Споделена история от Тинейджърски

Дете с връзки в училище тормози моето
Здравейте! Аз съм майка на вече 14 г. момче. Но ще ви споделя за един случай от преди година.
Така, един ден моето дете се прибра от училище във видимо лошо настроение и аз веднага разбрах, че нещо се е случило.
Когато го попитах има ли някакъв проблем първо си за мълча.
Но после като го притиснах още няколко пъти " изплю камъчето". Каза ми, че едно момче, което е с година по- голямо от него дошло преди първият час и започнало да го заплашва. След това, му казало, че ще дойде в последният час по математика да му каже нещо ( тук искам да вметна, че г-та по математика е нещо като вуйна или леля на въпросния лигльо).
И така, той влязъл в стаята и започнал да го тормози--удрял го по главата, синът ми го молел да спре, но той си продължавал. След това той бил излязъл от стаята, но негови съученици казват, че може би и в коридора го е тормозил, тъй като когато влязъл го видяли да плаче. Представете си как го е тормозил, за да разплаче 13г. момче. А пък въпросната г-жа му казала " К'во ревеш като бебе, бе дрисльо" и е знаела за случая, но защитава племенника си- разбира се!
Та, това исках да ви споделя! Стана малко дълго, но може и вие да споделите подобни случки!

Коментари

1.   Не знам , защо го споделяте?
Просто отидете и говоретер с Директора на училището или с родителите му!

2.   Мога да ви кажа, че и момиче няма да се разреве от някакъв си плесник по главата.

3.   Номер 2 не знаеш какво се е случило, недей да говориш глупости.

4.   Тормозът в училище не е шега работа, и хора като номер 2 ме изумяват. Вие като родител си пращате детето на училище, и там ви го тормозят. Тук не е от значение пола, а самият факт, че има упражнявана агресия, и то със знанието на учител. Оплаквате се на Директора, привиквате малкият келеш, и настоявате да говорите с родителите му. Децата могат и сами да се оправят, но да не искате нещата да ескалират?

5.   Съгласявам се с номер 2. Вашите деца растат в саксия и един шамар и някакви си думи вече го наричат тормоз в училище. По наше време се е случвало и да се обиждаме, и някой да изяде шамар, и какво ли не. Никой не се е оплаквал - при момчетата - те редовно си се бият. Това тормоз ли го наричате? Утре в живота някой може да каже всичко на вашето момче - научете го да не обръща внимание, а не да плаче. Защото няма да е вече мама до него. И ако някой го удари - да му отвърне. Толкова децата ви растат в саксия, че утре в живота всичко им е термин без покритие - тормоз, не знам какво. Това, което описвате, авторке е далеч от тормоза.

6.   Т. е. номер 5 съветва от малки да свикват да ги бият, че после да им е по-лесно да си подложат бузата на началника, на наркомана в подлеза, на жена си и на комшията. Странна логика. Най-важното, на което един родител може да научи детето си, е да НЕ търпи насилие и това трябва да е политиката и на училищата. Да не търпиш насилие не означава да ходиш с пистолет по улиците, а да търсиш законовите механизми, които защитават правата ти и личната ти неприкосновеност. В такава ситуация, като описаната от авторката, бих се обърнала към директора на училището, а ако той не реагира, щях да подам сигнал в районния инспекторат и да задействам социалните служби. След като насилието е станало пред очите на учителката, която не е взела мерки, нямаше да мирясам, докато не я изхвърлят от училището. Има си начини - частен иск с обвинение в съучастие в малтретирането на малолетен, подписка между родителите и т. н. На директора като му се запали стола, хич няма да мисли кой на кого е вуйна или леля... Никаква търпимост към подобни вандалщини!