Споделена история от Тинейджърски

Едно токсично приятелство. Да слагам ли край?
Всичко започна от фейсбук. Тя ми писа и аз си казах "Защо не? И какво като е непозната? Една непозната приятелка няма да дойде у нас и да ме убие както казват нашите. " е оказах се права. С нея никога не съм се запознавала на живо. Имаше една приятелка в общи приятели и аз я приех, защото е много красива а и защото фейсбук все ми е пълен с тъжни с неща свързани с любов и смърт. Ще я нарека Зоя. Имам огромна памет за някои спомени и помня като се запознахме. Тя без да иска ми звънна, по-скоро сестричката и. След часове Зоя ми се извини и аз и казах че няма проблем. Отворихме разговор. Така се запознахме и си писахме постоянно. Аз като се запозная с някой месеци наред му пиша нонстоп. За 2 месеца станахме близки и споделяхме много. Тя ми сподели колко беше депресирана заради едно момче, как е влизала в болница само защото се е рязала. Показа ми снимка на белези по ръцете и краката. Аз и повтарях да спре, ама тя не ме слушаше. Не знам колко за колко момчета беше тъжна и казваше че ще се реже за тях и не знам колко гаджета беше сменила за 2 месеца, бяха доста. Понякога ме игнорираше, като и писах тя не ми отговаряше и все качваше сторита на нейни чатове с други хора. Помислих си че е просто защото има много приятели. И аз имам доста и затова знам този проблем. Винаги аз и писах първа, защото ако я чаках тя ми пишеше и аз не се сдържах и след дни и писах пак. Понеже тогава бях леснодоверчива и наивна за тия 2 месеца си помислих, че станахме най-добри приятелки. След месец тя ме нарани... Тя все говореше как за едно момче ще се самоубие и ще се реже, а аз и казвах, че ако не престане да говори такива глупости ще я блокирам. За 3 месеца ми писна вече да се държи като да не казвам какво. Е да беше яка, ама като ставаше дума за момчета и депресия не беше яка. Блокирах я за няколко часа. За тия часове тя ми липсваше. Липсваха ми забавните ни чатове. Отблокирах я и и писах. Тя ме обиждаше и ме питаше защо съм я блокирала и такива. Тя ми каза колко дълго се сърди на хората за малки неща. Един път приятелката и я е оставила сийн и е отговорила след часове и Зоя и се е сърдила с години. Разревах се. На сутринта светът ми беше крив. Цял ден бях тъжна. Понеже мама искаше да ме запознае с една дъщеря на нейна колежка аз се сдържах. Попринцип много говоря с хората, ама хич не ми беше добре. Само си казах името и класа и до там. През цялото време мислех само за това и все си преглеждах телефона да видя дали тя ми е писала, но само виждах нейни сторита на които тя беше щастлива с нейни приятели. Това ме направи по-тъжна. След 2 седмици ми мина, но тя ми липсваше. Писах и. Отворихме дълъг разговор. Разправяше ми за новото си гадже. По едно време тъпата аз и написах "Радвам се че си ми простила" и тя каза "Ааа да аз ти се сърдих". След това почна да ме игнорира. Аз и се извинявах и тя само ме игнорираше. Отново се натъжих. Отново заради нея по цели дни бях тъжна. Тя беше различна. Зоя ме накара да си отворя очите за приятелството в 21 век. След 2 седмици ми писа, но не ми писа "Прощавам ти" или "Съжалявам че ти се сърдих за такава глупост", а ми се филмираше, защото гаджето и я заряза. Почувствах се гадно за нея. Опитах се да я успокоя. Пак ми писа, че ще се реже и самоубива, но този път не исках да я изгубя и се опитах да я успокоя. След този чат тя си деактивира профила. Споделих на една приятелка, ама не казах името на Зоя. Казах, че една моя приятелка ми го каза и е искала съвет и аз просто я питам какъв съвет да дам на тази моя измислена приятелка която бях аз. Тя е умна и все помага на приятелите си в нужда, обаче е приятелка с един мой враг и не мога да съм и приятелка. Ще я нарека Рейна. Рейна ми написа "Мале какво е това приятелство бе? Това момиче трябва да спре контактите с нейната "приятелка", защото това приятелство е токсично и ако не прекъсне нещата тя ще страда още повече. " шокирах се и се замислих. Казах си, че ще я изоставя и следващия път като ми пише няма даже да и сийнвам. Излъгах себе си по този начин. Тя ми писа, че и е скучно и ние пак отворихме разговор. Сега знаете ли какво? Ние сме в първоначалните си взаимоотношения. Приятелки. Вече не знам дали да слагам край. Не ми пише за момчета много. Само ми пише колко харесвала едно момче, обаче не ми говори за рязане. До някъде вече ми е досадно да и пиша. След начина по който ме накара да се чувствам през първият месец на лятната ваканция. Да не забравяме, че в края на учебната година се скарахме заради рязането и филмарските и глупости. Вече гледам на приятелството по различен начин. Не знам дали да сложа край на това, защото за сега нещата са добре. Не искам да я карам да се чувства виновна, че ме е наранила. Аз съм такъв човек, не искам хората да се чувстват зле заради мен. Объркана съм. Вече като си пиша с нея през по-голямата част от времето чувтвам, страх, депресия и гняв.

Коментари

1.   Не съм чел историята, само искам да кажа, че като прочета "токсично" и спирам. Вече всичко ви е "токсично" на вас. Родителите ви токсични, приятелите ви токсични. Много книжки четете явно, ама май не са правилните :/

2.   Господи, спаси България...

3.   Очевидно е, че ти не я одобряваш като човек. Защо тогава ти е толкова трудно да спреш комуникация с нея? Не знам, не виждам логична причина да общувам с някой, който се гаври с мен. Правила съм го, само от съжаление към човека или от любопитство, но не си заслужава. Общувай с хора, които те усмихват и са донякъде надежни, защото истинското приятелсто е като истинската любов - не се случва на всеки, и за да не бъдем сами, защото този живот се живее с хора, то поне да имаме някакви близки познати, които са ни приятни, и сме си взаимно полезни.

4.   До номер 1, браво един свестен коментар!

5.   Много модерна стана тая дума "токсично".