Споделена история от Тинейджърски

Никога повече
Писна ми от всичко и от всички цели 12 години докато завърша си седях в училището, не бягах от часовете, учех си уроците, пишех си домашните. Излизах навънка много рядко имах приятели но ми бяха скучни техните теми на разговор бяха, скучни кой как се е напил, кой коя е забил е такива глупости, а аз какво? Цели шибани 12 години не пушех, не пиех, а за наркотици въпрос да не става, а за момичетата бях само приятел, бях добър човек гледах да помогна на всеки мой познат със каквото мога и най-накрая кво, гледах да съм добър и вежлив с хората. Да не съм простак, да помагам и най-накарая кво? лапам един голем и дебел за цялата си шибана добрина. Тъпите момичета и грам внимание не ми обърнаха, ама то е така как ще обърнат внимание на некъв тъп нещасник който не пие и не пуши и им подарява цветя за осми март. Абе от секаде скапана история, а тия дет уж са ми приятели друсат се, пиянстват, пушат, бият се и най-накрая със слаби дипломи влизат във университети имат гаджета и се кефят на живота, а такива залупеняци като мене цял шибан живот ръбат за коричка хляб. Шибана работа но повече през живота си никва добрина на никой ебал съм им майката. Сега вече от един месец и аз пиянствам и ми ебати кефа мисла да започна и да се друсам и да се бия. Искам да се превърна в един абсолютен боклук повече на никой добро няма да направа само свинщини ще върша. Ще интригантствам, ще лицемерствам абе секви свински номера ще права хич и не ми е през оная работа на кой съм навредил, кой как се чувства ебал съм ги в гъза мене да не би някой да ме е питал как аз съм се чувствал. Пълни боклуци пият, трошат, друсат се, бият се цял живот са правили гадости на хората, а най-накрая и добре си живеят. Баси скапаната несправедливост аз защото се отнасям добре с хората и съм добряк трябва да изгния в самота. Докато тия педераси играеха комар по кафенетата и пиянстваха аз си седях в даскалои си учех уроците, после като дойде контролно или класно викат - аре брато помогни и аз нали съм наивен глупак им помагам на "приятелите ми" а сега кво набутаха се по колежи и университети и ме отебаха да им еба майките. И то благодарение на мене ако не им бях помагал нямаше да завършат годината ама на, нали треа се да съм добрият другар. Абе пълен тапак съм аз викат ми-спокойно брат другата година ще кандидатстваме за университет заедно, сега нека си търсим работа и нали съм найвно тъпо копеле им вярвам. И кво стана докато аз си търса работа те боклуците кой в колеж се записал, кой в университет кандидатствал, а аз изпуснах изпитите за университета. Ма сам съм си виновен заради шибаната ми добрина, ако бях некъв подъл, гаден тип щях да кандидатствам ама нали съм глупендер и сега ще духам супата. Сега докато тия педераси цяло лято си ходят на моренце, бройкат си гаджетата и си купонясват аз ще търкам подове във някой магазин за мизерна заплата. Ама от сега нататък се заклевам, че никакво добро няма да направа само зло ще правя, само зло и нищо добро пък нека гора в ада за деянията по-добре ад отколкото нищо. Искам по цял ден да руша, да се друсам, да съм пиян и отхвърлен. Неморален, агресивен, пропаднал, пълен откачалник. Искам да крада, паля, унищожавам и наранявам всичко и всеки, когото срещна, докато съм жив. Всичко добро, вече е изритано от мен единственото нещо което ми се върти в ума е целеустремеността да вгорча живота на колкото се може повече хора. А "приятелите" ми искам да ги убия, да ги изколя като животни, да ги изкормя, да се гавря с труповете им искам кръвта им да тече като река, и аз да се изкъпа в нея, и после да я изпия тая река.

Коментари

1.   Здравей,
казвам се Габи, на 13 години съм и... наистина много съжалявам че не прочетох целия текст защото много ме мързи вмомента...

... не бъди такъв... обичай живота си, намери си приятелка...

не е нужно да пушиш, да пиеш или нещо такова. Аз не пия, не пуша, не правя с*кс (все пак съм малка още), не вземам дрога и т. н. но все пак съм сменяла много гаджета. Това, което исках да кажа е, че трябва да говориш повече, да излизаш с приятели, да ходиш на купони...

[а, казах че не пия, но всъщност по 2 литра бира си ги пийвам за една вечер(то не е много.. )]

аз също завърших годината(както и останалите години от 7 клас надолу) с отлична оценка-не е лошо да си умен, даже това е едно от нещата които момичетата харесват у момчетата...

много се задълбочих в разговора но все пак... надявам се да съм помогнала :) горе главата :)

javito6911

2.   Аве човек, кот било било- нищо не можеш да промениш. Нали е казано, че опита ни учи. Тез тъпаци дето са те тъпкали като килимче- като тях има и ще продълажава да има още. През живота ни се срещаме с добри и с лоши хора. Целта ни е да запазим само добрите спомени. Недей да се променяш, заради тез нещастници, дето ще съжаляват някой ден за всичко лошо, което са направили. Просто живей си живота, гледай напред и отбягвай хора, които се възползват от другите заради техните си цели. А във връзка с доброто- продължавай да правиш добро. То е най-възвишеното нещо, до което човек някога може да достигне! И горе главата!

3.   Млади момко, от това, което си написал личи, че добрината и старанието ти са били фалшиви, изнасилени. "Насила хубост не става", а ти си се насилвал да си добър, примерен и т. н. Е, не си! Добротата е осъзнатост, мъдрост. Когато е истинска тя просто извира от човека, а не той да измъчва сам себе си и да си самоналага да изглежда добър. Това е шит!
Естествено, че трябва да си минеш по твоя път - с пиянствата, гадостите и т. н.... просто за да видиш, че и така не става, и да помъдрееш...
Дерзай!

4.   За добрия човек пътят е винаги лек!

5.   За жалост в живота е така пич. Аз поне зарязах добрината си в началото на 12 клас и така ми е много по-добре. Пък тъпите момичета - е*и ги. Не ги слушай - "търся някой мил, добър, състрадателен, да ме изслушва, да ме подкрепя, да ми прави мили жестове... ". И накрая като ги изпълняваш тия всичките кво? Тя тръгва с най-големия боклук. Запомни едно от мен-след като започнеш да се държиш като твойте "приятели" тогава ще водиш техният начин на живот. Майната му на университета, майната му на всичко. Не трябва да ти пука от нищо. Зарежи я тази добрина, не му мисли за тъпото образование. То в тия години хората със основно, средно и висше едно и също работят, че даже и работа ако си намерят ще е голяма работа. Разликата между тях е само едно листче на което пише "Диплома"... Така че горе главата и сега е момента да покажеш на всички кой е лошото момче!

6.   Няма нужда да се променяш заради другите! Бъде себе се и си живей живота! Момичетата харесват добрите момичета а не тези които говорят глупости и се подигринват с момичетата! това е моя съвет! бъди добър някой може да отвърне на добрината ти!

7.   Накрая доброто ще победи, жалко че избираш губещата страна.

8.   Подкрепям номер 3, ти просто имаш нужда да видиш, че колкото зле се чустваш ти, те се чустват много по - зле, защото след дрогата идва мизерията, след пиенето си отиват парите, a след пушенето дробовете. Не опреквам никого най - вероятно всички завършващи са пробвали от всичко, въпроса е кога ще спреш! Успех!

9.   Филип Т.
Бързаш! Бързаш!

Не са минали една, две години от както си завършил и айдее... "ама аз защо си губих времето да уча? " Ако си мислиш, че си направил грешка затова, че си учил и че си бил сериозен, си глупак! Не се учи от грешките на другите. Знам за какво говоря защото аз бях същия случай като теб и на мен са ми минавали такива мисли през ума. Аз също се влачех след "ГОТИНИТЕ" наркомано-боклуци, докато не дойде един момент, в който осъзнах колко са страшни нещата в живота. И си дадох сметка, че това което човек сам си го причини, никой друг не може да му го причини. Един от тези готините ми показваше снимки на един лаптоп, снимки от преди няколко години. Снимки от периода в който той самия се приобщи от тази група на "ГОТИНИТЕ". Тази група се занимаваше с алкохол, наркотици, а доколкото бях разбрал в крайна сметка със престъпност. Както и да е, гледам към него и гледам към снимките и си викам на акъла, боже боже, какво стана с това момче... Гледаш го невинен, чист, хубаво младо момче на снимките, а сега... Състарял със бръчки, погрознял, изсъхнал. (На завършването приличаше на 35-40 годишен мъж) Той и неговите дружки идваха смея да кажа от доста заможни семейства, не бяха "бедни момчета от гетото". И то си личеше по марковите дрехи и по скъпите телефони и всякакви други глезотийки. Неслучайно такива стават най-пропадналите наркомани, защото купоните, пиянстването всеки ден и амфетите в крайна смекта не са евтини. Не е вярно, че бедните хора винаги стават наркомани! Напротив! Бедните хора имат доста по-сериозни проблеми от това къде ще ходят на дискотека утре и като че ли стават по-сериозни и се каляват в живота занапред. Същия този лигльо ми казва случайно в следващия момент "е да братле при мене е така, аз ходя на дискотеки, ч***м яки мацки и съм си добре" ухилен и самодоволен. В този момент аз го съжалих и си дадох сметка, че те не са щастливи, въпреки парите и наркотиците, тези хора живеят богат живот, забъркват се в какви ли не глупости, всячески търсейки забавления, защото от вътре нещо им липсва, имат някаква духовна празнота и търсят път към щастието, но щастието не се купува с пари. А тези мой "ГОТИНИ" приятелчета аз се чудя какво ще правят, когато порастнат, а мама и тати вече ги няма да им купуват скъпи глезотийки, защото дори и мама, и тати не са вечни, а някой грешки в живота са непоправими.
Това че си им помагал във контролните/изпитите нещо не виждам какво общо има. И аз бях в такава ситуация, като те видят че знаеш и се справяш добре обикновено тъпите и мързеливите ти се лепкат като паразити, това си важи още от първи клас. Ако искаш им помагаш, ако не искаш не им помагай, доста е елементарно, но това няма нищо общо с темата.
Това, че в България цари простотията и селянията е също друга тема, много хора от нашето младо поколение пропадат и се забъркват в алкохол и наркотици, може да изглежда сякаш те живеят много забавен живот, но нещата не са такива каквито изглеждат. Не гледай на живота като черно на бяло, а по надълбоко преценявай нещата. За университет не мога да те посъветвам, защото и аз не съм в кандидатствал поради причини който така или иначе не ви засягат. Но за там трябва 1. доста пари за семестри 2. Много сериозно учене, а тези хора за които ми говориш нещо не ги виждам как биха се справили. Не че тъпаците не завършват университети, напротив! Но тъпаците които завършват са си скъсали гъза да учат за изпити. Дори да си буташ рушвети на разни подкупни лектори, първо трябва да си милиардер да си платиш за всичко, второ какво ще правиш после на изпитите? Без учене просто няма как да стане.
Ти прави каквото си искаш, но мога единствено да те посъветвам гледай си собствения живот и не се вглеждай в чуждата паница, нещата в живота не винаги са такива каквито изглеждат, сигурен съм че си чувал това и преди.