Споделена история от Тинейджърски

Харесвам момче,което е 8 години по-голямо от мен!
Здравейте, пише ви момиче на 17 години. Бих искала да ви помоля за съвет и да чуя вашето мнение по моя случай.
Всичко започна преди около две години. Баща ми назначи нов служител във фирмата си. Аз бях по-малка и честно казано не ми направи никакво впечатление като го виждах в офиса на баща ми.
Обаче напоследък от около три-четири месеца започнах да си говоря с него. Разбрах, че всъщност е много умен и забавен човек. Голям купонджия е и винаги е в добро настроение, гледа да забавлява всички около него.
Баща ми по принцип много пътува по работа. Аз работя при него петък и събота за да изкарвам пари освен джобните, които ми дава. Което значи, че аз си общувам с всичките му колеги и той не е край нас. Няколко пъти ми се е случвало само аз и работникът да сме в офиса. Винаги сме си говорили съвсем нормално и много сме се забавлявали. Затова реших да го питам на колко е години. Той ми каза, че е на 25.
Значи имаме 8 години разлика си мислех, много добре се разбиране за тази възрастова разлика.
От около два месеца започнах да го харесвам. Попринцип не си падам много по момчетата на 16, 17, години, които са около моята възраст. Винаги са ми били лигави и съм намирала, че се държат детинско. Поне тези, които аз познавам-не казвам за всички. Затова винаги съм си мислила, че ще е много по-добре ако съм с някой малко го-голям от мен(не ме съдете за това).
След като вече бях разбрала, че го харесвам-започнах да си намирам извинения да съм около него, да говоря повече с него, да се обличам и да изглеждам възможно най-добре когато знам, че ще се видим.
От скоро започнах да му правя намеци, че го харесвам(криейки се от баща ми). Когато седим близо винаги го докосвам “без да искам”-не се отдръпва. За дълго време сме се гледали в очите, и го забелязвам, че е малко нервен около мен(взима си телефона за да изглежда небрежно, прехапва си устната и гледа в земята, смее се край мен и много ми се усмихва)
Обожава да се шегува с мен. Като знае, че съм била на купон на следващия ден ме пита “нали не си пила много, че сега имаме работа” и подобни бъзици.
Даже вчера той си тръгваме и аз си сложих ръката на вратата у му казах”няма да си ходиш” той се отпусна и се облегна на ръката ми и каза “не можеш да ме издържиш ако се пусна целия на ръката ти”, казах “По-издръжлива съм отколкото изглеждам” и го пуснах. Той ме погледна, усмихна ми се и си тръгна. Беше странно, но ми хареса.
Как да постъпя? Да се опитам ли да се сближим? Да продължа ли да му намеквам, че го харесвам? Как да скрия това от баща ми?
Благодаря на всички, които прочетоха историята ми. Моля модераторите на сайта да я публикуват, ще значи много за мен да чуя мнението на всички.

Коментари

1.   Ако той е свободен аз не виждам проблем. Разликата ви в годините наистина не е голяма. Например с мъжа ми разликата ни е 10 години и аз изобщо не усещам да има разлика. Все едно е на моята възраст, а момчетата на моите години са точно като деца, събират си бройки, пият, всяка вечер на дискотека и така.
Ж20

2.   За него ти си едно малко лапе, надали ще стане нещо сериозно между вас.

3.   Няма нищо неномрално в това да ти харесват по-големи мъже. Това е в женската природа и е съвсем обосновано.

4.   Не те харесва.

5.   Флиртуваш с него!!! Докосвай го нъзикай се у говори по-нежно ще се получи не се отказвай

6.   Не се дърпа, защото вижда, че си хлътнала.. Може да иска да спи с теб, но за нещо по сериозно едва ли..

7.   Не прочетох историята, само на колко си години и не ви е голяма разликата вече, виж ако беше на 13 щеше да е друго. Аз и моя приятел станахме гаджета когато аз бях на 19, а той на 26.

8.   Давай смело.

9.   Признай му но в никакъв случай не правете секс, поне до като не се увериш че има сериозни намерения.

10.   Сближите се и му прави повече намеци виж как реагира като му се усмихнеш или го докоснеш. Не смятам, че е странно че го харесваш, но гледай баща ти да не разбере. Защото така ще стане лошо. Не се отказвай може да се дърпа само, защото си дъжщерята на шефа му и защото си по-малка. Но това да не те притеснява. Защо не споменеш, че има някакъв як филм и да го поташ дали го е гледал. Ако не го е питай дали му св ходи. Може да те изгледа странно или да те пита нещо от сорта на “на среща ли ме каниш” кажи, че всичките ти приятелки са на море и на село и няма с кой да отидеш, а не ти се ходи сама. Пробвай ако каже не здраве да е. УСПЕХ!!!

11.   Аз също съм на 17 и с приятеля ми имаме 11 години разлика. Заедно сме вече от близо година. Годините не трябва да те притесняват. Продължавай да флиртуваш с него. Може да му предложиш да излезете някой път. Не се страхувай да направиш първата крачка. Надявам се да се получи! Успех!

12.   Не ви е голяма разликата, даже е нормална, момичетата се развиват по-бързо от момчетата и за това е нормално разликата да не се усеща, и да си комуникирате. :) Аз не виждам нищо нередно да станете гаджета, стига и той да те харесва и най-вече момчето да не си изгуби работата, ако баща ти е против.

13.   Здравейте, искам да благодаря на всички за коментарите ви, много увереност ми дадоха думите на ПОЛОЖИТЕЛНИТЕ КОМЕНТАРИ. От няколко дни си говоря много повече с момчето смятам, че вече започва да ме забелязва повече. Наколко човека-включително и негов приятел са се бъзикали, че има нешо помежду ни :). Днес говорихме с негов приятел, които дойде да го види на работното му място и мноцо се шегуваше общо взето за всичко и ни разсмиваше доста. Момчето ми намигна няколко пъти и доста често ме гледаше за повече време и се смееше на шегите ми. Смятам, че имам прогрес за, което много се радвам!
-авторката