Споделена история от Тинейджърски

Приятелите ми ме излъгаха
Здравейте! Ще започна направо разбрах че приятелите ми са излизали без мен. Аз нямам нищо против това,но когато ги попитах те започнаха да ме лъжат. Разбрах че са си направили група и всеки праща чата си с мен и казват колко съм спряла и малоумна. Не мога да разбера защо ме лъжат като аз няма да им кажа нещо напротив че са излизали. Много ме заболя за думите които са писали за мен. Дори вече като знам истината защо ме лъжат. Много ме боли. Казах им че щом ме лъжат аз нямам място при тях. Че не мога да им вярвам за нищо вече щом ме лъжат за такова малко нещо.Правилно ли постъпих?

Коментари

1.   Да, правилно си постъпила. Но се запитай, защо се налага да ме лъжат.

2.   Да, определено си постъпила правилно. Това е най-доброто нещо, което си направил/а. Не са ти истински приятели щом правят така, а и докато са излизали без теб кой знае какви неща са ти говорили зад гърба. За жалост в днешно време повечето "приятели" не могат да се нарекат такива. Просто си намери нова компания и въобще да не ти пука, ако те обиждат или се подиграват с теб. И искам само да добавя ... Не им се извинявай за думите, които си им казала. Остави ги те да ти се извинят, ако въобще се сетят да го направят. Успех! :)

3.   Ем може, да са искали, да си кажат нещо без тебе ...

4.   Съвсем правилно си постъпила. Предостатъчно пъти съм се доверявала на подобни отрепки и вече им познавам вида - не изненадващо за такава тъпа порода, всички правят точно това. Лицемерстват, лъжат те и се правят на светци но на всички им е кеф че има наивни хора на които да си го изкарат. Сигурно затова изобщо са те взели при себе си, да си мислиш че значи нещо за тях докато те се възползват от теб. Изобщо не ги интересува че "те боли, не можеш да повярваш", това им доставя удоволствие. Това че имат група само за да ти се присмива е достатъчно доказателство за това колко добре осъзнават че само те подмятат.
Прекъсни всякакъв контакт с тях, отрежи ги напълно от живота си; не проявявай никаква симпатия, не им вярвай ако пак се довлекат при теб. Ако им дадеш шанс ще те правят на глупачка пак и пак. Направих тази грешка вече и жестоко съжалявам за това че бях толкова наивна но поне вече не ги познавам. Зарежи ги и намери зрели и умни хора с които ще ти е приятно и които изобщо не те карат да се чувстваш зле по какъвто и да било начин.

5.   Щом правят така е ясно какви приятели са ти. Никакви! Забравяш за тях и продължаваш напред. Навсякъде има такива и аз съм срещала. Живота е пълен с такива индивиди. Намери си други приятели и имай впредвид, че щом така се е случило значи е било за добро. Успех!

6.   Ама разбира се, че си постъпила правилно. Не са ти никакви приятели, не само за това, че са те излъгали, а и че си правят чат, в който те обсъждат. Не се обиждай, но това е може би едно от малкото неща, които си чула за себе си. Представям си само. По-добре сама, отколкото зле придружена. Стискай зъби, мила.

7.   Абсолютно ! Уважавай се за да те уважават ! И от разсъжденията, които правиш не ми изглеждаш на спряла и малоумна, а на възпитана и умна ! Ще срещнеш хора, които ще те оценят !

8.   Ей, няма да се обединим, докато ножа не опре кокала, ама защо трябваше така да става

9.   Правилно си постъпила. Такова е новото поколение-завистливо, арогантно и лицемерно. По-добре стой далеч от тях, намери си нови приятели. Сигурна съм, че си едно прекрасно момиче с много качества и интелигентно. И аз бях в подобна ситуация(на 15 съм) но си намерих нови приятелки и сега всичко е наред. Съветвам те да ги оставиш в миналото и за напред да си подбираш по-добре приятелките. ❤️

10.   Да.

11.   Често срещана ситуация. Обикновено всяка компания си има клоун, на чийто гръб се забавляват другите. Ситуацията няма нужда от коментар, просто ги зарязваш и това е.

12.   Те НЕ са ти приятели! Боли или не, преглътни и се отдръпни напълно и завинаги. Има достатъчно много хора. Ще намериш тези, които са за твоето обкръжение. Не си губи времето и емоциите с недостойни за теб!
Ж31

13.   Ами те не са ти прятели просто. Ще срещнеш истински прятели, но не ги търси, ще разбереш когато станало.

14.   Когaто си рaзличен човек хорaтa трудно те приемaт, и дaже дa те приемaт все ще, се нaмерят хиени, кaто тези твои "Приятели" дa ти изкaрвaт косурите зaщото сa късогледи зa техните

МЛAДИЯ

15.   Постъпила си възможно най-правилно! Те не са ти били истински приятели и аз лично съм ставала свидетел на подобна случка(говоря за чатовете и подигравките) така че спокойно не си сгрешила! Но си потърси истински приятели, а не предатели! От сърце ти пожелавам успех!!!

16.   Постъпила си правилно! Опитвай да страниш от такива хора, защото те не могат да ти вдъхнат нищо положително. Аз лично съм имал подобни случки, макар да съм на 15.
Но си постъпила правилно! Браво за което :)

17.   Това е много болезнено! Друг е въпросът, че е често срещано. Единствено мога да ти пожелая повече късмет следващия път. Тези може да си ги оставиш като някаква резервна компания, не знам какво точно ви е събрало, но повече грам не трябва да ти пука за никого от тях.

18.   Абсолютно правилно си постъпила. Не са единствените хора на света, ще си намериш нови и подчертавам истински приятели! Защото тези определено не са такива, така че просто няма нужда да се унижаваш и да се държиш мило с хора, които ти се подиграват зад гърба. Зарежи ги и потърси нови хора, с които наистина ще се разбирате добре, а няма да клюкарствате един за друг зад гърбовете си. Това е адски грозно! По-добре да ти кажат в очите какво не харесват в теб отколкото да те одумват зад гърба. Така, че няма никакъв смисъл да дружиш с такива хора.