Споделена история от Тинейджърски

Самота
Здравейте. Пише ви един 18 годишен младеж. Моят проблем е сложен и не знам как да го формулирам точно. Аз съм аутсайдер с тежки комплекси за малоценност. Нямам почти никакви приятели и съм изключително неконтактен. Не мога да се адаптирам в различни ситуации , не мога да намирам общ език с хората. Не излизам почти никъде , никъде не ме канят , а ако поканя някой почти винаги ми отказва. Също така имам проблеми в създаването на взаимотношения с момичетата. На 18 години съм и съм още девствен , никога не съм се целувал с момиче през живота си , никога не съм имал приятелка. Да харесвал съм и съм се влюбвал в момичета , но просто винаги ме е било срам да разкрия чуствата си и да предложа. Нито пък знам как да реагирам ако тя ми откаже. Ще ви помоля за съвет да ми кажете как да излезна от тази ситуация в която съм , какво да променя в себе си за да мога да започна да общувам с хората и т.н.

Коментари

1.   Здравей! Аз съм момиче на 16 и имам почти същия проблем. Нямам почти никакви приятели, за рождения си ден поканих 20 човека, а дойдоха само 4.. : ) Реших да направя нещо по въпроса. Започнах да излизам по често с надеждата да намеря приятели, но уви.. В училище имам повече врагове, което не ми позволява да общувам с другите : ( Вече е ваканция и няма с кого да излизам, направо ще полудея...

3.   Аз съм момче на 17 и почти имам подобен проблем но не ми прави впечатление по много причини :) Може би трябва да погледнете на нещата по различен начин ? :) Ако искаш ме аддни(ете) в скайп - (цензура)- мога да ви дам някой друг съвет :Д

-Death_Blade ^

.............................................

Бележка от модератора: Какъв е проблемът да дадете съветите си тук?

4.   По-добре така, отколкото да си някакъв плейбой. Пък и така по-лесно ще срещнеш сродна душа.

6.   И аз съм така като тебе само че нямам нито един приятел
не е лесно а като покана някой на кафе се ми отказват еми
излизам ама не съм намерил никви приятели, който търси
намира не е верно не че съм срамежлив просто хората са
ограничени.

7.   От автора на темата. Номер 4 защо мислиш така?

9.   Номер 7 прав си. Такъв е генотипът ми (и аз съм си мислел за това, понеже майка ми има такъв характер за разлика от баща ми). Освен това доста бой изядох от 4-ти до 7-ми клас. В 8-ми клас спряха защото започнах да тренирам бойни изкуства.

11.   Писах на някой от вас

12.   и аз бях като теб.. и просто един ден си казах-СТОП... станах по-уверена в себе си! Не се подценявай, това е! Умните хора са така.. прекалено много размишляват ;)

13.   направи си регистрация в сайт за запознанства

14.   Еми това е, днес го направих с проститутка и загубих девственоста си. Послушах съвета на 8.