Споделена история от Тинейджърски

Моля за съвети!
Значи аз преди 2 години живях в едно село(селето е в друга област) и трябваше поради финансови причини да се преместя с майка ми в нейният роден град който е на 120км от моят роден град. В края на март месец трябваше да посетя родната къща заедно с брат си. Но като пристигнах ме тогава ме изненада и ми каза че ще ли сме да ходим на рожден ден на неговата приятелка нейната братовчедка. И аз си викам ок няма проблем ще дойда. Така рожденият ден беше в един ресторант където тя работи (аз по-късно разбрах че там работи). Аз тогава бая се бях напил с бира и водка и си спомням че само се хилих и гледах момичетата, които бяха там щях да ходя с тях на дискотека но си бях забравил личната карта и не можах да отида и с брат ми се прибрахме. На следващия ден брат ми ма пита да ли да си тръгна с автобуса или да дойда с него в Пловдив за 2 дена помислих и си викам ок. Така преди тръгване пак ме изненадаха и казаха че и нейната братовчедка щяла да идва да се разходи в града 2 дена. Аз първия момент нищо не си викам и като пристигнах ме. На следващия ден брат ми беше на работа и аз бях с на брат ми приятелката и нейната братовчедка има питаха да ли ще ходя на кафе казах им ок но приятелката на брат ми излезе по рано и аз останах в апартамента с нейната братовчедка сами. Така вече на излизане тръгнах ме пеша до центъра за да се срещнем с на брата приятелката. В началото и двамата си мълчах ме но тя реши да започни разговор име попита къде уча какво смятам да правя след, като завърша да ли ще работя това лято някъде съответно аз и казах че не знам къде ще работя лятото. Аз я попитах общо взето почни същото и тя ми каза че това лято смята да си намери работа в Пловдив и тя ми предложи да си намеря работа в същия град и в първия момент си викам тя нещо май ма харесва щом ми предлага така аз след това малко разнообразих разговора и след това, като се срещнахме на центъра и отидохме на кафе там общо взето малко мълчахме. След кафето аз трябваше да се качвам на автобуса и тя трябваше да си тръгва защо е била на работа и така. Горе долу един месец по-късно на брат ми неговата приятелка има рожден ден и ма поканиха и аз реших да отида (аз си имах на предвид, че нейната братовчедка ще дойде)И така забавлявахме се цял ден после и вечер излязох ме по центъра на Пловдив и си приказвах ме аз брат ми неговата приятелка и нейната братовчедка. Така на следващия ден като се сбогувахме тя даде пет аз и стиснах ръката и може едно 5-6 секунди я държах и казах чао и това беше след това много се ядосах на себе че си тръгвам. То ми е ясно, че ме харесва и аз я харесвам има нещо в нея дето ме привлича и ся мисля да ли да я поканя в фейсбук, но си викам че ако я поканя ще трябва да си пиша с нея всеки ден а не мен принципно ми е трудно да пиша всеки ден а дори не мога да се сетя какво да и пиша след като я поканя. Между другото в фейсбуск на известията където е тая камбана ми изписа че имате предложение за приятелство. Много ми се иска да я поканя на моя рожден ден който ще е след месец но след като нямам никаква комуникация не виждам как ще я поканя.

Моля дайте някакви съвети относно какво да правя (Извинявам се за малко неграмотното писане)

Коментари

1.   Лелеее то не е малко неграмотно, а доста. Даже с това ме отегчи и се чудих дали да не ти лепна хикса ама хайде... дочетох ти терзанията. Не виждам какъв ти е проблема с това момиче. Не знам на колко си, но ако си на разумна възраст и искаш да имаш нещо с нея, вземи телефона й и действай някак си, не ти знам положението. Но като цяло звучиш като малко момче, което без мама или бате не ходи никъде, тъй че ще ти е по-трудно да поддържате връзка, за това не я кани във фейсбук, нито на рождения ти ден. Почети малко книги за да пишеш по-грамотно, ще имаш време за момичета и за напред.

2.   Нищо не ти разбрах. Едно смислено изречение не си успял да съставиш. Съжалявам, но не ти дочетох историята. Отказах се някъде към средата. Съвета който ще ти дам е да наблягаш повече над книгите.

3.   Нищо не разбрах. Не само заради правописа ти ами и защото не можеш да се изразяваш.