Споделена история от Тинейджърски

Помогнете ми..Как да се социализирам?
Здравейте :))
Момче на 18 г съм от София.
И водя сравнително дистанционен от обществеността живот.
Интроверт съм и се комплексирам от външния си вид..

Исках да ви попитам, как мога да се социализирам стъпка по стъпка?
Ужасно много искам да ходя с момиче.. всъщност това е всичко което искам в момента!
Но се чувствам се като дух сред улиците..
По заведения, на събития, всеки е с някого, компанията с времето расте.. а аз не знам ни един човек в града с който мога да изляза..

Някога отхвърлянето от обществото е било равно на самоубийство,
човек не можел да оцелее..
Така и аз... в много трудно положение съм..

Работя, нямам време за учене.. в смисъл да се запиша в университет все още. Макар да съм чувал че това е един добър начин човек да се социализира.. освен задочно друго не знам.

Можете ли да ми дадете съвети?
Ще ви бъда ужасно благодарен!!!

:) Мерси за отделеното внимание!

Коментари

1.   Аз съм асоциален и университетът не ми помогна изобщо.

2.   Здравей аз съм момиче на 17 години и моят проблем е подобен. Мисля си че другите не ме харесват и сама се игнорирам от другите. Общувам си свободно с близките ми приятели и семейство а с другите не мога така. Просто не мога да бъда себе си и също така правя всичко възможно да се харесам на другите и това ми е проблем, поне беше преди сега вече го превъзмогнах и бих те посъветвала да седнеш някъде на спокойствие за половин час и да премислиш всичко например си мисли за това което би искал да постигнеш в живота, аз така правя и всеки ден ми става все по лесно с нещата, ти не си отхвърлен от обществото просто не си намерил подходящата компания за теб. Много бих искала да се запознаем ако няма проблем :)

3.   За университета да така е даже там може да откриеш своята голяма любов.

4.   Ако имаш възможност, запиши редовно. Задочното няма да те социализира. И отидихда живееш на общежитие. Преди условията бяха супер мизерни (преди 15-20 години). Сега обаче е на светлинни години от това. Но няма такава социализация. И да не искаш, пак ще си в социума. Дано да случиш на съквартирант.