Споделена история от Тинейджърски

Женски боен спорт?
На 15 съм, искам да започна някой боен спорт, дайте ми идеи какъв?

Коментари

2.   Да Дао :)

3.   Момиче на 19 съм и тренирам ММА. Не знам какво имаш предвид под "женски боен спорт", но такова нещо няма... Бойните изкуства не се разделят на полове. Има специални центрове за самозащита за жени, ако това имаш предвид.

Аз лично преди съм се занимавала с Киокушин и Муай Тай, но се спрях на ММА, защото е смесица между различни видове бойни изкуства (и съответно техники). Имайки предвид малките ми размери, за мен бе важно да имам знания както за борбата, така и за самите удари.

Честно казано не смятам, че сгреших с избора си.

4.   Виж джиу джитсу, джудо, но като цяло няма женски боен спорт. Всички са пълни с жени и няма нищо лошо в това

5.   Правилно са ти казали, че няма женски спорт. Има просто спорт.
Има една мисъл- Каквото и колкото тренираш, това и можеш.
Аз ти предлагам да заложиш на боен спорт в който имаме известни традиции, шампиони, успехи и треньори. Спорт който е широко разпространен в нашите ширини.
Например бокс, борба, джудо, кик- бокс, карате, дори и по муай- тай имаме добри треньори.
Аз ти предлагам да не прибързваш с ММА.
Аз бях борец по принцип. Тренирах този спорт от съвсем малък, и в спортното училище тренирах борба. По едно време исках да тренирам ММА. Но няколко треньора ми казаха, че е добре първо да науча някои от основите на страйкинга- тоест бокс и кик-бокс.
Така и направих. Спрях с борбата и се отдадох изцяло 2 години на бокс. След това вече реших да миксирам с ММА.
Добре е човек да има един основен бекграунд от граплинг и/или страйкинг преди да се впусне в смесените бойни изкуства.