Споделена история от Тинейджърски

Не виждам изход!
Здравейте, момиче на 19 съм от малък град. Накратко имам връзка от 2 години, в началото всичко беше наред, но от около 7 месеца ме тормози постоянно и психически и физически. Опитвала съм всичко. Късала съм с него милион пъти, но на следващия ден той ме намира и ме спуква от бой и съм принудена да се върна. Подавала съм и жалби в полицията, но родителите му имат връзки в полицията и всички жалби отиват по дяволите, не ми се помага, а точно обратното - той разбира и пак ме бие, псува, обижда и т.н. 1 час в деня се държи добре, в останалото време ме малтретира и по фейсбук, и на живо. Като му кажа, че ми е писнало и ще скъсаме, той ме заплашва и не приема на сериозно нищо. Опитах да направя очна ставка, полицаят ходи в дома му, но той още повече превъртя и се сещате какво стана. Не смея да кажа на приятели и роднини, за да не започне да тормози и тях. Като в клетка съм, не ме пуска никъде, контролира начина ми на обличане, постоянно ме кара да правим с..кс, от който ме боли и не ми е приятен. Чудила съм се дали да говоря с неговите родители, но ме е страх да не стане по - лошо. Моля ви за помощ, не знам как мога да избягам от този ужас след като дори полицията не ми помага..

Коментари

1.   Пиши на няколко от новинарските сайтове всичко подробно. Вдигне ли се шум машината се завърта и връзки не помагат, говори с твойте родители неговите са ясно боклуци

2.   Намери си добър адвокат, и адвоката да уведоми Прокуратурата, и да му бъде забранен достъп 50 метра да не те доближава, и 50 метра от домът ти. Но намери си добър адвокат. Има един адвокат Светозар Арнаудов, отговаря на въпроси безплатно онлайн. Потърси го. Но не се оставяй този боклук да те мачка и да си играе с теб.. казвам ти го като приятелски съвет. Желая ви успех.

3.   Здравей, съжелявам много е неприятно, варианти има много като гражданка на страната имаш права с кйто можеш да се защитиш правата са регламентиране в Конституцията на България и именно според нея всички граждани са равни по права и компетентнит органи са длъжни да те защитят и именно районият съд мо местоживеене и Нациолната полиция. Полицията може да издаде полицейско разпореждане по закона за МВР с което да разпореди на насилника да не влиза във физическа съморазправа и т.н., по сигурният вариант е да подадеш искане до районият съд по местоживеене по закона за защита от домашното насилие с което съдът може да забрани на лицето да се приближава до теб на определено разстояние и да го отстрани от съвместно съжителство и т.н. . А ако имаш претенции към дейността на органите на полицита можеш на пишеш жалба до министерството на вътрешните работи, защото за да се измъкне и то там трябват много ама много големи връзки и полицията в твоя град ще гледа случая по друг начин.... Съветвам те да не отстъпваш и да направиш всичко възможно да се отървеш от този човек не си първата нито последната... Можеш да се обърнеш и към център за защита от домашно насилие в твоя град или най близкия!

4.   Жалба в полицията

5.   Що не го пребиеш и ти щом ти посяга посегни му и ти не се оставяй да те бие - и ти почни да го биеш

6.   Я вземи и кажи на твоите родители. Следващата стъпка е не да кажеш в полицията а да напишеш жалба. Пиши жалби и на третата ако няма промяна поискай среща с началника на районното. Родителите ти ще ти помогнат много. Евентуално и с адвокат ще направиш консултация , че и съд може да отнесе. Сама не можеш да се справиш.
Дядо Тошо

7.   Ужас! Поне не живеете заедно, надявам се. Колкото и да ми е болно да ти го кажа, май спасението е само едно. Бягство! Взимаш си всичките пари, документи и малко дрехи, хващаш автобуса и изчезваш! И колкото по-далеко, толкова по-добре! Ако имаш роднини за, които той не знае-супер. Ако нямаш, отиваш в някой голям град, по-възможност не най-близкия до вашия, защото той първо там ще те търси и звъниш на горещата линия за защита на хора жертви на насилие. Те би следвало да ти помогнат, да ти намерят подслон и в последствие да ти помогнат са намирането на работа, така че да почнеш нов живот на новото място. И разбира се, колкото и да ти е трудно НЕ казваш на никого в кой град си. Можеш да звъннеш на семейството си, за да им кажеш, че си добре, за да не се побъркат от притеснение, но НЕ ИМ КАЗВАШ къде се намираш! Защото кажеш ли им, този ще ги тормози и накрая ще те издадат. Така, че нека просто знаят, че си добре и си избягала от Х. Много смелост се иска за да го направиш, но просто няма друг начин. Лошото е, че няма как да разчиташ много на роднини и приятели, за които той знае, защото бързо ще те намери. За това се скриваш в някой голям град и търсиш някоя организация, която да ти помогне. А и разбира се, си купи нова СИМ карта за да не може този да те намери и по телефона ти, защото щом има връзки в полицията, те могат и по сигнала на телефона да те намерят. А ако звъниш на вашите, най-добре го прави от обществен телефон. Идеята е да не оставяш много онлайн следи, че полицията си има начини да те намери по тях. Спасявай се, мила! Докато не е станало много по-страшно.

8.   Семейството ти е за това. Сподели и се отърве от насилника. Намери такива организации обади се и им поиска съвет. Акоэетре забрименееш и понеже под натиска на малкият град, и ше се ожениш за него. Има изход, стига да го искаш. Обади се на някоя организация. И как вашите не знаят, като сте в малък град и всичко се знае. Нещо ти е нетрезво преценката. Има защитени жилища, има толкова варианти. Няма как да те пребива и вашите да те го виждат.

9.   По лицето не ме удря и това е с цел да не се вижда, там само шамари. Благодаря на всички, не искам да казвам на семейството ми, няма да допусна да ги тормози. Подадох жалба в областната дирекция на МВР, там казаха, че ще разгледат случая, представила съм медицински, чатове и разписки. Дано стане!

10.   Виж момиче разбери, само до Областна полиция, нищо няма да стане. По най бързият начин пиши една Тъжба до Окръжна Прокуратура.

11.   Аз пак ти казвам! Говори с родителите си. Освен тях никой няма да ти помогне. Знам, че ти е трудно и непосилно, но те ще те измъкнат. Не само, че са ти родители, но за децата си дават всичко от себе си. Проблемът ти е сериозен и трябва отракан от живота човек който да не спре пред нищо. Това са те. Родителите ти. Тези държавни институции четат на две на три жалбите и като видят възраста ти го слагат на камарката " тинейджърка с неясно съзнание". Имаме права. Когато си платим или вдигнем скандал където трябва. Не чакай да се озовеш в спешното а говори с родителите си. Те няма да те изоставят докато са живи.
Дядо Тошо