Споделена история от Тинейджърски

Какъв е проблемът в мен?
Здравейте. Аз завърших 5 клас и сега ще почвам 6. Имам огромен проблем още от детската градина. Нямам приятели и всички се дърпат от мен. Не знам защо. Аз съм мила с тях. Като се опознавах някой тогава бях огромно мрънкало. Явно затова не са искали да са приятели с мен. Тогава имах само 1 приятелка, която все още ми е приятелка. Поне чрез нея разбирам каква приятелка бих била, ако имах приятели. От 1 до 4 клас учих в училище което не е елитно но е на 5 минути от нас. Тогава помня как майка ми или баба ми ме водиха на училище. Аз от малка си вървя бавно и едни съученици обсъждаха как като са идвали на училище са ме надминали. В 1 клас като бях всички ме отрязаха. Сигурно заради късата ми коса с която приличах на момче. Всички все ме питаха дали съм момиче или момче. Името ми пасва и на двата пола, затова го мразя. Не е Алекс. Накратко от 1 до 4 клас бях тормозена заради косата ми и бях игнорираната. Винаги като отивах в групичката на класа те ме гониха и аз си сядах сама на чина и ги слушах. След 4 клас се преместих в елитно училище. Нашите мислеха, че ако отида в такова училище нещата ще са по-добре, защото там не е пълно с ромчета. Оказа се УЖАСНО! С главни букви, защото в 5 клас училището буквално ми се стори като затвор и ад. Попринцип не мразих училището, ама вече го мразя от дъното на душата си. Първият ден 15 септември си намерих една приятелка, ама тя е ромче и е тормозена. Тя се води СОП или както се нарича това. Аз я питах дали си има приятели и тя каза не. Тя каза, че всички я тормозят. Аз бях наивна и си казах, че няма да съм тормозена, ама от 1 ден едно момче ме обиди. Каза "о вижте въшката и лудата". Заклевам се нищо не им бях направила. Просто си седях до нея и си говорихме. Не знаех даже името на това момче. Аз никой не познавах, само това момиче. Аз я уважавах, защото все пак никой не ме приема не знам защо. В час по физическо възпитание и спорт госпожата ми каза да застана до едно момиче, ама аз не и знаех името и застанах до друго и това момиче ми каза "оф ти си огромна глупачка аз не съм нея, тя е там" и отидох при нея. Понеже както казах, аз бягам бавно едно момиче почна да ме бута. Викаше ми "аре побързай бе не знам дали си момиче или момче". Момичетата и някои момчета идваха даме тормозят и аз все ги питах какво толкова съм им направила и те все ми казваха неща от сорта "родила си се", "дошла си в този клас". Те ме обиждаха с думи като "бавнярка", "тъпачка", "обратна", "момче" и все такива. Един път бяхме 2 смяна и понеже аз се приготвям бавно, гледах да побързам защото мама ме чакаше. Отговорничката на класа изгаси лампата и ме заключи, а нейн приятел ме замери с кенче Кока-Кола. И същото момче каза на мама, че това момиче ме е заключило. Стигна се до директорката. Онова момиче не спря да ме тормози, но ме тормозеше по-малко. Викаше "виж сега заради теб не съм отговорничка на класа, баси и загубенячката, ще си отмъстя обещавам ти". Не бях физически тормозена, но това беше ад. Понякога съучениците ми без да забележа ми дърпат стола и след това ми се смеят и даже някои се смеят. Класната ми знае, но нищо друго не прави освен да казва "трябва да знаеш как да се самозащитаваш за да другите не те тормозят". Аз не искам да споря със съучениците ми. А и след всяка дума която кажа още повече ми се подиграват. Мама знае и ми казва да ги игнорирам или да им търся сметка защо така се държат с мен. Аз съм чувствителна и от най-малката обида плача. Вече се намразих. Дори не мога да съм на телефона, защото някой все ми го взима от ръцете и трябва да го гоня из цялото училище. Един път в началото на учебната година нямах парола и като една съученичка ми взе телефона ми видя цялата галерия. Класът ми се пукна от смях. Сега сме в лятна ваканиця, но понеже много съученици живеят в близките блокове до моя често ги виждам. Един път една почна да ме тормози докато съм с приятелката ми и тя почна да ме защитава. Аз и казах да спре и след поне 100 опита да я спра тя казва "ама какво си губя времето с кифли като теб". Аз не и казах, че съм тормозена от всички, защото не искам да ме съжалява. Мислите ли, че нещата в 6 клас ще са по-добре? Аз не мисля. След всичко това си извадих извод. Или си роден да си уважаван, или си роден да си загубеняк и ти нищо не можеш да промениш.

Коментари

1.   Не знам дали в 6 клас нещата ще са по-различни, но като идеш в гимназията, ще си а ново място и с нови хора, ще започнеш "на чисто" и от теб ще си зависи дали ще си тормозена или не. Съветът ми е да си учиш добре и да не се занимаваш много много с тия глупаци. Един ден животът ще им го върне, за това ти си учи, развивай се и гледай да идеш в хубава гимназия, пък обикновено "най-готините" в последствие свършват зле. Не един или два примера имам такива. За мои съученици, които тормозеха всички и се мислеха за голяма работа, ама сега са бедни и безработни или работят за минимална заплата и ги е яд, че вместо да учат са си губили времето с глупости. Така, че мисли за това, че си там за да учиш и да се развиваш, а тия големите гъзари ги зарежи. Някой ден ще си получат заслуженото, гаранция.

2.   Ако класната ти настина е казала това нещо, просто нямам думи. Аз сега ще съм 7. клас и искам да ти кажа едно. По-добре е да си гледаш обучението и въобще, ама въобще да не обръщаш внимание на такива невъзпитани деца. За жалост в днешно време повечето деца са толкова невъзпитани и с толкова високо самочувствие, че няма накъде повече. Ако не можеш да издържаш повече, разкажи на майката ти, ако трябва да говори с директорката или нещо такова. Ти недей да се извиняваш на твоите съученици за това какво си казала или какво си направила. Те не заслужават твоето внимание, защото аз съм сигурна, че си прекрасно дете. Наслаждавай се на останалото време от ваканцията, а когато учебната година започне си гледай уроците и си учи усилено, защото 6. клас е важен. Успех и не се предавай. :)

3.   И мен ме тормозиха около половин година,но само ме обиждаха.А аз си мислих,че преживях нещо много страшно,но сега се убедих че това което се случи с мен не е нищо.

4.   Моля те, разкажи какво се случи на първия учебен ден.