Споделена история от Тинейджърски

Сутиен
Здравейте!
На 17 години съм.
Не мога да търпя сутиен дори през деня. Преди не го свалях вечерта сега не обичам да го нося и през деня, което не е много добре. Имам малки гърди, но обичам да ходя без не само в къщи, но и когато излизам. Особено лятно време ми е много топло със сутиена и не мога да търпя.
Моля за съвет!!!

Коментари

1.   Здравей, аз съм на 19 години и също не мога да търпя сутиените. Почти никога не нося сутиен, имам само един, който го нося само когато съм с някоя по-прозрачна блуза. Важно е да ти е комфортно, щом не ти е приятно да носиш, недей. И не се притеснявай от размера на гърдите си, даже щом са по-малки това е плюс, защото не е необходимо да носиш сутиен. Моите са с чашка С и е доста неприятно понякога като бързам и те да подскачат или като ми е студено зърната ми веднага щръкват, но без сутиен се чувствам добре :)

2.   Щом ти харесва да си без сутиен по-добре да не го носиш.
Сутиена оформя малките гърди и им създава обем, но няма смисъл да се мъчиш, като ти е горещо.

3.   Помисляла ли си за бюстие? Все има някакъв начин, пък и да излизаш без, на никой не му влиза в работата да те съди..

4.   Здравей препоръчвам ти да носиш спортни сутиени много по удобни са даже не ги усещаш. Колкото до обикновените ситиени пробвай такива без металната подплънка под чашките(не се сещам точно как се казваше)-много по-удобни са

5.   Е недей слага сутиен тогава кво толкова. Аз съшо съм с малки цици и зиме и лете си ходя без сутиен и хич не ми дреме.

6.   Ходи, както ти е кеф, колко по-малко се съобразяваме с другите хора, толкова човек е по щастлив.

7.   Потърси си сутиен от по-различна материя - за лятото. Попитай в магазина и ще те насочат. Няма какво да ти пречи, цял живот ще го носиш. Не е прилично да се развяваш навън без сутиен, освен ако не искаш да го правиш нарочно и да привличаш внимание с това, но като цяло е долнопробно. С всичко се свиква, как носиш рокли или блузи или шалове през зимата. Хайде без глезотии.

8.   Аз съм категорично против сутиените. Жената, с която живея, от няколко години почти никога не слага сутиен. Това е един своеобразен затвор за нещо толкова нежно и красиво. Не се притеснявай, че са малки.

9.   Ходи с бюстиета, щом не ти е удобно със сутиен. Никога не съм разбирала жените, които казват, че им е неудобно със сутиен. Може би просто самия сутиен не е по твоите размер и затова не можеш да го "търпиш". Аз си купувам само удобни сутиени и мога да прекарам 24ч. без да си сваля сутиена.

11.   Няма лошо. Вземи си от еластичните спортни бодита.

13.   Твое решение е дали ще ходиш със сутиен или без. За мен лично е грозно, зърната на една жена да прозират. И на мен ми е по-удобно без боксерки, но не съм тръгнал да си го развявам така по улиците :)

14.   За бога момиче не носи сутиен!
Мъж на 39 години съм и открито говоря, че мразя сутиените. Ако ми качат коментара, ще срещна много негативно мъмрене, че съм простак. Ще чуеш, че трябва да носиш. Ще ти увиснат гърдите. Ще се виждат през ръкавите и деколтето. Е нека! Некс се виждат и да се чувстваш добре. Увисването е до ген. Много зависи какъв тип гърди имат жените в семейството ти. Аз работя в една семейна фирма с шефове които са мъж и жена. Шефа ми е на 61 а жена му е на 56 години. От 16 години един единствен път видях шефката ми да си скрие гърдите с бански. Постоянно ходи без сутиен. С потници. С по широки тениски. Да; не съм гей! Естествено , че ще погледна в деколтето и. Има перфектни гърди! Поотпуснати. Големи колкото грепфрут. Но е кърмила две деца. Два или три пъти се е случвало да я видя само по бикини. Ами какво да ти кажа. Може спокойно да сложи доста по млади жени от нея в малкия си джоб. Освен да те посъветвам да не ги криеш и мачкаш в тези противни сутиени. Другото което е съм чел проучване от учени които са изследвали жени за рак на гърдата. Голям процент на заболели има при такива които са носели сутиени. Вчера например, аз който не завързвам лесно разговор с непознати, се прибирам в къщи. Беше около 38-40 градуса и в момента в който паркирах видях жена на около 35-38 години да разхожда куче. Беше с едни къси панталонки и червен потник. Беше без сутиен и ако не беше червен потника щях да помисля, че е гола. Зяпнах я в гърдите и тя забеляза. Приближи се към мен и директно ме попита дали ми харесва гледката. Едвам успях да изредя няколко прилагателни за гърдите и зърната които се бяха очертали много ясно. Покани ме тази вечер заедно да разходим кучето.
Ако беше със сутиен, едва ли бих я зяпнал. Така, че гледай ти да се чувстваш добре и желана. Останалите нека си носят "цицко-предпазителите" и да им стягат и измъчват гърдите си.

15.   Съчувствам ти!!

16.   Аз съм жена на 28г и като теб не ги понасям. Гърдите ми са средни. Започнах да си взимам сутиен без банел от ейч енд ем 75Д или ако е с банел 75Е. Пробвай! Без банел е супер! Но да има някаква подплънка, техните са много добри.

17.   Носи бюстие! Аз до 17 годишна възраст само бюстиета носех и нищо не усещах :). Сега ги нося само вкъщи и като спя. Препоръчвам ти и на вън да ги носиш, щом сутиените не са ти комфортни, никой няма да забележи.

18.   Пробвай различни сутиени. Аз имах период в който носех спортни бюстиета някъде на 12/13 години. Но после майка ми ми подари сутиен на victoria sicret и от вече 3 години го свалям само да се изпере. После се наложи да си купя още защото с 1 сутиен няма как да се кара с 1, но по удобен от него няма. Така че намери своя сутиен