Споделена история от Тинейджърски

Срамежливото момче
Здравейте,
Пиша Ви, защото съм изправена прави дилема и се нуждая от съвет. Става въпрос за това, че от известно време се занимавам с момче от другия клас- пишем си, пращаме си снимки, с междучасията се виждаме, прегръщаме, говорим, НО нищо повече. Да прегрътките ни са по различни от нормалните, въпреки това отношенията ни не се задълбочават. Всички ми казват, че не съм му безразлична. И че това го прави само защото е срамежлив, но вече ми идва в повече. Аз не знам дали да продължавам да си пиша с него, или не. Защото с всеки ден симпатиите ми към него стават все по-силни и по-силни. И усещам, че ако не се отдръпна на време ще страдам повече.
Моля Ви за съвет! Да предприема ли аз действие да го целуна или нещо друго, да продължа да чакам той да направи първата крачка или да спра контакт с него за да не ме нарани.
Благодаря Ви предварително за отговорите.
П. С. Забравих да спомена и двамата сме на 15 години

Коментари

1.   Вероятно ще се наложи ти да направиш първата крачка, ако имаш смелостта. Защото той няма да предприеме мерки щом е срамежлив (а вероятно много му се иска).

2.   Мммдаа харесвате се ( освен ако той само не се забавлява, ноо никога не се знае). Опитай се да му намекваш маалко по малко, че не ти е безразличен. Шегувай се, че сте заедно например или нещо подобно, почни да му подхвърляш коментари за други момчета и виж как реагира. Ако започне дори и на шега да се ежи- не се чуди, харесва те. Търси очен контакт и му обръщай повечко внимание, когато сте с други. Или пък помоли някоя приятелка( най-вярната ти, защото друга може да ти изиграе лоша шега) да подхвърля неща за вас двамата като двойка или че се харесвате. Ако момчето не схване всички тези намеци или е доста глупав, или не е заинтересован!
Пожелавам ти много щастливи мигове!
Loui*

3.   Благодаря Ви за съвтите!
Въпросът е там, че всичко това за другите момчета и подхвърлянето на намеци се случва. Когато ме види с момче му става тъпо и се прави на сърдит- не ми пише, като се видим и само ме поздравява без да ме прегърне и такива. Но след като му кажа, че съм само негова или нещо от сорта веднага се оправяме.