Споделена история от Тинейджърски

Има ли хора като мен?
Здравейте! Знам, че заглавието звучи много нарцистично и надменно, но далеч не е така!!!
Ще я карам на бързо... Та така...
Момиче 15 години съм. Всичко беше наред преди да дойде гимназията. Преди никой не ме безпокоеше излизах веднъж на три месеца навън и не се оплаква, не се чувствах самотна, харесваше ми, никога не съм ходила по площадките да играя с децата от квартала.
Но проблемът започна в гимназията... Всички искаха да се виждат с мен, да ходим по барчета, да обикаляме, да се виждаме по 7-8 момичето е компания, а аз никога не съм била такъв тип човек и това беше нещо непознато за мен. Въпреки, че откликвах на поканите им не се чувствах добре навън с тях, не обичам външната среда, и аз самата не мога да обясня какво чувствам. Просто се изтощавам изключително бързо, когато съм навън с хора. Веднъж ги питах защо толкова много искат да излизат с мен, а те ми отговориха, че съм много забавна и трябвало да се огледам наоколо, за да видя, че всички ме харесват, всички търсели само моето внимание. След този отговор може би се 30 минути тъпо в огледалото, чудейки се какво не е наред с мен. Асоциална ли съм? Антисоциална може би? Бъдещ психопат???
Проблемът ми е, че не обичам да излизам навън с приятели, нито на кафене, нито в мола, нито на центъра, нито никъде, защото всеки път щом се прибера се чувствам все едно 48 часа съм копала без почивка на нивата... Не се чувствам добре. Обичам затворените пространства. Обичам си дома. Обичам си телефона, телевизора, възглавницата и одеялото. Щом споделих на майка ми, тя веднага ми каза, че страдам от депресия и някакви меланхолични състояния... Истината е, че аз просто не мога да издържа. Не е депресия, защото аз обичам приятелите си, харесвам как се държат с мен и не ги откъсвам от себе си, просто бих предпочела да дойдат да спят у нас, отколкото да висим в някой бар и да си чоплим телефоните без да си обелваме и дума, а с едното око да зяпаме кой е седнал на другата маса и с кого е станал гадже...
Мисля, че винаги съм била домошава личност и никога не съм била по излизанки и разходки, даже баба ми ми сподели, че като съм била на 3 години, тя е питала дали иска да отидем на площадката и аз съм и казала, че децата са отегчаващи, а пързалките скучни...
Също така, забравих да кажа, че не обичам да се запознавам с нови хора, защото свързвам запознанството с излизане навън...
Чудя се какво не е наред с мен??? Имам ли нужда от психолог? Дали може майка ми да е права, че страдам от депресия? Това, че не искам да излизам с хората, които обичат приствието ми, лош човек ли ме прави?
Какво трябва да направя, че да не се отрази зле на хората, които ценя? Обичам приятелите си, но явно проблемът е в мен!
Силно ви моля за съвет!!! Дайте обективното си мнение по въпроса! Мерси предварително!

•Sailor Moon•15•

Коментари

1.   И аз съм така . Прочети в интернет за интровертите .. Хора , които не обичат много много да излизат навън , обичат приятелите си , но точно както ти го казваш предпочитат да се видят с тях вкъщи отколкото навън . Обичат да прекарват повече време вкъщи като цяло , с телефона , слушалките .. Не обичат да се запознават с нови хора или им е трудно . И т.н . И аз бях така , видях в ютуб един клип за интровертите и разбрах , че и аз правя всичко описано в клипа , сиреч съм интроверт :д Не е психично заболяване или нещо такова , няма нищо лошо . Всеки е различен !

2.   Извинявам се за грешките, които съм допуснала при писането надявам се, че сте ме разбрали!
•Sailor Moon•15•

3.   Ти си някаква сбъркана... Кой не обича да излиза... Боже, боже. Намери си добър психиатър!

4.   Мисля, че прекалено много се вглъбяваш. Щом обичаш да прекарваш времето си вътре, прави го! Не е редно да се лишаваш от собственото си удобство заради някого друг!
Аз също съм от този тип хора и вече така живея 40 години, не ходя по дискотеки и по заведения с приятели, предпочитам да направя дискотеката в нас ;)
Това не означава, че нямам социален живот, даже напротив! Имам страхотна жена и три прекрасни дечица, за което ще съм благодарен всеки ден!
Според мен ако съчетаеш нещата правилно и намериш хора, които да разбират какво ти е, ще спреш да се тормозиш толкова и да го приемаш като плюс, не като минус.
Мартин 39

5.   Аз съм по същия начин. Може да опиташ да излизаш за малко, примерно за 30мин или просто ги кани у вас.

6.   Така ще загубиш приятелите си, а как ще си намериш мъж