Споделена история от Тинейджърски

Не излизам от нас и ще полудея
Здравейте! Момиче на 15 съм. Вероятно от хормоните или не знам, но това лято не излизам. Затворих се у дома и в себе си. Този Януари се разделих с тайфата си, защото усетих че бях излишна. И от тогава доста рядко излизам. Имам приятели, обаче нямам желание да излизам. Мама се тревожи за мен. Типичен домошар съм. И осъзнавам, че си пропилявам лятото, но нищо не правя по въпроса. И се чувствам леко в депресия. И приятелите ми казват, че сама трябва да се изкарам от нея обаче аз не мога. Седя си у нас плача 24/7, ям, на тела или ТВ оплаквам се и това е. И се садвам. Направо ще полудея. Не знам направо какво да правя. Ако имате съвети. Благодаря предварително:)

Коментари

1.   Я се успокой! Напълно нормално е да има такива периоди. Не е кой знае какво. Като не ти се излиза, не излизай. Все пак излизай от време на време просто ей така.Ще отмине всичко.

2.   Опитвам се да излизам вече. Малко се осъзнах. Но благодаря.

3.   Моя проблем е пощи същия само, че аз не се притеснявам да излизам а ме притисняваме това,че няма с кого да излизам имам само една приятелка аз съм много срамежлива и се притеснявам да говоря с другите деца страхмее,че няма да имам никакви приятели ако продължавам така...

4.   Аз съм точно твоята противоположност... :)
Всички ме викат, а аз не обичам да излизам, защото супер много се изтощавам, просто непосилно е за мен, дори и с най-близката ми приятелка... Винаги я каня у нас или аз ходя в тях, но има и пъти, в които се налага да излизам и други хора... Предпочитам да ги поканя в нас, отколкото да откачат на заведенията и да се разтрисат от третото фрапе, което сервитьорката им е дала...
Та според мен, няма нищо нередно в теб, когато започне новата учебна година ще възстановиш старите си връзки...
А мога ли да попитам защо “тайфата” ти не те е потърсила... Не им ли пука за теб.. Това меко казано грубо. Аз ако бях на твоето място щях да ги подминавам, правейки се, че са непознати.. Мен това доста би ме маранило..
Поздрави и късмет!
•Sailor Moon•15•

5.   Започни да спортуваш!
Това ще ти помогне, както психически така и физически!
Храни се добре, движи се повече, тренирай, слушай музика, учи нещо, което те кефи. Времето така или иначе минава, по-добре направи нещо през него!
И излизай с приятели, сред хора ще се чувстваш по-добре!
Вече си привикнала към еднообразното си ежедневие, когато решиш да го промениш ще ти е трудно и още по скучно и досадно, но с времето ще ти хареса!
Надявам се да съм помогнала!

6.   Описа ми тийнейджърските години. Лято след лято, едно и също. Все такава си бях. Не е нещо ненормално със сигурност, пеосто по-вазрастното поколение не ни разбира и едва ли не го смята на болестно състояние.
Ж19

7.   До номер 4-те и мене ме викат обаче аз отказвам, защото просто не ми се излиза. Предпочитам си у нас и да не правя нищо. Да полудявам обаче навън не ми е комфортно сякаш. Иначе благодаря.
До номер 5-определено водя застоял живот и се чудя дали сега като почна училище да се запиша на народни танци или някакъв спорт и фитнес. Не знам. Иначе благодаря.
До номер 6-аз самата явно се чувствам порастнала и другите са малки за мен и са като деца и да. Честно да ви кажа предпочитам да излизам с приятелките на мама на ресторант и никога не пропускам.
Аз сега се пооправих тогава когато съм го писала бях супер депресирана. Излизах няколко пъти. Една приятелка казва, че с училището ще ми мине и силно се надявам. Благодаря за отделеното внимание.

8.   И аз съм така момче на 12 съм и не ми се излиза никъде. Всички ми викат излез с приятели но аз като нямам приятели как да илезна и седя по цял ден вкъщи моля дай те ми идея как да не седя във вкъщи

9.   Здравей! В момента съм в твоето положение. Преди излизах с една компания,на която въобще не и пукаше за мен и не споделяхме общи интереси,затова се отдръпнах. С най–добрата ми приятелка пък се разделих,защото системно ми говореше зад гърба. Не се притеснявай,всеки има моменти,в които се чувства самотен,но това ще отминер,особено когато започне учебната година и се виждаш с много хора всеки ден.

10.   И аз си мисля, че с започването на учебната година всичко ще се оправи. Просто това ми е първото лято, което буквално пропилях и си стоях вкъщи. Отстоях си вкъщи и вече ми е мега скучното. Карам се с нашите аз и попринцип се карам и понеже уча в друг град-още по добре и малко в различна обстановка ще ми се отрази добре и се надявам да не направя грешка другото лято. Много ми се почва училище-като никога. Трябва да изтрая още съвсем малко.