Споделена история от Тинейджърски

Мисли си че не съм свястна
Здравейте на всички,моят проблем е следният.Харесвам едно момче, което е 6 години по-голямо от мен,то също имаше някакви симпатийки към мен.Почнахме да си пишем,но изведнъж той спря да ми пише.Тъй като той е братовчед на гаджето на най-добрата ми приятелка,накарах гаджето ѝ да говори с него, но той не ми казва какво е казал.Попитах приятелката ми,а тя ми каза,че ме мисли за несериозна и че не съм била свястна.Това е просто абсурдно, тъй като не си пиша с момчета освен него и брат ми,имала съм 2ма приятеля общо,от който единия беше за 8 месеца(той ме остави).С приятелката ми мислим,че е намесено едно момче,уж негов много добър приятел.Той ме харесва,обаче всички го знаят като най-големия наркоман,краде постоянно и просто няма как да искам да имам какъвто и да е контакт с този човек и го отрязах.Мисля си, че той в момента върти интригите и прави така,че да ни скара един вид.Мисля си, че е той, защото беше направил преди 2 дена една интрига,пак да ни скара с това момче.МОЛЯ ВИ СТРАШНО МНОГО ПОМОГНЕТЕ МИ ВЕЧЕ 3ТА СЕДМИЦА НЕ МОГА ДА СПЯ,САМО ЗА НЕГО МИСЛЯ САМО ТОЙ МИ Е В ГЛАВАТА

Коментари

1.   Честно да ти кажа, преживяла съм го това с интригите. От личен опит ти казвам, че ако някой слуша странични хора, а не се стреми да опознае теб, не си струва!! 5 години харесвах едно момче, с което в началото си личеше, че имаме взаимни чувства, но в един момент охладня към мен и тотално не си изяснихме отношенията и до ден днешен! Всичко беше, защото приятелите му не ме харесваха, дочули бяха нещо за мен и му говореха глупости, на които той се поддаде и не се получиха нещата. Сега съм с друг човек, който не се влияе и не би допуснал такова нещо. Запомни, дори и да тръгнеш с това момче, един ден някой пак ще му каже нещо за теб и той ще те зареже. Не ти трябват такива!

2.   Такива неща се случват на всеки втори в пубертета. И аз съм минала през подобни драми, била съм и от двете страни на историята. Говорили са ми глупости за трети хора, понеже са ми го казвали близки за мен дотогава приятели, аз повярвах сляпо. След време разбрах, че са ме излъгали. Както и за мен са говорили лошо без грам основание и то все хора, с които сме се познавали много бегло.
Съветвам те да не даваш обяснения на никого. След втората ми подобна драма, просто реших, че не си струва да стоя да се обяснявам или да слушам обяснения. Всеки си има глава на раменете и трябва да може сам да преценя. Ако попаднеш на момче, което вместо да те опознае само, вярва на приказки, по-добре ще ти е да не си говориш с него. Харесваш го, мъчно ти е и те е яд, разбирам. Пораснах, минах пубертета, продължих нататък и ти давам съвет като човек, които е наясно с проблема ти и се е убедил в мнението си многократно. Не си заслужава да заставаш пред някого и да го убеждаваш, че си свястна, че не правиш мизерии и не си леко момиче. Ако за цялото време, в което сте общували, той не ги е разбрал тези неща, няма и да ги разбере.

3.   Такива интриги и филми не ти трябват. Защо изобщо се мъчиш... Я си намери някой по свестен и не е необходимо да е брачед, на гаджето на най-добрата ти приятелка!

М. 32г.