Споделена история от Тинейджърски

Свръх чувствителност или какво? Какво да правя?
Здравейте. Момиче на 16 съм. Не знам дали темата е за тук, изобщо дали е за този сайт, но все пак може някой да помогне. Чувствам се различна. От както се помня съм свръх чувствителна. Понякога от нещо съвсем нормално за другите се разстройвам много. Лесно избухвам и почвам да плача. Хората не ме разбират, дори родителите ми. Понеже голямата ми сестра не е такава, понякога си мислят, че прекалявам и че се лигавя. Не понасям критики и ужасно лесто се разстройвам. Най-любимото ми нещо е да си сложа слушалките и да се отнеса в мой измислен свят, колкото и странно да звучи. Принципно хората ме мислят за много тиха, а всъщност винаги има какво да кажа. Имам много малко приятели, защото хората ме мислят за скучна и явно не им казвам интересни неща. Мразя шума, мразя някой да вика, и най много някой да ми вика, от което почвам да се разстройвам отново. Обичам фактите и да анализиран ситуациите. Понякога плача толкова много, че после минути наред не мога да си поема въздух. Не се вписвам някъде. Хората не ме разбират. И прсото исках съвет.
П. С. Съжалявам, че всичко е толкова объркано, понякога като почна да говоря за нещо и изгубва нишката

Коментари

1.   Момиче на 18 години съм и искам да ти кажа, че аз съм същата. Много лесно се обиждам, но правя всичко възможно да не си личи.
Не успях да ти дам съвет или да ти помогна, но понякога да знаеш, че има и други като теб е успокояващо.

2.   Това е от пубертета. Хормоните ти са се разбушували и променят тялото ти. Ще ти мине. Това е временно положение и е в реда на нещата. Споко. :)

3.   "Понякога плача толкова, че после минути наред не мога да си поема въздух". Колко минути си изкарала без да можеш да си поемеш въздух? Ти едва ли и една минута можеш да изтърпиш, а говориш за минути. Засрами се, като лъжеш лъжи така, че хората да ти повярват. Говориш абсолютни глупости.

4.   Здравей! Ох не мога да повярвам просто, че има и други като мен. Аз също съм на 16, само че аз съм момче, което е още по-лошо защото чувствителността подхожда повече на момичетата, а не на момчетата, но това сега няма никакво значение.
През тази година научих много неща и едно от тях е, че трябва да бъда себе си, а не да се преструвам на някой, който не съм, тека че и ти бъди себе си. Другият ми съвет към теб е когато някой се опита да те нарани по някакъв начин, дали ще бъде с критика или с нещо друго това няма значение, да не му се даваш, просто му отвърни на удара с удар. Защото другото нещо, което научих е, че не трябва мълча затова и ти не мълчи. Също някой път си казвай, че хората, които не те разбират и странят от теб, не са на твоето ниво и че ти си нещо повече от тях. Знам, че сега повечето хора няма да се съгласят с това, което написах в предишното изречение, но това е един от начините да не рухнеш. Също бих ти предложил да си намериш някое хоби, с което да не мислиш за лошите хора по света. Аз например обичам да се разхождам из парковете, горичките близо до града и като цяло където има птици, за да мога да ги снимам. Обичам също да чета книги и да гледам филми, те просто ме отвеждат в по-различен, по-добър свят. Друго важно нещо, което трябва да направиш е, когато осъзнаеш, че започваш да анализираш дадени ситуации, които предполагам не са хубави, да ги изтриеш от съзнанието си колкото се може по скоро и да започнеш да мислиш по-позитивно. Аз поне така правя, защото и аз като тебе анализирам постоянно лошите моменти и забравяме добрите, които ни се случват. Затова в последно време се мъча да мисля по-позитивно. Също не е нужно да плачеш пред хора, които не го заслужават, плачи само пред хора които са достойни за сълзите ти. Аз лично предпочитам да излея сълзите си на някой добър филм или някоя добра книга. Също не забравяй да бъдеш различна, покажи на хората, които мислят, че в днешно време всички момичета са еднакви, че са кифли и освен за секс за друго не стават, че грешат и не са прави. И на последно място бих ти казал да цениш това, което имаш, защото от историята ти оставам с впечатлението, че все пак имаш 1-2 приятели, аз дори нямам нито един и бих дал всичко за да имам поне един. И бъди благодарна, че имаш семейство, което съм на 100 процента сигурен че те обича, защото все пак не всеки има късмета да има семейство или родителите да не им са разделени. Разбираш ли ме???

5.   Иди на психиатър, за да прецени той дали има проблем и да го реши евентуално. Ние тук няма как да ти кажем какво ти е.

6.   Сякаш аз съм го писала ..

8.   Колко дена ще чакаме за да публикувате коментарите???

9.   Здравей. Разбирам те идеално. Не го казвам просто така, защото аз самата съм абсолютно същата като характер.Дори и това за музиката също е вярно...Ще ти кажа само да не се отчайваш. Понякога сигурно се чувстваш сама и неразбрана, но повярвай ми има много добри хора, който биха те разбрали и приели такава каквато си. Най-важното е да приемаш хората в живота си с усмивка и да бъдеш себе си. Вярвам, че ще се справиш.

Момиче на 19г.

10.   До номер 3
Няма в предвид че не диша през това време , а че и е трудно няколко минути след като е плакала ...
Не разбрал но бърза да си изкаже мизерното мнение ..

1. "Бъди полезен на другите с коментара си ! "
2." Хейтъри не се толерират !" ..а някой хора май спят
Щом не се спазват и се добавят всякакви коментари тези условия по-горе за украса ли са ?

11.   Просто си чувствителна, толкова, нищо ти няма. Опитай се да владееш емоциите си и в никакъв случай не ходи по лекари и психиатри. А може и пубертета да ти влияе