Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с теглото
Здравейте,
Аз съм момиче на 14 и имам проблем с килограмите, всички в семейството го имат...
Висока съм 165 см и тежа 70 килограма ... Звучи плашещо нали? ;с Но е така.
Пробвала съм с упражнения , бягане ограничаване в яденето, но повече от 5 килограма не мога да сваля, просто не става..
Чела съм тука и други подобни истории, но в ттях момичетата се чувстват изолирани и подтиснати, при мене обаче не е така .. Нямам много приятели не защото всички ме отбягват, а просто характера ми е такъв, че тези с които дружа трябва да ме разбират и да приличат по характер на мене.. Не винаги обаче е било така до 5ти клас бях обиждана от почти целия клас. Сега не е така, но тази година ще сменям училището и ме е страх, че в новия клас няма да ме приемат добре..
Самата аз си се чувстам добре, не смятам, че съм грозна, а напротив - в лице всички ми казват, че съм красива...

Реших да споделя товва тук, защото искам да прочета коментари на момичета/момчета с подобен на моя проблем... :))

Коментари

1.   Имам същия проблем като твоя само дето съм 1, 66 и съм 66кг. И аз като теб пробвах някой работи но без успех. И тази година също ще съм в ново училище и едвали ще ме възприемат добре. Но доколкото знам на нашата възраст е нормално да качваш килограми, чела съм го в книги, и определено е неприятно ;xx Някой ако може да препоръча някаква идейка ще е добре!

2.   Аз съм 1. 59 и бях около 65 килограма след зимните празници, тъй като не спортувах редовно. Повярвай ми за 3 месеца влязох напълно във форма с плуване, пробвай, няма да съжаляваш.
Успех! *BubblE*

3.   Здравей!
За да отслабнеш, трябва да го искаш силно и да имаш воля. Не го прави само от страх, че другите няма да приемат добре. Трябва да го направиш заради себе си, а не заради чуждото мнение. Второ, никога не тръгвай с очакването, че ще свалиш 7кг за седмица и т. н. Не вярвай на такива диети, защото после ще започнеш да се храниш както преди и ще ги върнеш, ако изобщо си свалила нещо. За една седмица по никакъв начин не могат да се свалят толкова кг и това е така, защото човек гори по около 1500-2000кал на ден(за момичетата). Един килограм се състои от 7000кал, т. е. дори и нищо да не ядеш, няма да свалиш повече от 2кг(в най-добрия случай), а останалото е просто вода.
Другото важно нещо е да не следваш измислени диети(пр. цял ден на кофичка мляко и т. н. ). Направи си сама диета според вкуса ти и това, което обичаш. Аз, например, много обичам шоколад и просто не мога без него. Миналата година си направих моя диета, която се състоеше от 1 шоколад (80-100гр. ) и 1-2 салати на ден. Това продължи за около месец и свалих 3 номера дънки. Да, знам, че не е здравословно, но просто ти давам пример, че можеш да отслабнеш с всичко. Не е нужно да спираш дадена храна за определено време, защото през цялото време ще си мислиш за нея, а след диетата ще се нахвърлиш и пак ще си в начална позиция.
Аз, лично, си броя калориите, като когато съм на диета падам на около 900-1000кал. и си ям всичко. Но най-важното е да имаш отрицателен калориен баланс. В интернет има много сайтове, където пише коя храна колко калории има, за да се ориентираш.
Също кг зависят и от активността ти. Ако стоиш седнала по цял ден, то ти се нуждаеш от по-малко енергия(калории). Така че активността през деня и спорта също играят важна роля. Ако не ти се ходи на фитнес, можеш да си танцуваш вкъщи по 30-60мин на ден.
Това е от мен. Само не прави някакви глупости и тръгни с нагласата, че го правиш заради СЕБЕ СИ!!! :)
П. С. Не искам никой да ме съди за диетата ми. Това е просто мое мнение и идея. Не гаранитарм, че ще подейства при другите нито пък твърдя, че е здравословна.

4.   До номер 2 : Да, чувала съм за плуването, но в моя град няма басейн... Няма как да пробвам това...

5.   аз съм 1.75 и съм 60 кг..добре ли е?

6.   Напълно добре си номер 5 ...

7.   Наистина може да свалиш някое килце... Пий поне по 4литра вода на ден! Не яж боклуци... храни се здравословно без сладко без жилирани бонбони без недиетични неща... яж черен хляб, ограничи белия яж повече ориз, такива неща..
тренирай, клякай по 60 -70 пъти на ден с почивки, тичай ако имаш възможност някъде, но на трева, иначе няма смисъл и само се набиват ставите. Успех!!!

8.   Радвам се, че се чувстваш добре и това е най-важното. Преди време като бях в твоята възраст и аз имах подобен проблем. Не бяхq да се кажеq дебела, но тъй като като дете винаги бях адски кльощава и изведнъж в 7ми клас ми се появи силно акне, от там се бях комплексирала и бях почнала да се тъпча с какво ли не, та за една година бая бях качила. После в лятото между 7ми и 8ми клас ми мина акнето, но уви килограмите бяха останали. Когато започнах в новото училище не е имало никакви подигравки нито към мен, нито към по-пълни момичета, а имаше такива и то не едно. Факт е, обаче че аз не се чувствах добре в кожата си и реших да си сваля килограмите. Ако решиш да отслабваш най-важното е да го правиш за себе си, а не за другите. Така имаше едно момиче от съседния клас доста пълно - за една година стана 47кг при височина около 1, 55. Не търси бързия ефект, а дълготрайния. Аз първоначално бях опитала с тъй нареченото гладуване, демек почти нищо да не ям (ако бях на сегашния си акъл дори не бих помисляла за това) и ефекта не беше голям, защото организма ти се страхува, че може да не му даваш нужната храна и най-малкото, което ядеш ти се лепва като запас. :) Най-добре е, според мен, ако решиш да отслабнеш, да ядеш винаги, когато изпитваш глад, ама нещо съвсем малко, колкото да залъжеш глада и да ти се свие корема. На мен адски ми помогна спирането на храни тип мак доналдс, кфс, пици и дюнери, а от всякви други храни не съм се ограничавала. Също така както по горе казаха, плуването адски помога, но като нямаш тази възможност, тъй наречения джогинг също е доста ползотворен. Аз като няма как да отида на плуване, излизам един час да тичам в парка - хем си почивам, хем е безплатно, така че няма да имаш нужда от допълнително финансиране.
И само още нещо да добавя. По мой наблюдения е по-добре сега да се мотивираш и да се вкараш във форма. Това е периодът, в който метаболизмът е най-силени и момичетата имат най-силна воля да се преборят с излишните килограми. Повечето ми приятелки, които като деца бяха пълни и в тези си години не сториха нищо и след това си останаха пълни. Една жена била ли е веднъж слаба, не се чувства комфортно като качи килограми и след това като стане на 20-30 пак се грижи за външния си вид и внимава за това.
Много успех ти желая и винаги се чувствай добре в кожата си, независимо дали имаш няколко килограма в повече :)
Ана

9.   Аз съм 1. 60 и тежа 60 кила.. Ако искаш да свалиш някое килце яж повече плодове (грепфурти, лимони - топят мазнините), пий повече вода, 0граничавай се 0т сладкото (шоколад може той не качва ;]), 0т хляба същ0 1-2 филийки на едно ядене са ти предостатъчни. :) И ходи, коремни преси, бягане от време на време... И по някое чайче можеш да сръбваш.. ;д {}

10.   момичета няма от какво да се претеснявате толкова има хора които може да познават и 500 души но да нямат и еидн верен приател а относно килограмите няма нищо плашещо аз сам на 17 и сам 188см и98кг просто това е до ген с малко усилие сичко може да се промени такаче спокоино

11.   Мило момиче, ако от сега не се стегнеш - цял живот ще си останеш на тези килограми, че и доста отгоре.
Може да отидеш на лекар - диетолог (мисля, че може и с направление), започни да спортуваш, да тичаш... Ограничи сладкото, хлебните изделия, мазното....
Всичко е поправимо и регулируемо в тази възраст.
НЕ прави диети, не пробвай "вълшебни хапчета". Спорт, правилно хранене и упоритост ще ти донесат фирурата, която искаш да имаш. Успех!

12.   Напълно съм съгласна с номер 11.

13.   И аз подкрепям 11, само ще добавя и да пиеш поне по 3 литра вода на ден, водата прави чудеса!!!

Anonymous

14.   може ли само да попитам за 1.75 добре ли са 65кг

15.   За 1.75 са добре 65 килограма.. но зависи също как се чувстваш ;д
А на авторката мога само да и кажа да прави упражнения и да пази диета, което е малко трудно, но когато му дойде времето ще отслабне. Аз отслабнах за 3 месеца с 12 килограма като правех много упражнения.

16.   Номер 10 аз съм като теб 182-3 съм и сега съм 98 кг! мн гадно се чувствам, спортувам и не ям мн но пак не става имам голямо дупе и крака плс помощ на екскурзия съм след 20 дни и искам да смъкна някое др килце ;(

17.   Аз съм на 13 години и съм висока към 1. 66-1. 70, но тежа 78 килограма преди 2-3 години бях 83, но не знам защо отслабнах малко, но трябва да стана поне 62-63 килограма може да ходя на море и съм доста комплексирана!!! Моля ви кажете ми някакви упражнения. Благодаря на всички предварително.

18.   Аз съм писала коментар вече - N1 : )
Мога да предложа една диета която майка ми даде! Когато е била млада я спазила и за 2 седмици свалила 14кг. (е поне при нея е така, все пак всеки е различен ;) ) Диетата се казва "Японско чудо" има я в Гугъл. Аз сега я почвам и ако има ефект ще пиша, но е добре да се пробва.

19.   мила, ето една диета, която първите 4 дни са отвратителни... аз съм на тази диета вече 3-ти ден, а вчета бях отслабнала с 2 килограма! днес съм свалила още 1... представяш ли си? за 3 дни 3 килца....

ето и диетата:

2 дни макарони със сирене(без захар)
2 дни ориз със сирене
3 дни кебапчета/кюфтета със салата от зеле
3 дни варено пиле със салата от зеле
3 дни пържоли със салата от зеле
3 дни варени картофи със сирене
3 дни телешко със салата от зеле
1 ден плодове
1 ден крем супа
1 ден ориз с кисело мляко
1 ден сладко(торта, шоколад... каквото искаш! )
и това е общо 23 дни

значи... ще останеш доволна!

ии.. обърни внимание на това, че сиренето не може да се замести с кашкавал, или каквото и да е, И не може да се яде друго-АБСОЛЮТНО НИЩО друго, освен това което е написано :)

само макарони с ориз и ориз със сирене са гадни, но мисля че и картофите със сирене ще са така, но може да ги ядеш поотделно :) а, и, не се слагат никакви подправки (сол, самардала, шарена сол, .... )

късмет :)

20.   Искам да споделя с вас че съм 1, 60 и тежа 80 кила моля да ми помогнете. Мерси предварително :)

21.   Към номер 20. Не е нормално толкова много.. Смисъл нищо лично, но аз мисля, че трябва да свалиш поне 15-20 кг за да е добре за ръста ти. Трябва воля за да отслабнеш, не само ограничения и спорт. Всичко е от психиката на човек спорд мен. :)

22.   искам да попитам номер 19 за 23 дни 24 кг ли се свалят ;?

25.   Аз съм на 13 години и височина1, 54 и тежа 52 кг това нормално ли е какво мога да на правя за да сваля 3-4 кг?
Благодаря предварително.