но нямам силата да го направя, няма с кой да седна една дума да си кажа, няма с кой да излезна чувствам се малоценен и всички ме отбягват защото винаги съм бил по различен от другите връстници, по цял ден седя в къщи или обикалям с колата безцелно дайте съвет защото съм в много задълбочено депресивно състояние как да си намеря този път наистина истински приятел с който да мога да споделя защото ако не успея наистина вътрешното ми аз ще се предаде...

Коментари

1.   Щом си на 18 и си сЪмотен това е голям проблем .

2.   Ох като прочетох заглавието неграмотно написано реших, че просто е нямало тема и редактора е написал. Уви слагаш запетайки, които не са на мястото си! Да не говорим, че си 18 -годишен ако бях на твое място щях да рева, че не мога да пиша елементарни думи без грешка! А и вместо да се вманиачаваш в твоя приятел помисли, че в теб е грешката. Свиквай хората са такива като станеш 20 ще разбереш, че света не е цветя и рози, а е пълен с мижитурки и използвачи! За да не се чувстваш гадно, че нямаш приятели можеш да си намериш в фб някой и да излизате. Знам, че е много клиширано, но вече всеки 2ри е обсебен от фейсбук и там откриваш много нови хора. Късмет!

3.   Третата дума в заглавието е написана без грешка, нещо изневеряваш на стила си.

4.   Ако и аз бях толкова неграмотен, също бих мислил за самоубийство...

6.   Може би жена ще ти е спасението. Гадно е, но не всички можем да имаме богат социален живот. Първото все пак е по-важно от второто.

7.   Ако знаеш колко хора се чувстваме по този начин. Жена на 28 години съм имам сериозен приятел от 3 години, но освен да ходя на работа и да излизам с приятеля ми - нямам приятели. Едни заминаха в чужбина да живеят, немалка част, момиче, с което 6 месеца се виждахме се оказа алкохоличка и ме ползваше за пиянски ревове и да й запълвам времето. Имам две приятелки, които са с психични отклонения и преди това не ми пречеше, но особено се напрягам при среща с тях. Общителна съм и съм в депресия в момента, много ми липсва общуването, приятелството, а в същото време край тези хора не издържам. Една приятелка вчера се върна за малко от чужбина и ще звънне днес или утре да се видим и направо трепна в очакване, гледам си само телефона. Чувствам се жалка и нещастна, също и работя на минимална заплата и дори да изляза, не мога да си позволя това да е често или в края на месеца. Гледй позитивно - щом ходиш напред-назад с колата, значи имаш пари за бензин, някои и това нямаме. Самотата е пандемията на новото време, ще се учудиш колко хора сме като теб и да, минават мисли за самоубииство, стряскания нощем, при някои паник атаки.

8.   Вече започвам да се отчайвам, всяка следваща тема става все по-неграмотна. В тая държава не остана ли поне един грамотен ебати? Дъщеря ми е първи клас и пише по-грамотно от този сЪмотен и чусващ се зле младеж на 18 г.

9.   Вижте хора извинявам се за неграмотността, но в момента в който го писах бях много напрегнат и отчаян благодаря на 7 за моралната подкрепа. Това че съм евентуално неграмотен не ме прави по лош човек или пък че заслужавам да съм сам моля за малко разбиране в тази ситуация! Извинете отново...

10.   На 18 си и пишеш така?! Първоначално реших, че го е писало хлапе на 10. Извинявай, как очакваш да имаш готини и интересни приятели като ти дори не можеш да се изразяваш правилно?
А иначе ще те посъветвам да се запишеш на някакъв спорт и да си намериш някакво хоби, покрай което да излизаш от вкъщи и да се срещаш с хора. Ако обичаш животните, вземи си куче. Това също помага. Разхождаш го в близкия парк всеки ден и днес се заговориш с друг стопанин на куче, утре го срещнеш пак... и накрая решите да идете вечерта на заведение.

11.   Абе, хора, защо от 10 коментара, 7 натякват за неграмотността му?
Нямате ли за какво друго да се хванете, човекът търси съвет. Вместо да висите по форумите и да солите хората, вземете да свършите нещо полезно, Боже...

12.   трябва да ходиш на масови спортни прояви например: 12 май 2019 г борисовата градина, заговаряш се с някой говориш за спорт, може туризъм исторически обекти с младежи и девойки, музика изкуство философия избягваш теми за болести/ табу не казваш че си в депресия тя е остро заразна, /имах само 4 приятелки но и тях ги разкарах, едната само да я водя по ресторанти и да й плащам сметките, другата да й давам пари и да й гледам децата докато тя си ходи някъде и не я разкарах, и т н приятелите са за общи интереси на кино на риболов да събирате някаква информация и т н ще се справиш никаква депресия7 примерно лечение1 разходки на чист въздух и слънце, пиене на вода2 гледане на комедии, 4 плодове и зеленчуци, 5 да се обличаш в цветни дрехи, чертаеш бъдещи планове, и т н

13.   Опитай в интернет да се запознаеш с някой, за какво ти е приятел, търси си приятелка, на 18 си. Не се самосъжалявай, както виждаш е често срещано... До номер 7- много " приятели" щяха да се навъртат, ако имаха полза напр. да ги видиш някъде и да им плащаш