Споделена история от Тинейджърски

Мисля за самоубийство
Здравейте... момиче съм на 15 и вчера със приятелят ми скъсахме. Знам, че ще кажете че съм само на 15 и че още много връзки ще имам, но... Ох тази тема ще стане дълга. Ще започна от началото!
Майка ми епочинала, когато бях на две, а баба като бях на 5. Баща ми си намери друга жена с която не са се сетили, но тя не ве харесваше и постоянно ме малтретирали и двете и дъщери ми правиха номера, като слагаха техни неща в стаята ми и казваха ме съм ги откраднала, а аз тогава бях прекалено малка, за да осъзная какво се случва. Няколко пъти се доверяват на леля "така казвам на мащехата ми" и не след дълго съжалявах. Това ме принуди да не се доверявам на никого! И все пак.... срещнах него... а докато се занимавах с ниго си имах приятел, който даваше всичко за мен и аз постъпих ужасно тъпо... Знам, но... както и да е въпросът е че... той постоянно искаше да му вярвам и аз му се доверих... , но казах, че не мога да оставя гаджето си поне не и сега, защото има нужда от мен... първоначално нямаше проблем с това, но.. той изведнъж се отдръпна от мен и.... в крайна сметка ме заеба, защото каза че не може да ме гледа с друг. Това стана... Не повече от 2 часа след като му дадох пълното си доверие. Плаках много, с него разговаряхме по телефона дълго... виках, ругах.... обвиняват себе си и него.... и... зарязах вените си, той много се уплаши за мен и аз просто се отказах да се боря за него щом не ме иска... и след 2 дни той отново започна да ми пише и не разбрах как но се сдобрихме.... месец след това оставих гаджето си и тръгнах с него. И сега.... още месец по късно той ме остави... а аз отново му се доверих. Той е много точно момче не го мразя не го обвинявам, все пак има семейни проблеми и нашата връзка му тежеше... иска въздух както се изрази той.... обвинявам се за всичко, защото ако бях достатъчно силна да го направя щастлив... може би щеше да е друго яче. Проблемът ми е, че ми каза, че има шанс да се върне, аз ще го чакам, но не разбирам защо не ме остави преди 3 дни когато му писах специално по тая тема.... каза ме иска да е винаги до мен... а вчера ми каза че още от седмица не се чувства добре... ще му дам въздуха който иска.... страх ме е че няма да се върне обаче. Знам, че ще го преживея и ще си намеря друг, но аз не искам друг... за него е по лесно да се откаже, защото се караме, а не иска да се опитаме да се оправим... и да бъдем заедно... Не знам вече... Не мога да издържам... Баща ми излиза и пие никой не се грижи за мен.... той ми беше единственото успокоение в живота.... а вече го няма.... представям си как се прибирам у нас баща ми е на вън, а аз няма на кой да споделя... останахме си приятели, но не мога да му споделям така както преди, защото ще му омръзне съвсем от мен.... искам да умра... този сайт може би е последното ми спасение... моля на редакторите да качат историята ми.... благодаря предварително! Моля ви, помогнете ми!

Коментари

1.   Не е нужно да умираш при всяка твоя грешка. Важното е да си направиш извод и да натрупаш опит и знания. Всяка несполука е урок и от нея може да извлечеш много повече полза от успехите. Качваш левел и продължаваш напред по-силна и по-мъдра. Нещата се променят независимо дали искаме или не. Понякога към добро, понякога към лошо. В живота има и хубави моменти и лоши. Радвай се на хубавите и трупай опит от лошите, за да знаеш как да ги избягваш в бъдеще. Хубавото на лошите моменти е, че след това винаги идва нещо прекрасно наред. :)

2.   Вместо да се вайкаш, впрегни тая енергия и си намери друг

3.   В никакъв случай НЕ МИСЛИ ЗА САМОУБИЙСТВО, в живота има плюсове и минуси, плюса е когато си се чувствала щаслива с него, а след плюса винаги следва минуса. Не се предавай, още си толкова малка ( аз също съм на 15, нашите са разделени, но опитвам да извлека най - хубавите неща от всичко) Радвай се, че имаш възможността да живееш, ако не трябваше да живееш отдавна онзи горе е щял да те отнеме, но той ти е дал време, използвай го докато имаш тази възможност! Повтаряй си постоянно, че си силна!

4.   Здравей. Не се притеснявай, ще отмине и това. Не. Няма да е лесно, но ще отмине. Не си сама. Говори с баща си за това. Та той е най-близкия ти човек! Няма да му писне" от теб. Поне му кажи как се чувстваш и какво те е довело до тук
Може да обмислиш да потърсиш професионална помощ ( не е с цел обида или подигравка ). Повярвай ми психотерапевт може да помогне много в такива моменти. Има няколко сайта, в които ще ти помогнат безплатно.

Дакс