Споделена история от Тинейджърски

Искам да отида при приятеля ми
Здравейте! Момиче на 17 години съм и вече от близо година си имам сериозен приятел, който е пълнолетен. Нещата се случиха така, че родителите ми се запознаха с него и ни забраниха да сме заедно, защото съм била малка за гаджета, той не бил подходящ за мен, защото нямал пари и няма висшо образование. Приятелят ми е най- прекрасния човек, който съм срещала до сега. Да, може да не е заможен, но работи без почивка, за да може да изкарва пари. Да, не учи в университет, но това е защото родителите му са нямали възможност да го издържат. Проблемът е в моите родители. Без да го познават веднага му сложиха етикет. Но въпреки това ние продължаваме да се срещаме тайно от тях1. Та това лято приятелят ми замина да работи на морето, а аз едва издържам тук. Много искам да отида при него, но няма как... Родителите ми са много строги- вече съм на 17 години, а никъде не съм ходила без тях.
Въпросът ми е, ако отида при него без да им казвам води ли се престъпление, тъй като все още съм непълнолетна?

Коментари

1.   Не е точно престъпление, но имаш задължение до навършване на пълнолетие да живееш заедно с родителите си. чл. 126 от Семейния кодекс казва: "Родителите и ненавършилите пълнолетие деца живеят заедно, освен ако важни причини налагат да живеят отделно.". В случай, че отидеш при него родителите ти имат право да потърсят съдействие от полицията и Отдел "Закрила на детето", които да извършат търсене и когато те намерят да те предадат обратно на тях.
За да живеете заедно трябва да изчакаш да навършиш пълнолетие. Съветът ми е да не прибързваш и да не правиш глупости, защото ще си навлечеш проблеми на главата.

2.   Това горното като цяло те задължава да спиш у вас, помицията започва да издирва някой след 24 часа от изчезването му, така че спико. А иначе ако станеш сутринта вземеш си автобуса и се върнеш вечерта преди вечерния ти час, не би трябвало да имаш никакви проблеми със вашите, ако не разберат със закона със сигурност няма да имаш :)