Споделена история от Тинейджърски

Страх от обвързване
Здравейте! Моят страх от обвързване започна преди 3 години. Причината поради която се страхувам е, че всеки път в които реша да дам сърцето си на някого. Всеки път човека които завършва с разбито сърце съм аз. Винаги съм страдала, защото ме е страх да не бъда на наранена. Моля ви дайте ми съвет! Как да си отворя сърцето отново! Как да се доверя на друг човек! Как да се справя с този страх!
Момиче на 19

Коментари

1.   Може да опиташ с някой, който много те аресва, а на теб той не ти харесва толкова. Така ще съхраниш малко емоциите си и ще имаш една връзка в която ти ще си разумно мислеща.

2.   Това е тръпката от живота, така да се каже. Първия път когато ми разбиха сърцето бях повече от умопомрачена. Не, че обмислях самоубийство, но нямах воля за нищо. Не ми се излизаше, не ми се слушаше музика, не ми се учеше. Преживявах чувствата си бавно и тежко.
После се свестих и ми се стори, че слънцето отново е изгряло.
Година по-късно, когато отново се влюбих, се изплаших. Реших, че трябва да притегля рисковете, да умувам. Още се гордея с факта, че мозъкът ми като за първи път изпълни истинската си функция тогава. Замислих се как се чувствах като влюбена, а после колко ме болеше. Някак бях оцеляла, разбираш ли? Дори ми стана смешно за някои стари изказвания, за някои сълзи, за определени действия. Това е животът. Влюбваш се, боли те, пак се влюбваш и така до определена възраст. Струва си, аз пресметнах рисковете. Като си влюбен всичко е толкова прекрасно, че си заслужава рискът после да плачеш като магаре на рамото на най-близката си приятелка. Защото в крайна сметка ще плачеш седмица, месец, най-много година и после ще ти се струва глупаво и смешно, че изобщо си страдала. Всичко това е просто демонстрация на силата, която притежаваш. Вече не ме е страх, че ще ме наранят и ще ме боли. Както боли, така и минава. Започвайки връзка, ти си в началото на едно приключение. При всички положения след това ще имаш спомени и ще можеш да разказваш нещо на стари години. В противен случай си отказала да опиташ да бъдеш с някого, отказала си възможност за щастие, емоция, преживявания... Живей. Давай шанс на любовта. В най-лошия случай ще свършиш с разбито сърце и ще ти се наложи да осъзнаеш, че си силна, оправна и малко болка не те съсипва за цял живот.
Между другото, не знам за теб, но аз се влюбвам толкова рядко, че е грехота да бездействам в тези моменти. Влюбването е красиво, то не се имитира. Можеш да се пренавиеш сама и изкуствено да си създадеш симпатия, но онези пеперудки в стомаха или ги има, или ги няма. Когато са там, трябва да им обърнеш малко внимание.

3.   Точно преди да прочета това, бях тръгнала да пиша подобна тема, но не бях сигурна дали ще бъда разбрана. Сега виждам, че не съм само аз, че има и други като мен.

Относно твоя проблем, не знам със сигурност дали има начин да го преодолееш този страх. Аз лично го нося у себе си от 5 години. Бих ти предложила да отидеш на психолог и то не защото ти е нужна помощ, а за да споделиш с някой и да ти олекне на душата, да чуеш и друго мнение, но тъй като в днешно време те гледат да ти вземат парите, може би едно приятелско рамо би свършило по-добра работа.
Предполагам всеки един от нас малко или много се страхува да не бъде наранен и най-вече САМ. Може би точно тази част най-много ни плаши-самотата.
Моят съвет е - не оставай сама. Бъди с приятелите си колкото можеш повече, излизай, забавлявай се. Прави нещата които обичаш и си живей живота на пълни обороти. Когато човек види колко хубаво може да му е дори когато няма любим/а до себе си, после по-лесно свиква ако има някой, но този някой реши да се държи тъпо и е дошъл само за малко.
Сама си си достатъчна и ти трябва време да го проумееш. Не ти е нужен някой друг за да си щастлива. Интересно е как сме били щастливи и преди да срещнем въпросните хора за които казваме колко не можем без тях.
Отговора на въпроса ти е в самата теб. Може да отнеме време и в момента да не го разбираш, но ще проработи и ще се справиш.
Страшно е, но не е невъзможно, гледай от позитивната страна винаги- пък който иска да е с теб ще е, без да го караш.

4.   За тези неща не се бърза, като намериш правилният човек просто ще го отвориш, а ако се чудиш кога ще дойде този правилен човек то това никой не може да ти го каже със сигурност. Такива моменти трябва просто да послушаш инстинктите си и да не вземаш прибързани решения.

5.   От авторката
Благодаря на всички хора които прочетоха и коментираха историята ми