Споделена история от Тинейджърски

Възможна ли е любовта ни?
Здравейте!
Ще ви разкажа набързо моята история. Няколко лета подред ходя на почивка в едно градче, заедно със семейството си. Това лято се запознах с едно момче, което харесвам много. Прекарвахме си невероятно заедно, по цял ден беше с мен, а вечерта си пишехме до късно. Общо взето, и двамата имаме чувства. Той е малко по-малък от мен, но това не е проблем. По-важното е, че днес се прибрахме и ще се върнем там след най-малко 9 месеца. Ще продължим да си пишем, да си говорим и тн. но няма да бъде същото. Делят ни около 200 км. и не може да пътуваме, за да се виждаме.
Моля, дайте мнение, ще ми бъде от полза.

Коментари

1.   Да, възможна е!

2.   а на колко си години? Много зависи възрастта ти. Аз съм от морско градче и мога да ти кажа че нашите момчета ходят с туристките /дъщерите на туристите/ за спорта, и е доста вероятно твоето момче да има поне още 5 такива като теб.

4.   Аз съм на 14, а той на 12.
От авторката

5.   Ами зависи. Някои връзки от разстояние оцеляват, други-не. Основното е колко са силни и истински чувствата ви. Ако това между вас е било силно и истинско, имате шанс, ако за него обаче е било поредния летен флирт...

6.   Оф бе и аз помислих, че сте големи хора. Каква любов на 12 и 14?

7.   Около седмица по-късно, ще обясня как стоят нещата. Писахме си само веднъж и разговорът ни беше кратък и обикновен. След това трябваше да му дам мнение (от онези детински глупости в инстаграм), казах му, че ми липсва и му намекнах за това, че не ми пише. Той само ми сийна и не отговори. Може би аз съм се залъгвала и всичко за него е било моментно влечение. Изглеждаше ми сякаш наистина има чувства към мен, слагаше ръката си върху крака ми и очакваше реакцията ми, гледаше ме в очите и ревнуваше от най-добрия си приятел, защото мислеше, че го харесвам. Не искам да му пиша отново, за да не досаждам. Въпреки това, по цял ден мисля за него и искам да сме заедно. Родителите ми казаха, че може някой уикенд да отидем и да се видим с приятелите си.
Относно възрастта, за мен няма значение и не се влияя от стереотипите за това на каква възраст е допустимо да обичаш и да бъдеш обичан.
Моля, споделете мнението си. Всеки един съвет е ценен. Трябва ли да му напиша нещо и ако да, как да го направя, без да досаждам? Трябва ли да го изчакам да предприеме действие, и какво ако не го направи? Да се преструвам ли, че съм забравила за него, въпреки, че е постоянно в мислите ми?

8.   Не става дума за това, дали е допустимо или не е да обичаш на тази възраст, а че просто повечето деца на тази възраст ги вълнуват съвсем други неща и още не са готови за истинска връзка. Сама си го забелязала. Ти имаш чувства, него обаче го вълнуват разни съвсем други неща и хич не гледа на теб като на приятелка, по-скоро си била в графата "летен флирт", което впрочем се е случвало на всяко момиче и то на доста повече от 14 години. Че те жени на 20-30 години се влюбват така лятото и почват да правят планове са съвместен живот, а се оказва, че той просто си е търсиш компания за лятото. Така, че това, което ти се случва е най-най-най-нормалното нещо на света. Просто не трябва да храниш никакви надежди, че от това ще излезе нещо. Прекарали сте си добре, било ви е забавно, ами запази хубавия спомен и продължи напред. Няма смисъл да му пишеш и да го търсиш. За него нещата никога не са били сериозни, така че не се унижавай и не си разваляй хубавия спомен.

10.   Абе какво е това в днешно време? Що за простотии? Ще ти мине след 1-2 седмици и всичко ще си забравила. Чувала съм и по-фрапиращи случаи. Детска ме работа....

11.   Не говорете, че няма любов на тази възраст!!! Авторката си е права-възрастта няма значение. Моите майка и баща са се запознали по същия начин и още се обичат и живеят заедно. Всяка година майка ми е ходила на почивка със семейството си в едно село при Банско, където е живял баща ми. Запознали са се когато тя е била на 13, а той на 12. Всяко лято се виждали, лошото е било, че тогава е нямало как да си пишат и цяла година чакали да дойде лятото. От ваканция, на ваканция, се влюбили. Натам историята продължава, но ще спра до тук, защото исках само да дам доказателство на всички, които казват, че нямало любов на тази възраст.

Iva13

12.   Благодаря на всички, изказали мнение.
Той все още не ми е писал, но не мисля да започна разговора, за да не му досаждам. Явно очакванията ни се разминават. Разбира се, аз все още имам чувства към него и не мога да направя нищо по въпроса. Много бих се радвала, ако може да си останем поне приятели, но явно и това няма да се получи, след като не се сеща дори да ми пише. На Нова година най-вероятно отново ще съм там, но не знам дали да му кажа и да го попитам да излезем, или да отида там, без да съобщавам нито на него, нито на приятелите му...
Лятото е сигурно, че ще се срещнем, но има време до тогава. Само се чудя дали да кажа на него или на някой от приятелите му, че ще идвам, или да си мълча, въпреки че би било неудобно да се засечем някъде на улицата...

13.   Еми според мене като ходиш там им напиши че ще идваш и ако искат да се видите. Ако не искат ги зарежи и повече не излизай с тях. Ама не им се обясняваи много а напиши например "Ще идвам на Нова година, ако искате може да излезем". Така според мене.