Споделена история от Тинейджърски

Постоянно ме наричат цинична?
Здравейте,
Аз съм момиче на 15 години. Живея си нормално, но в последно време ми прави впечатление, че ме наричат цинична... повече от нормалното.

Например:

Онзи ден брат ми си доведе една мацка /поредната/. И на мен ми беше супер смешна. Много тъпо същество. И ми съобщи, че той бил запълнил празното място в сърцето й. Та ти си за една вечер, душицо... Разбила съм се от смях. И я питах: "А каза ли му за празното в главата си.. или за това м/у краката си? ". И той влезе. Да, изгони ме, ама той принципно си ме гони. И ме попита: "Не можеш ли да се държиш като дете на твоята възраст? Прекалено си цинична. ".

Или: Приятелката ми мрънкаше, че гаджето й е донесъл само едно цвете за първия им месец заедно. Тя очаквала повече.. Лигла. Казах й го, че се държи тъпо и че е важен жеста.. И че ако го продължава така, никой няма да я изтърпи с тъпите й капризи и идиотски желания. Каза ми, че съм била груба. Ами?? Ти какво очакваш- да ми говориш глупости и да ти ги слушам ли?

Още един пример /понеже има много, но тези са по-забавните/. Тоя път с един приятел на любимия ми брат. Седнали и гледат филм с Меган Фокс. Като закоментирал: каква пропаднала курва била, колко се друсала, как пиела и не знам още какво. Реакцията ми беше: "Ти кога спа, пуши или пи с нея, че разбра? ". Познахте- пак ме изхвърлиха. Иначе много ме хвалят, че съм била честен човек, но мрънкат после.

И така още мноооогоо примери. Аз ли съм прекалено пряма и искрена с хората? Но просто не мога да си мълча и това е. Пробвах един ден, щях да експлодирам, не мога. Съвети, мнения?

Коментари

1.   И мен да си и мен ще ме изкараш от нерви. Просто се сдържай!

2.   Мен пък ме кефиш! Давай все така и да не ти пука. Вярно, че си малко по-директна, но пък поне за мен това си е добра черта на характера :)

3.   Просто бъди себе си. Ако си цинична - цинична си. Лично на мен ми допада как си ги поставила на мястото им :-)

4.   ООООООООО много ме кефят такива хора. Дай малко случки да се посмеем. :Д:Д

5.   Голяма си симпатяга! Ако повечето хора бяха като теб, бихме живели много по - лесно, с по - малко лицемерие и приказки зад гърба. Те ти завиждат за свободата, която имаш. Желанието да се харесаш на всички е страшен затвор:)

Борония

6.   Здрасти! И аз съм като теб. Не ме е страх да си кажа истината и понякога си патя. Не слушай номер 1. По-добре е човек да си казва истината. И мен са ме критикували, когато има причина, наистина не е много приятно, но поне знам истината. По-добре да ми кажат нещо, от което мога да се засегна дори и малко, отколкото да ме излъжат.
*Яса

7.   Не, не си цинична, а просто казваш това, което мислиш. Хихи и аз съм абсолютно същата и много ми се сърдят понякога, но какво да се прави. На моменти ценят моята искреност. Не трябва да мълчиш и да те стъпчат. Е, разбира се има и моменти, когато трябва просто да замълчиш. :Д

8.   браво, не се променяй!

9.   Да, може би точната дума не е цинична, а нетактична! Всеки би се обидил от такава директна конфронтация-примерно гаджето на брат ти. На теб какво ти влиза в работата чуждия личен живот и чуждите взаимоотношения, че взимаш отношение и определяш кой е кух, тъп и т. н.? Ти ли си критерият? Възоснова на какво даваш такива обидни изказвания към момичето? Каквато и да е, тя има отношения с брат ти, не с теб! Не е прилично някак и възпитано, 15 годишна да дава тон в живота на хората! Не си цинична, а груба и нетактична!

10.   Към номер 9, тя не му е гадже, както казах, беше за една вечер. И при положение, че ми се натресе и започна да ми говори глупости, няма да я търпя, ако ще и невъзпитана да ме наричат. И съвсем спокойно ще кажа, че си беше малоумна, просто си личеше. Беден речник, тъпи изказвания, бедна култура, кух поглед. Абе.. Ти тъпо момиче не си ли виждал /съжалявам, че го карам на ТИ, но се водя по теб/? Пък и не давам тон, забавлявам си се, като ми стане скучно, а и точно това ми е "проблем". Питам как да се редактирам, ако е нужно, благодаря за мнението.
Благодаря за съветите и мненията на останалите. А исках да попитам- хората, споделили, че имат подобен проблем, как се справяте? Тоест.. на мен ми се сърдят, мъча се да се огранича, но не ми се получава. Вие как издържате? :Д
Номер 1, дано никога не се налага да те изкарвам от нерви(:
Към номер 4: Имаше тук една история http://spodeli. net/3/story-14091. html#comment8. Ще кажа само, че аз съм номер 1 /разбира се, и останалите коментари, отговарящи на разни сладурчета(:/ Не ми е за възрастта, но просто ме подразни ограничено мислене на госпожицата, написала го, та реших да се включа. Както стана ясно- хич не си пестя мнението. И.. за какво още се сещам.. Веднъж много се ядосах на една. Говореше, че всички били зле, пиели, снимали се голи. И аз не издържах, погледнах я и й казах:
"Коя си ти да съдиш кой какъв е, като си същата? Не стига, че не излизаш вечер, защото не те канят, а като те поканят ставаш 100 пъти по-зле от другите, качила си снимки как си миеш колата по бански, а претендираш, че си непорочна, а и обвиняваш другите? " Не ми беше точно мястото да й се меся, но ме изнерви.
Ако съм пропуснала да отговоря на някой, съжалявам. (:

11.   Номер 9, , ако не виждаш, пита как да се поправи, не иска да я обвиняваш. Като не можеш да помогнеш, недей писа

12.   Мацка, лошо няма даси казваш каквотомислиш и да си отваряш устата, защото ако не сия отваряш, никой няма да мисли какво ти е на теб... Може би ако поработиш над начина ти на изразяване, да не е толкова директен, а по-фин и изпълнен с ирония, ще е по добре и никой няма да те нарича цинична. Иначе евала.

Лола

13.   Първо не видях много добре заглавието ;д и прочетох '' постоянно ме наричат циганче'' ;д, , Така по темата ;д... Бъди такава каквато си! И аз казвам всичко на всички (мнение за тях, всичко им го казвам в очите вместо да лафя зад гърба им).. Да не ти пука! Бъди себе си, не се променяй! Много ги уважавам такива като тебе. Айде поздрави мацка.. Oт твоя набoрка ;]]]

14.   Да, на хората им харесва прямотата, но когато се отнася за другите, а не за тях. Мисля си, че въпреки всичко някои просто си го заслужават. Все пак опитай да смекчиш тона, когато се отнася за близки или приятели, защото зависи каква е целта ти. Да им натриеш носовете и да изтъкнеш себе си или да покажеш недостатъци, които ще им пречат и могат да корегират. Така, че давай в същия дух, но малко по-внимателно все пак. Всеки човак има и добри и лоши страни. нали и на теб няма да ти е приятно да забелязваш и подчертаваш само лошите. Пробвай примерно да кажиш и нещо критично и нещо добро за човека т. е. бъди справедлива. Защото надали и на теб ще ти е приятно да изтъкнат грубо някои твои недостатъци /няма идеални хора/. Знаеш ли особено, когато имаш приятел или съпруг колко конфликти могат да се избегнат, ако говорим помежду си с малко по-мек тон, ако вместо да подчертаваме недостатъците ги загатваме, но не за да обидим и нараним, а за да помегнем. Млада си и е разбираемо как реагираш. Но с времето ще улегнеш. Иначе имай си самочувствието и отстоявай мнението си.

15.   Прекрасно е, че си честа с хората и изразяваш свободно мнението си. Но някак ми се струва, че то е само негативно. Намираш недостатъци в другите, а всъщност никой не е идеален. А и на 15 години да си мислиш, че разбираш от всичко и от всеки някакси... Ако продължаваш така ще отблъснеш хората от себе си.

16.   Много ме радват такива хора като теб. Не се променяй, продължавай в същия дух.

17.   Благодаря за коментарите!

Към номер 12, повярвай ми, ирония хич не ми липсва :Д Най-често тогава получавам по някой злобничък поглед от брат ми /да, не ме харесва особено... ох, супер много ме дразни тоя човек.. дали да не пусна тема и за него :? / Както и да е, мерси (:

Към номер 13, ха-ха :d, това с циганчето би било интересна история, мерси(:

Към номер 14, благодаря за гледната точка, беше ми интересно да прочета, наистина. По темата- не изтъквам само лошите черти, както повечето си помислихте, явно така звучи. Много често правя комплименти на приятелките си /приятелите си, че дори и на брат ми.. добре, де- рядко, но все пак/. Например /като съм ги почнала тия примери... /: аз съм повече "rock" и "boho" стил, докато приятелки ми се по-скоро "Feminine" /съжалявам за англицизмите, но не знам как се казват на български :d Пуснете в google и ще излязат снимки/. Много ме радват повечето им роклички и дрешки, казвам им го, старая се да съм мила, тъй като този стил ми харесва, но просто не се чувствам добре. Това не значи, че ги обиждам постоянно. Или когато едно гадже на брат ми /единствената за повече от месец.. много си я харесвах/ си направи нова прическа. Косата и беше редичка и права, но си я направи на етажи и сякаш бухна, много сладко й се получи. Пиша това, защото всички останахте с впечатлението, че само обиждам и търся негативното, не е така. Просто съм искрена. И добрата страна е, че хората ценят мнението ми и го искат. Моето, а не на онези, които правят четки за всяко нещо. Ако не друго, поне това...

Отнасяше се и към номер 15 /това за негативното мнение/. И ми е пределно ясно, че не разбирам от всичко, и всеки, както ти каза- на 15 съм..

И номер 16, и номер 9, ами не знам какво да ви кажа :d Мерси :*:d А сетих се.. Защо не минете през нас, за да го кажете и на брат ми? :d

Авторка

18.   Опа.. това последното- не трябва да е "номер 16 и 9", а "номер 16 и 11". Грешк(:

Авторката /колкото и досадно да ви стана/

19.   :Д:Д ахах и аз някой път съм такаа спокойноо кат видя някоя кифла или лигла напрао ми иди да и затровя устата но съм сигурна, че някой ще го направи по добре от мен :Д:Д: и аз съм момиче също съм на 15 ако искаш остави и мейл :Д