Споделена история от Тинейджърски

Дебела съм
Здравейте! На 12 съм и съм 65кг много ме е срам че наистина си имам корем, ходя на 2 спорта, не ям шоколад или чипсове, но не мога да сваля тези килограми, не знам какво да правя защото всички момичета са по 45 макс 54 килограма, а аз искам да съм поне 52
ако някой знае как да ми помогне моля за съвети

Коментари

1.   Дебелите хора, ама не обезитетните, хормонално неизправни хора, са такива защото са:

1. Преклено обездвижени
2. Обичат да си папкат

Реално да се свалят килограми изобщо не е сложно. Трудно е, но не е сложно. Всичко е математика и физика... калориен прием и излишък.

Какво значи "ходя на спорт"? То и шахът е спорт, ама колко калории гори и колко мускул изгражда?

Кардио, аеробни упражнения, редувани с умерени тежести му е майката.

И ПОСТОЯНОСТВО.

Я започни да се храниш хубаво и да тренираш едно 4-5 дни в седмицата, без да прекъсваш за месеци и месеци наред и да видиш как се получават нещата.

Ама с филийка с лютеница и сиренце не става.

Братан.

2.   Няма значение какво ядеш. Важното е да гориш повече калории отколкото поемаш. Незнам какъв е спорта би трябвало да има ефект. ако не иди при някой фитенс треньор. Не яж боклуци - пакетирани храни/фст фуудс. Разходки спорт или фитнес и воля. И няма как да стане за седмица. Успех :)

3.   Всичко се постига със труд,търпение и воля.И аз съм със същият проблем на 15 съм и имам коремче обаче нямам волята.И ме е срам дори да излизам.Със тренировки и отказване на вредното става обаче на мен не ми се получава.Освен спорта -пробвай да бягаш и да караш колело също и планк мисля,че помага.

4.   Не казваш колко си висока? Не се притеснявай продължавай да спортуваш и да не ядеш шоколад (много) Аз съм момче но все пак, 8-ми клас бях не много висок и пълен 10 клас станах висок и слаб. За 2-3 години е извиших с около 20 см и изчезна корема без да правя нещо. Хормоните още ти бушуват ще видиш как ще се промениш за до 16-17годишна

9.   Колко си висока? Отиди на диетолог, той ще ти каже най-правилно какво да правиш.

10.   Всичката храна в момента е пълен боклук! Реално каквото и да ядеш, поглъщаш химия и отпадъци направени да хващат окото. Много от вас ще им мине през главата " на село е истинско". Кое е истинското? Че купуват семена за расад от пазара? Че тези семена са създадени по изкуствен път от китайците ли? Ти си на 12 години и не знаеш за истинския вкус на доматите, каймата или пък сиренето преди 1995 година. Познавам вкуса им от преди и в момента ми се гади докато ям. Обърни внимание на момичетата около твоята възраст. Примерно 13 - 23 годишни. 70 процента от тях са обли, трътлести и не съразмерни. Огромно дупе, крака като обърната пирамида и гръден кош като фуния/също обърната/. Много такива забелязвам последно време. Когато през 81г. гръмна ядрения реактор в Русия, момичетата от това време станаха едрогърди. Набори след 1981г. до голям процент имаха завидна гръдна обиколка. А сега от Фукушима стана така, че растат на дупета! Аз съм мъж и съм доста голям. Имах невероятно добър ген за килограмите. Влязох в казарма 60 кг. Ядях всичко до което се докопам и се уволних 63 кг. Работата която започнах, не ми даваше възможност да обядвам. Само вечерях за 24 часа. И не мръднах от 63 кг. Но стар работник ме накара да започна и да обядвам. За 2 месеца станах 85 кг. Беше ми страшно трудно да свикна и да се движа. Задъхвах се и не се чувствах добре. Спрях да обядвам и за два месеца пак на 63. И в момента ям веднъж на 24 часа и съм 70 кг. от 10 години насам. Спри да се тъпчеш като каже мама или видиш хладилника. Ако толкова не можеш да устоиш, изпии две водни чаши вода преди да седнеш на масата. Това е водна диета. Мозъкът ти разбира, че стомахът ти е пълен и не ти се яде много. А когато си без вода, пии боза. Поне ще увеличи гръдната ти обиколка и няма да питаш след време колко силикон да сложиш.
Спорт, вода и намали драстично храната. Ако не се почнеш от сега, на 16-17 ще си буренце.
М39

11.   Аз имам същия проблем и просто реших да експериментирам. Първо опитах диета, но резултатът беше много стрес и само по 100 грама на ден, а аз искам да отслабна бързо. Отказах се и започнах тренировки, но пак нямаше голям ефект. След това пробвах да ям колкото си искам и имам по минус 300 грама на ден. Ангажирай мозъка си. Това гори много калории, но трябва наистина да работи на пълни обороти. За целта трябва да се наспиваш добре и да избягваш стреса и депресията. Общо взето трябва да се почувстваш добре. Искам да кажа, че засега съм –3 кг. Наистина това не е мъчение, а рай. Пробвай трудни логически задачи, чети, играй шах (има приложения с различни нива на трудност). Искам да ти кажа и една уловка. Първоначално качех около 1 кг., защото някак си под стрес имам нуждата да ям. Когато се почувствах по–добре, лакомията ми изчезна на 90 %. Надявам се да ти бях полезна!

12.   Аз съм на 13 и съм 62 кг. Правя планк, карам колело, правя и други упражнения, ходя по 5 км на ден, но нищо не се получава. В моя клас по слабите от мен са по 55 кг. И аз имам коремче, не ям тестени неща и рядко си позволявам хляб, сладко.

13.   Ами,не знам да ти кажа честно. Аз съм момиче на 13,висока съм 160 см и си тежа 45-46 кг. Ужасно е просто! Всички са по-слаби от мен,само аз съм дебелата крава. Както и да е! Съветвам те да се храниш често,но по-малки порции. Яж в сини чинии,спортувай и...
не знам повече! Искрено ти желая успех!

14.   Пий по минимум 1, 5 литра вода дневно, в твоя случай по 2 литра е добре. Яж каквото си поискаш, разбира се не прекалявай. И ходи, примерно ако майка ти се връща от работа и след това отива да пазарува я посрещай, ако живееш на по горен етаж се качвай по стълбите и така. Но най-важното е да се харесваш поне малко, колкото и глупаво да ти звучи. Обичай тялото си и се грижи за него.