Споделена история от Тинейджърски

Бившата му постоянно ме тормози
Здравейте! Момиче на 18 години съм и имам приятел от половин година. Както се разбира и от заглавието бившата му ми създава много проблеми. Още като разбра, че с него ходим ми прати техни снимки как са се разхождали в парка, как са отивали на кино и т. н. и ги качи в инстаграм (не знам защо). Аз разбира се ги видях, защото преди това ми прати покана. Като видях тези снимки поговорих с приятеля си и той ми каза, че са ходили само около 20 дена и, че тя е луда затова се е разделил.
Та тогава писах на момичето да изтрие снимките и тя започна да ме обижда, да псува и т. н. , а аз просто я бах помолила. След това малко се скарахме и аз я блокирах. След известно ми писа от профила на майка си и пак започна да ме нарича курва, да съм отивала на магистралата не знам си какво. Блокирах я! После от фейк профил и още и още вече от 3-4 месеца все така.
Казвам и да говорим очи в очи и да си изясним проблема ама тя не искала да се виждаме. Този тормоз много ми тежи. Мило момиче съм и досега не ми се е случвало такова нещо. Говорих с приятеля си, помолих го да направи нещо, но и той не прави нищо. Съвсем се отчаях. Не ми харесва да ме наричат курва и подобни при положение, че досега съм го правила само с приятеля си. Не знам какво да правя, към кого да се обърна за помощ. Нашите биха ме подкрепили, но не искам да ги занимавам с моите (та даже не е мой) проблеми.
Въпросното момиче (бившата) е отраснала само с майка си, баща и ги е изоставил преди много години.
Искам съвет, моля ви помогнете ми! Какво да направя? Как да отмъстя? Или изобщо да се занимавам ли? Ама наистина по някакъв начин искам да я нараня.
Живеем в различни градове.

Благодаря предварително.

Омръзна ми да ме обижда, да се прави на интересна, а да няма смелостта да се срещнем. И
И от приятеля си не получавам никаква помощ, все пак заради него някаква окачена се занимава с мен. Очаквах поне, че ще поговори с нея, но явно се заблуждавам. Изобщо не ми побира умът как е ходил с нея та дори и 20 дена да е. Заклева ми се, че дори не я е целувал, просто са излизали 2-3 пъти в седмицата за по 1-2 часа и толкова.

Офф много объркано го написах, но в главата ми е пълен хаос.
Извинете!

Коментари

1.   Аз мисля, че има нещо гнило и в приятеля ти. Моя приятел, ако разбере, че някой, който и да е, бивша негова или чужд човек, ме тормози или обижда, ще обърне света. Очаква се, когато тя е качила снимките ТОЙ да й пише да ги изтрие. Но не. Замисли се с какъв човек ходиш.

2.   Въобще не обръщай внимание. Блокираш до откат и не отговаряш. Такива хора само се нахъсват като видят, че им обръщаш внимание.

3.   Не се занимавай с това момиче. Понеже и се вързваш тя затова го прави. Едно време имаше настройки у фейса да си направиш съобщенията забранени за други освен приятелите ти.

4.   кажи адреса на тая бивша да я посетим към 30 човека :)
може и с приятеля ти да идем

5.   Ти сама си го търсиш. Ще се виждаш очи в очи. Приемаш и поканата е кой е виновен? Принтирам всичко и жалба в полицията. Да видим тогава. И да я осъдиш можеш за тормоз и обида. Но ако не и беше приела приятелството нямаше да стигнеш до тук. За какво го правиш, контакт с бившата.

6.   Приятелят ти пък е женчо, щом не може да отиде и да й каже две думи и да се спре. Щом отказва да й каже, значи нещо не е както трябва. Не виждам защо да не те защити и да й каже просто да се спре. Явно има нещо, което не знаеш и крие от теб. И той не е стока. Постави му условие, че или да говори с нея или да не се занимава с теб щом не те защитава. Тя утре онази може да те засече и да те пребие и той пак ще си трае.