Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с родителите:(
(: Здравейте.. имам проблеми с родителите си.. постоянно се сръчквам с тях за нещо.. мислят ги, че ги лъжа.. всъщност не е така, никога през живота си не съм ги лъгала.. Винаги ми се правят на интересни, че ще ме накажат за неща които въобще не съм правила.. Мислят си, че още съм малко дете... сеедно немога да се грижа сама за себе си! ;@.. та мисълта ми е аз съм на 15.. и ако избягам от вкъщи по собствено желание, родителите нямат право да казват дали да се връщаш или не ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ НЕ ЖЕЛАЕШ ДА СЕ ПРИБИРАШ ВКЪЩИ. Е надявам се да ме разберете.. твърде много нерви изхабих.. имам нужда от свободата да я почувствам немога повече.. Поздрави, иморталия.

Коментари

1.   Здравей!
Надявам се, че все още не си избягала:).
Нормално е родителите ти да се притесняват за теб! Не казвам, че си малка... Не те упреквам. Навярно в момента ти изглеждат най-ужасните хора на света, които само знаят да забраняват и наказват. Виж ако те бият или упражняват какъвто и да било вид насилие над теб, тогава да, проблемът е сериозен и съответно трябва да потърсиш помощ. Но ако е само по-строгото им поведение мисля, че чак да бягаш от дома си е малко крайно. И къде ще отидеш? Като ти свършат парите какво? Не мисли само за момента. Мисли и за последиците. Опитай се да ги разбереш. Поговори с тях. Ако наистина са непоносими изтрай ги още малко. Запиши се на спорт и всичко възможно, което да те държи по-далеч от вкъщи. Няма да се усетиш как след 3 год. ще си на 18 и тогава ще ти се иска да имаш същите проблеми:). Я изгледай някой хубав филм и го забрави това бягство:)

2.   Ами, чесно да ти кажа.. аз има у кой да ида, знам какви са последиците :).. а аз се надявам по-бързо да минат тези три години.. но искам още от сега.. СВОБОДА.. немога повече да си хабя нервите.. скоро на лекарства сигурно ще съм от нерви..

3.   От номер 1:
Ти си знаеш най-добре, ако наистина е толкова сериозна ситуацията и се чувстваш толкова зле, може би пък и едно бягство да им покаже, че явно не са на правия път и трябва да сменят тактиката:) Успех!

4.   Нали знаеш, че със свободата идват и отговорностите? Казваш, че можеш да се грижиш за себе си... в какъв смисъл?
Лола

5.   Иморталия
Аз знам, че ще поема всички отговорности хаха.. :) Работя не е като да съм без работа, семейството на приятеля ми е съгласно да отида у тях :) хаха :) знам, че с свободата идват отговорностите :) но от тях аз страх нямам ^^ защото знам че мога и че имам :)

6.   т. е. от гърба на едното семейство ще се прехвърлиш на гърба на другото, защото да можеш да се грижиш сам за себе си, значи да изкарваш толкова пари, че да можеш да си платиш жилището, ток, вода, телефон, храна плюс дрешки и някоя друга джаджа и кафетата. На 15 едва ли изкарваш толкова пари, че да можеш да си позволиш всичко това, а и едва ли имаш толкова време да работиш, че да изкарваш толкова пари, все пак ходиш и на училище, надявам се...

Лола

7.   Здравейте искам да ви кажа за пробелма си . Значи аз съм на 13 - години като бхя малък мисля че на 5 или 5 години трябваше да ходя да ми отлепят кожичката от главичката на пениса и всичко мина нормално . Но от време на време когато нямам възможност да се измия или искъпя започвам да събиръм някакви бели вещества прилилича на сперма но незнам не е много е така гъсто даже не е и в водно състояние и когато си бия чикий и гелдам порно пенисът ми не е заголен до край смисъл кожичката ми е до половината на главичката а когато го заголя почва някак си да ми стяга .. незнам защо моля ви кажете ми какво да правя много съм притиснен...

8.   От Номер 1:
Така, Лола е напълно права! Но явно авторката вече си го е решила. Не мога да разбера, защо пише тук тогава! Това е място за съвети, явно ти от такива нямаш нужда! А за Номер 7 да не говорим!!! Пусни си нова тема бе човек!!! Много е неадекватно това... Навсякъде да се набуташ с този твой пенис....

9.   Знаеш ли, много е трудно да си родител. Никъде не съществува училище за родители. И ние сме хора и ние грешим. Трудно е като родители да решим как да постъпим в дадена ситуация. Но бъди сигурна, че всеки един родител, прави всяко едно действие с цел да възпита добре /според свойте разбирания/ своето дете. Мислим понякога, че всички тийнейджъри лъжат, защото и ние сме били тийнейджъри и ние сме лъгали родителите си, понякога грешим и повечето тийнейджъри тръгвате по лошият и лесен път. Доста от родителите мислим, че ако ние не сме успели то животът ще ви научи на това което сме пропуснали да ви научим. Сигурна съм, че когато станеш родител на тинейжър и ти ще го разбереш. Макар да си мислиш, че ти грешки няма да допускаш, да няма да допускаш някой от грешките на свойте родители, но ще допускаш други, който ще въздействат на детето ти по същия или по по лош начин. Затова те моля прости на родителите си и помисли. Те са единствените хора на света, които някога ще ти дадът правилният съвет без задни мисли, те са единствените хора на които наистина им пука за теб, другите хора /дори и кандидат свекървата/ те имаме просто като статистика/съществува едно българче на което му се е случило това или онова/. Не прави глупости за който ще съжаляваш. Как може да си позволиш да бягаш при родителите на приятеля, ще се жениш ли? На 15? И мислиш, че това е най-правилното решение за момента. И мислиш, че неговите родители ще те обичат и уважават повече, и като се омъжиш ще имаш "свободата" е да те светна грешиш. Роми ли сте, да живееш при родителите на приятеля си на 15 год? Ако е така разбирам за тях е нормално, те на това викат омъжих се. Родителите му ще очакват от теб да се държиш като снаха, да знаят винаги къде си. Да не излизаш с приятелки, когато не са изпрани дрехите на синът им, а може и да му готвиш, чистиш, не е лошо да забременееш да им родиш внуче. Малка си за това, на 15 трябва да учиш, за да поемеш живота си в твой ръце, да не си зависима един ден от мъж, да не мислиш, че кандидат свекървата ще те издържа да учиш. Ще си останеш без средно дори. Или си мислиш, че цял живот ще си сервитьорка или каквото там работиш, не мила, само след 5 години ще има млади, объркани 15годишни момиченца, който с удоволствие ще те изместят за работното място. Нито ще си винаги млада, нито винаги толкова хубавка, на 30 ще се чувстваш употребена, без образование, дори за хигиенист няма да те вземат работодателите. Родителите ти са единствените, който имат намерение да те издържат да учиш. Намери връзката си с тях, тя е най силната връзка на света. Та те са те очаквали 9 месеца после са те взели от родилното 3кг и 50см и са успяли да направят от теб това което си сега. Не са те изоставили. Успели са да те отгледат в тея трудни години в БГ. Работили са дълги години за да плащат всички сметки и всичко това което си имаш /компютър напр/. Помисли за отношението си с тях. Отношенията между хората са като в огледало. Благодаря ти, че сподели с нас. Знам, че е тежко и трудо да разбереш, че не си права. Дано съм успяла да те накарам да размислиш.

10.   Само едно ще ти кажа - Благодари се че имаш родители който те обичат и тръпнат над теб, прости им грешките, прави компромиси и бъди по покорно защото ако направиш грешката и сглупиш да ги нараниш, няма да си ги върнеш цял живот... Помисли за какво би ги пожертвала или по точно кой се крие зад твоята нервност и се замисли дали си заслужава да ги изоставиш така??

11.   ИМОРТАЛИЯ.
Ей, благодаря ви на всички :).. Успях.. разговарях с тях.. сега е по-добре. по-спокойни са :) обясних им как седят нещата и са доволни.. Благодаря, за съветите. :)