Споделена история от Тинейджърски

Сама
Нямах търпение да дойде ваканцията. Като настъпи този момент, почнах да съжалявам, че съм искала това. Не излизам никъде, понеже щото сигурно съм най-голямата домошарка на света. Не обичам да съм сред хора, не обичам света като цяло. По цял ден стоя на компютъра и ровя в поредния сайт. Не се обаждам на никого, защото знам, че всички са заети с по нещо и никога не могат да излязат. Почнах вече да изтъпявам. От време на време ходя да спортувам(фитнес, джогинг). Не ходя на плаж, защото не остана един плаж като хората. Целият град се изсипва по хубавите плажове, а както разбрахте- не обичам да съм сред хора.
Та въпросът ми към вас е -това нормално ли е да стоя вкъщи по цял ден и да не излизам никъде? Щото според мене- не е.

Коментари

1.   И аз имах такъв период някъде в средата на гимназията. Само че се кефех страхотно на "самотата":) Спях си до обед, после си пусках готина музика и четях страхотни книги. Вечерно време, като станеше тъмно излизах да се разходя, но не по центъра, а на усамотени и красиви места:) После се прибирах, сипвах си едно питие, освежителна баня и цяла нощ четене... Беше страхотно! Никой не те търси за работа, никой не те занимава с глупости, никой не ти досажда... Няма ги безкрайните кафета с все същите муцуни, никой не ти опушва косата и не ти надува главата с поредната тъпа история за "момчета", няма учебен стрес, четеш за кеф, не по задължение... Не е за всеки, но на мен ми допадаше страшно много! Нищо ненормално не виждам в желанието да се откъснеш от тълпата.

Борония

2.   ОО и аз съм така само че аз искам да излизам пък няма с кой :(( ако искаш остави е майл от там скайп понеже и аз почти винаги съм пред компа и няма да скучаем :д

3.   Аз съм точно същия. Но вече не ми прави впечатление, защото съм свикнал... какво да се прави....

4.   излизай по-често, не се притеснявай :)

аз също не обичам да съм сред много хора, но се свиква :)

5.   ЛЕЛЕ Аз съм същата не излизам по цял ден пред компа не обичам да излизам сред хора и затова нямям приятели. Мисля че страдам от социална фобия имам същите симптоми

6.   И аз съм същата. Искам даизлизам, но няма с кой. Незнам какво ми става. Нека някой остави скайп или мейл за да си пишем

7.   Не се притеснявай! Аз също съм самотен, но излизам всеки ден. Няма нищо лошо в това-напротив чувствам се по-свободен. При мен е горе-долу същото като при номер 1. Нормално момиче си, но може би си по-срамежлива

8.   и аз съм като Бороня, но го имах този период в края на следването си и сега, когато се случи мъжът ми да е в командировка. Много се наслаждавам на това време за себе си и ми е все по-гадно, че се случва по-рядко.
Наслади му се, като те грабне живота, като те грабнат хората с хилядите си дребни проблеми и тревоги, няма да имаш лукса на времето за себе си.
Съветвам те само да правиш като Бороня - по-малко комп, повече музика, разходки и книги.
Аз предпочитам хубавата книга пред разговора с лош човек. Да си сама, но не самотна е чудсно. Това е изкуство, което трябва да овладееш, защото се раждаме сами и ще умрем сами - нека ти да си бъдеш сама най-добрата приятелка, всички други хора са временни в живота ти. (е, не говоря за родители, братя и сестри, деца, съпруг)

9.   И аз съм така нямам приятели нехаресвам дискотеки
кафета клубове да но самотата се усеща най добре и писва. Който иска да ми пише на мейла kosmonavta_kosmoa@abv. bg

10.   Амии какво да ти кажа! И аз съм на същото дередже! Сам съм искам да изляза но няма с кого! Намам си никой и по цял ден и аз седя пред компа!

11.   Ако ти самата мислиш , че не е нормално това вече е друг въпрос! Не е нужно да е нормално , за да ти харесва! Просто пробвай нещо ново, за да предцениш!
~ The Devil ~

12.   ти сама каза, че ходиш да спортуваш... все ще се намери някой на твоята възраст.. заговори го.. разменете си скайповете, мейла... радвай се на живота, млада си!! :–)

14.   Ако искаш и позволят модераторите остави и-мейл, ще ми е приятно да се запознаем. И аз не обичам много много да излизам...

15.   Хора хайде да си направим обща дискусия в скайп.. и аз честичко стоя пред компа ;д...

18.   добра идея :Д