Споделена история от Тинейджърски

Просто още една тийнейджърска любовна история
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. От доста време харесвам едно момче да го наречем Х. Учим в едно училище. Имаме общи приятели, но ще ми е странно ей така от нищото да ме запознаят с него и мисля че ще е твърде очевидно. Някой път в училище като сме се разминавали и мисля че ме е поглеждал но може и да си въобразявам. Колкото и налудничаво да звучи мисля че той ме знае, защото ме последва в Инстраграм. Обаче нещата станаха малко странни и негов приятел ми писа и ме покани да излезем нека го наречем У. Съгласих се защото не исках да съм груба. В последно време реших че не искам да харесвам Х и започнах да го отбягвам, но ставаше така че го виждах дори когато не трябваше (мога да видя в училищната програма къде има)но тук съм сериозна- имаше на четвъртия етаж вляво и го видях да ходи до тоалетна на третия етаж вдясно, аз имах на третия етаж и той мина покрай стаята ми, а на четвъртия етаж и двете тоалетни работеха и бяха хубави. После У ме покани да излезем с някои негови приятели (просто имаше празник), пак се съгласих, не защото го харесвам или нещо такова, смисъл готин е нямам нищо против У, но знаех че Х ще бъде там( знам какво казах по нагоре но си викам Айде последно ако имам шанс)и така се оказа, тогава горе долу запознахме, смисъл той си каза името аз моето и това беше. Тогава забелязах че ме погледна един два пъти но нищо. Викат ми да го поздравявам в училище, но не исках по едно време почти се съгласих и буквално щях да го направя, но в последния момент се отказах мисля че той забеляза въпреки, че се надявам че не е. След това пак го видях и видях че ме гледа много по-често. Все пак като гледаш някого ще видиш, че и той те гледа (и пак знам какво казах по нагоре но този ден постоянно ми се набиваше на очи). Обаче скоро с У не съм се чувала и няма как да го помоля да изляза с тях и не искам да го правя не съм използвачка. Моля ва кажете какво бихте направили ако бяхте на моето място, моля не ми казвайте “просто поздрави Х”, “кажи на Х че го харесваш”, “помоли У да излезнете заедно”. Сигурно изброих нещата които щяхте да ми кажете, но не знам какво да правя.

Коментари

1.   Като не искаш да го заговориш, нито да помолиш приятел да излезете всички заедно, остава ти да си стоиш и да чакаш, че Х ще предприеме някакви действия.
А какво, ако и Х си мисли същите неща като теб и не смее да те заговори?
Не е нужно да занимаваш У, нали той не е единственият ви общ познат. Помоли някоя приятелка да излезете и да извика и него, както и още няколко човека. Ще се съберете една компания от 5-6 човека и ще имаш възможност да го заговориш за отминалия празник и оттам да си намерите други теми. Може да го добавиш в някоя социална мрежа и да му пишеш, ако толкова много се притесняваш от контакта очи в очи. Те любовните истории не се пишат сами. Дори по филмите където момче и момиче се сблъскват, те се заговарят и започват да се търсят, а не става с магическа пръчица и без грам усилие от тяхна страна. Или действаш, или чакаш. Няма среден вариант. Сигурно ще отхвърлиш предложенията ми, но наистина не виждам какво друго можеш да сториш.

2.   Здравей!
И аз съм като теб. И аз харесвам едно момче, даже не му знам името и сме се поглеждали и то днес даже. Аз се чудя щото мисля, че една моя приятелка има се с тяхната компания, но не знам. И много неща никой да разбира каквото и да е. Днес аз минавам на 20 сантиметра от него поглеждам го и той мен, ама си навеждам главата. Щях ме да се сблъскаме и се чудехме кой да мине пръв. Абе и при мен е объркано както и при теб. Дано те поканят и знам, че каза да не ти даваме от горните съвети, но го поздрави. Ти поне го познаваш, а аз. Даже не знам как се казва. А пък на доста места сме се виждали. Поздравявай го по - често и ще се отпуснеш. Може да се заговорите, да си пишете. Ти поне имаш тази възможност.
Късмет ти желая!
Дано поне при теб стане нещо хубаво!

4.   От Авторката:
До номер 1
Просто не знам дали е уместно спрямо У.

5.   И кое му беше "любовното" в тази история? Вие, деца изобщо знаете ли какво е любов?

6.   До номер 5:
На тази възраст, това е любов, да харесваш някого, когато пораснат, ще разберат истинското значение на думата. Момичето моли за съвет, а ти я нападаш за заглавието на историята, другият път може да си спестиш неуместните коментари к като няма какво да кажеш, по-добре замълчи.