Споделена история от Тинейджърски

Бръснене
Както сте разбрали от заглавието имам няколко въпроса относно бръсненето
Момиче на 16 съм и идват топлините, и късите панталонки и е време за промяна
1. Ще ми дадете ли съвет ( за бръснене със самобръсначка ) какво да използвам, ако нямам кремове за бръснене? Четох, че можем да ползваме балсам за коса??
2. И понеже имам strawberry legs със какво да ги премахна?
И вие какви трикове използвате за да ви растат космите по-бавно? Защото моите растат през 3 дена и е ужасно?
И как ги премахвате на по-трудно достъпни места, примерно отзад или на раменете?

Коментари

1.   Опази се от изнасилвачи, пусни си косми!!

2.   Еми значи аз си ги махнах за първи път с лента за епилация. Използвах за всеки случай хипоалергена. Моите крака са си ок, и издържах около 8 седмици. Моите са тръбички и почти не са виждат. Сега със самобръсначка, защото няма да се справя сама с лентите. Използвай по - качествените ( предназначени за извивките на тялото ). По-лесно и не ти препоръчвам да използваш тази за 90 ст. , която уж за всичко. Не казвам, че не я използвам, но аз нямам твоя проблем. Моите са тънки и растат между 6 и 8 седмици. Зависи, използвам самобръсначка и пияна за бръснене и готово. Не те бърка да използваш и мъжка, няма разлика. Ако си със самобръсначка от долу на горе и така няма да имаш проблеми с врастнали косъмчета. По - малък е шанса, а и за твоя тип кожа е препоръчително да обърнеш внимание. Казах ти моите съвети и дано но ти свърши работа.
Късмет!

Момиче, 14 години.

3.   Отзад или на раменете? Защо ти е да си бръснеш раменете....
Ако искаш по бавно пробвай кола малка или с епилатор.

4.   1. Крем за бръснене, пяна за бръснене, може и със сапун. Сапунисваш се, минаваш със самобръсначката и изплакваш. Най-често използвах сапун преди. Чувала съм, че можело и балсам да се ползва, но не съм опитвала.
2. След бръснене се намажи с успокояващ крем. Някои хора си правят студени компреси и съм чувала, че помага, но не съм опитвала. Между другото, аз също имах strawberry legs докато се бръснах със самобръсначка.
3. Никой не контролира растежа на космите си. Аз лично се епилирам или използвам кола-маска и така косъмчетата растат много по-бавно, отколкото след бръснене. Самобръсначката реже косъма, докато епилирането го скубе и така отнема повече време докато се появи окосмяване. След бръснене имам 2 дни гладка кожа, след епилация около седмица. Иначе самобръсначките с повече и по-качествени ножчета имат по-добър ефект, но и цената им не е левче като при другите.
4. На труднодостъпните места е... комедийно шоу. Обикновено се въртя пред огледалото, заемам най-различни пози, сменям си ръцете и изобщо- комедия. Най-лесно е да помолиш приятел за помощ, най-удобно и самостоятелно е да ползваш столче и да се наместваш с неговата помощ по такъв начин, че да достигаш максимално добре всяка точка от тялото. Специално за раменете не използвай самобръсначка, сериозно... ориентирай се към друг метод за обезкосмяване на такива зони, за да не потъмнеят много косъмчетата и да не загрубеят.