Споделена история от Тинейджърски

Физически и психически тормоз от майка ми
Здравейте.. не знам как се осмелих, да пиша точно тук, но просто вече не издържам. Момиче на 17 години съм. Цял живот майка ми ме е тормозила. Уважавам я, защото ми е майка, всеки път когато ме обижда или ме бие, аз ходя да и се извинявам за нещо което дори не съм извършила. Понасям доста тежки обиди от нея: Ти не можеш нищо, къде си тръгнала да правиш това;Не ставаш за нищо;Ти си тъпа, мислиш се за умна, ама си тъпачка;Съжалих че съм те родила;Мразя те;Не ставаш за нищо, кво си мислиш че ще постигнеш в бъдеще, няма да станеш лекар(това ми е мечтата), боклук. Това са думите които чувам от нея, а аз и казвам само обичам те, мамо. Имам по малка сестра, която не е от моя баща, но въпреки това я обичам прекалено. Майка ми ме задължава по цял ден да си играя с нея, всеки ден, от сутрин до вечер. Не ми дава да излизам с приятели, нито сама. Пари не ми дава, оправям се сама. До тук с психическия тормоз, който търпя, но тя минава на физически. Когато е прекалено ядосана, за нещо което и се е случило тя почва да ме бие, бе не леко при това. Може да ме разкървави но ще ме бие, веднъж с такава ръка ходих на училище, кървава надрана, казах че котката ме е наранила. Говорила съм много пъти с нея, водила съм разговаряла съм с нея, точно по тази тема, и познайте... отново обиди и бой. Ами аз не издържам, обичам я, за това и мълча.. ако направя нещо ще ме раздели с сестра ми, а аз не искам. Какво да правя?

Коментари

1.   Подай сигнал за тормоз и ще я оправят. Майка ти има сериозни проблеми и си го изкарва на теб. Как може да обичаш такъв човек. Ами ако те смаже от бой и стигнеш до болница по- добре ли ще си. Остави я сестричката си и се спасявай...А нямаш баща ли...за какво е правила деца!!

2.   Започни да й отпяваш ,но спокойно,не да й викаш .Малко е трудно човек да запази спокойствие ,когато е разстроен.Защо смяташ,че ще те раздели със сестра ти?Ако има възможност да живееш нормално другаде-баби,баща ти ,може да е по-добре за теб.Със сестра ти ,така или иначе ,скоро може да ви се разделят пътищата.

3.   Последният път, в който родител ми посегна беше преди 3 години. Това беше баща ми. В пристъп на ярост му върнах един в лицето... Още съжалявам. Каквато и да е тя ти е майка. Ще я потърпиш още малко и ще имаш право да се изнесеш. Или ако е толкова зле -> подай сигнал в агенция за закрила на детето. Решават проблемите доста бързо .

Дакс

4.   Да... а моята за последно се осмели да ми посегне, когато бях в 6ти клас и аз по същия начин й върнах един здрав и от тогава смръдливата проста комплексарка забрави да се прави на "яката биячка". Е... психическия тормоз си остана и даже загрубя ама аз тройно повече я мачкам долната нещастница. Разликата, е че грам не съжалявам. А наближаващите старини съвсем си казват думата, комплексаркара малко по малко заоочва да се мазни всеки път, когато й се припомни, че ще гние сама, а аз чакам с нетърпение тея дни. Авторке, да се извиняваш на психично нестабилна комплексарка, без значение с причина или без, няма грам смисъл. Естествено, че ще си вярва още повече. Родителите ни създават без да ни питат искаме ли, родителите са длъжни да се грижат за малките си и да ги учат що е то живот, и винаги да им бъдат само подкрепа. Останалите грешки на природата като твойта и мойта, са за смъртно наказание, те са абсолютно против природата. А такива, които казват, че трябва да търпиш някой да те мачка психически и физически само, защото ти е родител, е още по-голяма грешка на природата. Както са те посъветвали- подай сигнал и то възможно най-скоро. Ако имаш роднини, с които сте близки, говори с тях.