Споделена история от Тинейджърски

Ниска съм
Здравейте.
Проблемат ми е, че съм ниска! На 14 съм (навърших ги преди 3 дена) и съм 1, 50 ;(! слаба съм и ми казват, че съм красива (някои да не кажат
, че се хваля имало е и такива случеи, просто уточнявам) но съм мнг дребна и това ме кара да се чувствам ужасно :( има ли някакъв начин на порастна по-бързо? Надявам се да ме посъветвате :)

Коментари

1.   Споко, много мъже (включително и аз) харесваме миньончета. Никой не е казал, че трябва всяка жена да е като модел за да е красива. Пък и си момиче. За вас това няма чак такова значение :)

*Syndrome

2.   И защо ти е нужно да си жираф? Аз спрях да раста на 12 - 13 г. Висока съм точно 160 см. и това и грам не ме притеснява. Приятелят ми е 190 см. и не намира нищо нередно в ръста ми. Изисканите парфюми са в малки опаковки:)

3.   2- какво ще рече ""като жираф""? Не мисля, че високите жени трябва да бъдат оприличавани на животни... аз съм на 19 и съм 173 и съм адски горда с ръста си.. 80 % от мъжете харесват дълги крака (скоро четох тази статистина), така, че тези тъпи сравнения а по скоро от злоба ; )) Както и да е.. авторке-спокойно :)) Ще разтеж още, няма да останеш 1. 50 :))

4.   Спокойно, сега може да не ти харесва, защото си още малка. Не знам, имаш ли извивки - гърди, дупе, талия. Ако нямаш затова може да не се харесваш. Споко, след 5-6 годинки ще си много сладко миньонче. : ))

А, номер 2, по-спокойно. И аз съм висока, ама не приличам на "жираф"..

5.   Ей, как сте се разпалили всички... Красотата на човешкото тяло се състои в пропорциите. Ти можеш да имаш много дълги като абсолютна стойност крака, но на фона на другите части от тялото да изглеждат относително къси. Може пък да си дребосък и пак да имаш "дълги" крака - за твоята си фигура. Освен това краката трябва да са добре оформени. Познавам една, която не спира да се хвали как била 177. ОК, само че е и доста едра на кокал. Един мой познат дори се майтапеше, че краката й били по - дебели от диреците на къщата му... Голяма работа, че били по метър единият:) Женското тяло трябва да е фино, пропорционално и стегнато. Оттам нататък всякакви размери са приемливи. Не знам, защо лъжете момичето, че щяло да расте още. Шансът е мноооого малък, освен това надали ще добави повече от сантиметър - два. Има и друго - голям брой мъже хич не са навити жената да стърчи над тях. А тук е юг, ниските преобладават. Ако си прекалено висока, трябва да си търсиш германец:)

6.   Здравей! Не се притеснявай! Това, че си ниска не означава, че си грозна. Майка ми е 1, 53 висока и като й гледам снимки, когато е била млада, тя е била много хубава. Аз самата съм 1, 53 (на 13 съм) и не мисля, че съм грозна. Важното е какво телосложение имаш, дали си дебела, как си в лицето, но най-важното е да имаш добро сърце. Знаеш ли, аз се сещам за момичета, които не са много хубави на външен вид, но си имат гаджета. Явно са добри по характер и тогава външният вид не е от голямо значение.
*Яса

7.   аз съм на 14 и съм 183 когато бях на 13 бях 174-5 за 1 лято пораснах с близо 10 сантиметра! Има време да растеш но и дори да не пораснеш не е голяма загуба да си нисък!

8.   5 - кой е казал, че като е висока една жена трябва да е с едър кокъл??? Има и 1. 50 с такива по-едри пропорции на тялото.. поредната простотия... мислете малко преди да пишете

9.   Мила, виж. Аз съм на 15 и съм 172 /отделен въпрос, че не раста вече/. Знам, че това не те интересува, но искам да ти споделя историята ми. Дано си вземеш поука и не се занимаваш с компексари като мен.
Значи- аз имах по-ниска приятелка /като теб, мисля/ и тя постоянно ми набиваше комплекси колко съм била грозна и не знам си какво. А всъщност беше единствената, която ми го казваше, а чак сега осъзнавам, че е било от злоба, понеже момчетата си падаха много повече по мен, а по нея- изобщо. Но не е виновен ръста й- а лицето, държанието и много други неща. Предполагам и ти имаш някакви такива около теб, които ти говорят глупости, затова пишеш- майната им. Те ти завиждат. Колко съм плакала за тази идиотка. Хубаво, че се усетих и я разкарах. Мисълта ми е - не позволявай никой НИКОГА да те нарича грозна и с лошо тяло, заради ръст. Той не е най-важен- както казаха по-горе, важно е телосложението, не дължината /колкото и тъпо да звучи/. Ще ти дам пример с известни личности /така ще разбереш по-добре какво искам да ти кажа/- виж Адриана Лима, а след това Ева Лонгория- едната минионче, другата модел, а изглеждат страхотно. Не се комплексирай от ръст, той рядко взима и дава /освен ако не правиш кариера/. Важно е другото (:
Надявам се си ме разбрала, леко объркано го написах, но всички тела са красиви, стига да са поддържани. Успех! Винаги ниските хора, поне тези, които познавам, са по-комплексирани, не ставай като тях и като номер 2, това е типичен пример за човек с ограничени виждания. (: Бъди широко скроена и приемай всичко от красивата му страна, така и на теб ще ти е по-добре

10.   от авторката : благодаря ви, дадохте ми полезни съвети! :))) Към номер 4: имам гърди нормални за възрастта ми, но не харесвам височината си защото първото впечатление което правя е това, че съм ниска! Задават ми въпроси от типа '' защо си толкова ниска ''.. как да отговоря на такъв тъп въпрос? ! ;х

11.   Отново е номер 9. Като те питам защо си ниска, питай ги защо са примерно с кафява коса или сини очи (:

12.   Първо - момиче си и това означава, че не е страшно. Друго е нисък мъж, а друго жена. Едно е миньонка, а друго - миньон! Вероятно ще пораснеш поне още няколко сантиметра до 18-20 г.
Колкото до подигравките отговори с шега. Примерно - ниска съм, защото съм сестра на седемте джуджета, но не сме заедно, защото аз порастнах в сравнение с братята ми.
Или - ами малко съм папкала и за това.
Колкото до начини за разтеж - вероятно спорт като волейбол или баскетбол, но по принцип ръста си е генетично заложен и се наследява, като може да е през поколение.

13.   Абе т`ва вместо да окуражавате момичето полувината злобеете! :D:D:D тази женска злоба...

14.   За една жена най смъртната обида е да и кажеш че е дебела

15.   А за друга жена най смъртната обида е да и кажеш че е тъпа “–“

-Death_Blade ^

16.   Хубавите парфиюми са в малки опаковки.

17.   Имаш още да растеж и аз съм колкото тебе.. но скъпите парфюми са в малки шишенца.. то и Ева Лонгория и Ким Кардашиан са ниски.. а са много красиви.. така че не се притеснявай.. по - добре по ниска можеш да слагаш високи токове.. докато по - високите :хх.. Жената трябва да бъде нежна.. и имаш още време да растеж и ще си станеш нормална :))

18.   Не бързай толкова да растеш, аз самия съм 1,70 и доста рядко намирам момичета които да са по-ниски от мен (на 16 съм ) и това е доста гадно, плюс това доста момчета харесват ниските момичета (аз включително) така, че не го приемай чак толкова като проклятие а като дарба. Високите момичета страдат много повече от ниските. :]

20.   Има страшно много теми по този въпрос. Не само за нисичките момичета, а и за високите. Моля ви когато давате съвет внимавайте как се изказвате, защото обиждате другите. Прочетох толкова обидни неща по адрес на по-високите момичета, че направо лошо ми стана. Да и аз съм висока. На 16 г. 1, 67, като числа добре, но лошото е че имам дълги крака и те ме правят да изглеждам по-висока. (1, 70-75)Винаги съм искала да бъда по-ниска, защото с тази височина и тези крака(поне според мен) е грозно да сложа токчета, на пук на всичко разбирания, модели ала бала. Към авторката:
Мила опитай да приемеш това, че си по нисичка. Спортувай, храни се здравословно, не се комплексирай. :)
Успех

21.   До номер 20: Защо се комплексираш? 1, 67 е перфектната височина за момиче! Предполагам, че краката са ти по-дълги от торса, което го считат за идеално. На такива жени много им отиват рокли, защото жена с крака и торс с еднаква дължина, ако сложи рокля ще изглежда, че има къси крака. Изобщо не мисля, че трябва да се комплексираш. Да, много високите токчета няма да стоят много добре, но можеш да носиш токчета със средна височина или малки токчета. Аз съм момиче на 14, което е високо 154, но пък не смятам ръста ми за нещо смешно или пък грозно, все пак пропорциите са по-важни.
*Яса

22.   Една висока жена не е жираф. И само да се изясня- повечето от мъжете харесват дълги крака, а не къси. Много се извинявам на авторката, но се ядосах. И какво? Голяма загуба че не можем да носим висок ток. Та това че сме високи не пречи. Жените искат да са все по-високи. Много завиждате май? А? За всеки влак си има пътници. Колкото до авторчето- ще пораснеш мила. Просто по-късно растеж. Един ден ще надминеш повечето и ще ги гледаш отгоре какви са дребосъци. Ще ги питаш същото, което са питали теб. Спокойно! Ръста не е най-важното нещо. Аз съм висока, но не намирам каква да е разлика. Всички сме хора.

24.   аз също съм нисък на 14 и половина съм и съм един от най-ниските в класа едва 159-160 другите момчета са с по една две глави над мен.

25.   Това означава, че ще си намериш добър мъж! 1

26.   Една приятелка от класа ми е 1м и 55м. см и никой не и се подиграва, а заедно сме в 10 клас

27.   Е, 150 см е бижу, много рядко се срещат момичета с твоя ръст. То си е до човека, ама все пак много високите жени търсят много високи мъже, така че няма как да се харесаме на всички! :)

28.   Има един много хубав израз - "Аз съм ниска, а ти си глупав. Аз слагам токчетата, а ти какво правиш? "

29.   Ти луда ли си, например аз много харесвам дребни момичета, а и много момчета също харесват така наречените ''Миньончета''. Сладурани!

30.   Още ще пораснеш, спокойно. На 14 си, има време.
Добрата новина е, че ще можеш да слагаш високи токчета.

31.   оо бе момиче я не се отчайвай ами аз съм най ниска от приятелите ми и съм 1 62 смятай. Абе базикали са ми се но на маитам гледай си живота и не се занимавай защото ще пораснеш сигурна съм... :)

32.   Не се стягаи, много си си добре. Хубавите неща са в малки опаковки :)
Много мъже, и аз съм от тях предпочитат малки сладки нежни жени от колкото някоя 1. 80 ( аз съм толкова)
За всеки влак си има пътници :)
Горе главата, Супер си :)

33.   номер 20 няма по тъпо същество от теб, как може да кажеш ще им се подиграваш и ти тва високите май на много сериазно се взимате, ти болна ли си, кво като си висока родителите ти също са високи и какво. Да им се подиграваш колко са дребни, а като ти кажат, че си като кобила веднага се засягаш ами това е същото!!! с всеки изминал ден се удивлявам от тъпизма на другите. До админката: Това са глупости не ти трябва да си висока и аз се комплексирах от това, даже имаше диета за ръстеж, от личен опит аз съм 164см на 16 съм
трябва всеки ден да спиш по 8 часа, да пиеш 2 чаши вода след като станеш 1 чаша вода 30мин след като се нахраниш 1чаша вода преди да си вземеш душ и 2 чаши вода преди лягане, дрего важно е да хапваш зеленчуци и плодове и да спортуваш нещо, дори и в къщи да си правиш фитнес не е лошо по 30 мин кардио или скачане на въже! Повярвай трябва да се тренира нещо и кардиото е точното нещо или скачане на въже дори каране на колело така дори и мазнини ще гориш :))

35.   Някои са ниски, а други - високи. Някои са умни, а други - глупави. Някои са слаби, а други - пълни. Някои са грозни, а други - красиви. Това е светът - различни хора, различни възприятия, различни мнения, различни ценностни системи. Не може всички да са еднакви, не може един да иска височината на другия, третия да иска лицето на четвъртия и т.н. Вместо да се оплаквате какво искате, се огледайте и вижте какво имате!
Аз лично не харесвам ниските хора. 175см съм и не бих избрала да съм по-ниска. Но нима това ми пречи повечето ми приятели да са ниски? Обичам си ги такива, каквито са, защото съм осъзнала колко стойностни хора са. Но това е просто мое мнение. Не виждам защо са тези злоби, че някои били като жирафи, а други като пигмеи. Никой няма право да съди другия за това как изглежда и да налага мнетие. Всеки е различен и уникален, всеки възприема нещата по различен начин и всеки харесва различни неща. Така че не се комплексирайте и не се опитвайте да комплексирате другите хора. Обичайте се, защото има много хора които ви обичат!

36.   Хей споко и аз съм така... На 12 съм и съм 1. 47... Повечето момчета от нашия клас са 1. 70, че и повече... Викат ми тирбошон, тапишон

37.   Добре де, това не е Супер Марио с неговите гъбки за растеж... Повечето момчета предпочитат по - нисички (казват им миниони ), но никой не може да бъде перфектен. Може да си ниска, но както каза си красива. Горе главата височината не е голям проблем!

38.   Номер 2 по-спокойно мила. Случайно попаднах на тази старичка тема, ама нямаше как да не обърна внимание на твоят коментар, излиза, че повечето ниски сте злобни май? "жираф"??? Това, че има високи жени не значи, че трябва да им се правят сравнения с животни. На теб ако ти кажат табуретка или лилипут приятно ли ще ти стане? Аз съм на 14 - 1. 70 и съм страшно горда от това, вярно, че по-трудничко си намирам обувки, но предпочитам това отколкото да съм 1. 50 и то със самочувствие до небето (не слагам всичко ниски момичета под общ знаменател).