Споделена история от Тинейджърски

Дали наистина съм влюбен в учителката ми по химия
Здравейте, момче на 16 години в 10 клас. Обичам, та дори и съм пристрастен към химията. Харесвам химията още като ученик, защото освен, че е интересна, но и много важна и незаменима наука за човечеството.
Да тръгна по същество. Учителката ми по химия е много забавна и пекана. Помня нейните стойки и чупки, нейните фрази. Дори съм я имитирал на майтап. Хаха! Проблемът е там, че като се сетя за нея или нейни изрази, почвам да се смея, защото никой друг от учителите в училище не е като нея. Винаги е усмихната, като ме види, защото се справям повече от чудесно при нея. Въпросът ми е нормално ли е това, което ми се случва? Дори и съучениците ми почнаха да се бъзикат с мен за това.
Въпросът ми е насочен предимно към мъжете и момчетата, които са изпитвали това в пубертета, особено в горните класове, като ученици.
Много Ви благодаря предварително!
Моля, без неуместни коментари!

Коментари

1.   Аз пък бях любимеца на всички учителки от 9-ти до 12-ти клас, но не значи, че са били влюбени в мен или аз в тях... :)
Авторе, супер си - нищо ти няма, не си влюбен, а просто си попаднал на готин човек - преподавател, който преподава по малко по-увлекателен начин !
В университета също имах такива готини преподаватели, които между всеки ред от лекцията пускаха по някой майтап и така на практика идваш с желание на лекции ! Материала също се помни по-лесно !
Живей си живота, докато е време, че после живота като започне да те удря брутално всеки ден, ше ти липсват ученическите години !

2.   Ами случва се. Но според мен трябва да се въздържаш, да не стане конфузно и за двама ви, пък за нея може да е и по-неприятно.
Но се случват такива харесвания, при това доста често. Важното е да си останат в сферата на мечтите.

3.   Аз таковах една моя даскалка, ама бях на 18. Не, че нещо, ама да се похваля.

4.   Много Ви благодаря! Най-вече на Номер 1!

5.   Влюбен-едва ли. По-скоро се е получила добра комбинация, интересен предмет готин преподавател. И понеже ти доставя удоволствие да се подготвяш за нейните часове и да си говориш с нея за химия и за това си мислиш, че си влюбен в нея. Ти си по-скоро влюбен в образа, който виждаш, в образа на млад професионалист, който си обича работата и учениците, а не в жената, която стои зад този образ. Пък и как би могъл да се влюбиш в жената, като реално ти не знаеш нищо за нея извън професионалния и живот. Не знаеш каква е извън училище, какво обича да прави, къде обича да ходи, нищо... ти познаваш само професионалната и страна и си влюбен точно в нея. Няма нищо страшно! Важното е, да не прекрачиш границата в отношенията любим ученик-любима учителка, защото ще стане много конфузно и за двама ви. А иначе е супер да се стараеш много по предмета и и дори да искаш от нея да си говорите за химия и извън часа, примерно в междучасието. Обаче както казах, не прекрачвай границата!

6.   Много ти балгодаря, номер 5! Да, влюбен съм в предмета, защото за бъдеще ще се занимавам с химия, но с медицинска цел. Не пропускам и биологията. Обичам здравото преплитане между биологията и химията. Да, готина е учителката ми, но да уточня к малко детайли за нея. На възраст поне на 50, с две големи деца. Извън училище не знам какво обича да прави и какъв е нейния личен живот.