Споделена история от Тинейджърски

lady frog
Здравейте! Моята "история" е малка и кратка, а за някого и неподходяща, но да минем по същество...
И така...
Аз съм момиче на 14 години, висока съм 1. 75 и тежа цели 55 кила! Мисля, че съм дебела, ама не съм тръгнала да се самоубивам или да умирам от глад... Просто имам шкембе и закръглена задница. Искам да се захвана да тренирам нещо, защото стоя само вкъщи пред компа или излизам с приятелки, тъпея и дебелея. И си казах, че не може тъй да го карам. Преди тренирах баскетбол и смея да кажа, че за възрастта си бях доста добра, защото 5 години го тренирах тоя спорт. Ходила съм с отбора на две републикански и треньорките имаха големи очаквания от мен, ама взе, че ми писна и заебах спорта. Така минаха 2 години и аз се реших да започна отново да тренирам нещо и да имам цели, като да стана най-добрата и такива глупости. Наскоро си търсех спорт и реших да сбъдна мечтите от детството си - да тренирам боен спорт. Може на някому да прозвучи смешно, но винаги сум искала да мога да се бия и защитавам, пък и мисля, че такъв спорт ще ми омръзне не толкова бързо. И така... гледах-гледах и не можах да избера дали да тренирам джудо, таеклондо, карате или айкидо и общо взето тва е моя BIG PROBLEM!
Ако щете коментирайте, ако щете пък не, но ще съм много благодарна ако споделите малко опит и/или дадете съвет. Благодаря за отделеното внимание! :)

Коментари

1.   55 кг са добре за 175 см височина! Нали имаше една схема за изчисление-ръстът минус 100 дава допустимото тегло за този ръст...

2.   Много ти е груб езика за едно 14 годишно МОМИЧЕ!

3.   изобщо не са ти много килограмите, но си права - почни някакъв спорт. Успех

4.   когато ми се наложи да вляза в болницата имаше една линия, на която пишеше колко килограма е нормалното тегло според ръста и видях точно за ръста 1. 75-нормално е от 65 до 68 (включително) което значи че щом си толкова висока, не бива да се мислиш за "дебела" като си 55 кила ;)

5.   Според френските норми за момичета, защото за жени е даже малко от ръста се вади 100 т.е. при ръст 175, килограмите трябва да са 65. Излиза, че дори си слаба. Колкото до конструкцията за съжаление е ген. Явно трябва упражнения за проблемните зони. Или поне се консултирай със специалист /фитнис инструктор примерно/ какъв спорт да практикуваш за твоето телосложение. Иначе 55 кг. са малко за този ръст.

6.   Киокошин Кай Карате... красота в конструкцията, катите са уникални, учат те на дисциплина и уважение, стига треньора да е добър.

Лола

П. П. Имате и спаринги, където се учиш да се защитаваш...

8.   оффф абе това, че са й в нормата кг, не значи, че й стоят добре на тялото. Може да й е такава стуктурата и на тези килограми пак да не изглежда толкова добре. Момичето си е преценило, оставете я.

9.   От авторката:
за номер 2: Говоря си така, защото сайта е анонимен и не ме интересува какво ще си помисли еди кой си за мен, като не ме познава
за вс: мерси за коментарите, хора, а и тва за нормата... аз просто чувстам, че не съм си добре така, а и не искам да тръгвам по пътя на баща ми, сестра ми и майка ми, които са с наднормено тегло... Почти всички от семейството ми са така и не искам да ставам като тях.