Споделена история от Тинейджърски

Различна съм
Здравейте!
Момиче на 16. Различна съм от останалите на моята възраст. Нямам самочуствие. Нямам много приятели и съм много срамежлива. Момичетата на моята възраст излизат с момчета, ходят разголени, пушат, пият, ходят в дискотеки, а аз си седя вкъщи. Мисля си че няма да си намеря приятел, защото не се мисля за красива. Момчетата харесват разголените кифли с 2 тона грим, а аз нямам шанс. Винаги се упреквам и нямам високо мнение за себе си, доста съм критична спрямо себе си, което не е хубаво. Искам да започна да се харесвам. Знам, че за да ме харесват първо аз трябва да се харесвам. Казват ми, че съм красива, но не го мисля. Трябва ли да променя нещо в себе си за да имам приятели и да не съм толкова самотна?

Коментари

1.   Трябва да ти казват не само, че си красива, но че си сладка и сочна. Престани със своята срамежливост, започни да пушиш и пиеш като другите момичета и малко по-разголено се обличай. Момчетата искат да видят жива плът, това им отваря очите широко

2.   Здравей! :)
Аз съм на 18, но все едно си писала от мое име. Аз съм абсолютно същата и не знам дали ще помогне, но бъди горда със себе си, защото не си от масовката, а си себе си. Както обичам да казвам-по-добре сам, отколкото в лоша компания.
Жалко, че всичко е анонимно тук, много бих искала да се запознаем, защото и аз съм като теб. Не си сама.

3.   Така, първо: трябва да се харесваш такава каквато си, ти си личност, човек, ти си това което си, който те харесва те харесва, който не те прав му път.
Второ: кифлите ги харесват по скоро повърхностните момчета, тия дето предпочитат външната красота и един вид, чукат ги месец, два, омръзне им и тръгнат с друга. Ще си намериш приятел, бъди спокойна, момчета под път и над път, но трябва да знаеш, не всяко момче може да е читаво и добро. Ще си намериш някой свестен който ще дава мило и драго за теб както се вика.
Трето: самочувствието е важно, но да е с покритие, ти ми се виждаш свястно момиче и съм сигурен че ще те хареса някой пич с когото ще си щастлива, за всичко има време, не се притеснявай!

4.   Да, трябва да промениш нещо. Мисленето си. Не знам от какви хора си заобиколена или дали имаш интернет? Или фейсбук, или инстаграм? Отдавна вече "кифлите" не са на мода. Сега всеки изглежда както пожелае, крав на 2018 и сега 2019 дори дебеланите станаха на мода. Днес реално е модерно да си различен. И повярвай, това се търси много. Просго бъди уверена в себе си и не говори за останалите какви са, просто гледай себе си и бъди по смела.

5.   Винаги съм искал да намеря момиче, свенливо и без интерес да е курва. Тези твои приятелки са такива. Няма никаква причина едно момиче на твоята възраст за да пие, пуши, да се предлага като проститутка, както правят 99 от 100 българки.
Не ти си различна - те са болни, плод на болното ни общество, завод за курви.
Първото, което трябва да направиш е да се радваш, че си такава, именно такава. Навред се рекламира евтиното, то ти влияе от всички страни, като обкръжена си, и въпреки това ти не си станала като средата си.
Второто е да общуваш без непременно да целиш връзка. А просто за да опознаваш света, в който си попаднала.
Може би ти ще предложиш нещо по-хубаво в него. Такива, като твоите съученички, душите им миришат зле.
Никога не се подавай на нещо, защото другите го правят - чувствай, развивай усещането за себе си, живей за да реализираш себе си.
Дай си време. Дърветата, най-силните, които растат най-високо, растат бавно. Момичетата, които се юрват ''по живота''
рано са като недозрели плодове, проядени от свине.
на 20 г те вече са уморени от живота , апатични и без идея.
Просто разбери, че не бива да пиеш алкохол, нито да пуши и за твоето здраве е добре така.
Ти си на своята си псилогическа възраст, и даже да си имаш приятел на 20 или 22, няма нищо страшно.
Не бързай! Идва ден, в който си самата знаеш вече какво искаш и как да бъде.
Мои приятелки напуснаха тази държава, където евтиното е навсякъде и намериха своите половини там, където има култура и никой не подиграва едно момиче затова, че не пропада.

6.   Ще ти предложа едно - запознай се с посланията на БТС. Тези момчета са оправили милиони животи. След тях самочувствието ми и уважението към самата себе си за това, което съм се повдигна от 0 на 99. И аз съм като теб все, още от гледна точка на това, че не пуша,не пия не носа грим и т.н. Но самочувсвието и това да се обичаш е много важно за личностното ти развитие и комфорт. Пробвай ;) Успех и горе главата!

7.   Здрасти :=]
Току що ме описа с 2 изречения. Както казаха по-нагоре по-добре сам, отколкото в лоша компания. Напълно подкрепям No2. Имам същият проблем и реших да се опитам да дружа със съученици... Груба грешка. Започнах да пуша(още се опитвам да ги откажа), да пия(не много, но определено ми харесваше). Един ден ми предложиха трева и тогава разбрах къде съм попаднал.
По-добре намери хора с подобни интереси, с които да дружиш, отколкото да се опитваш да се впишеш някъде.
Аз лично не харесвам преобладаващите 'кифли с 2 то а грим', нито понасям популярната в момента чалга.
Това че си критична към себе си (самокритика) е хубаво, но недей да си поставяш невъзможни стандарти, или да си мислиш, че си нещо под другите. Те вече са пропаднали, но ти не си. Излизай повече, опитвай се да създаваш контакти и не се срамувай! Какво толкова като се изложиш - не е края на света... Нали пак ще ги видиш тези хора някой ден. Ще имаш шанс да направиш различно впечатление

8.   Подкрепям номер 6. Същото се случи и с мен.