Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ми избира дрехите
Здравейте, пише ви 14 - годишно момиче. Живееем в малък град близо до София, но все пак си купувам дрехите от тук. Всъщност, когато отидем на пазар за дрехи майка ми избира неща, които тя би облякла, дори на мен да не ми харесват. А когато и кажа, че не ми харесват или оставам без нищо или с викане, крещене и репчене и излагане. Ако си харесам нещо винаги не е по вкуса на майка ми, а той е супер семпъл, дънки до коляното и някоя тениска. И нямам предвид готина тениска, а тениска със семпли цветове и това е . Обикновено се опитвм да я подпъхвам в дънките, но те не са с вискока талия и когато тениската ми омалее не се получава. Сега се опитвам да накарам майка ми да отидем до мола и да подновим част от гардероба, но не се получава. Блузите с дълъг ръкав ще ги нося за 4 година и са ми умаляли, но майка ми не интересува. Обикновено ми купува по 1-2 блузки, ако имам късмет. Сега имам 3 чифта дънки единия ми е от миналат година и е черен цвят, другия ми е супер светъл и е на 2 години(не харесвам светли дънки, защото съм пълна в краката и го почертават, но нямаше други цветове в магазина, а аз имах нужда от дънки), а преди две седмици купихме още един чифт, светли разбира се, отново нямаше други цветове. Всичките ми блузи са като чували, буквално. Не подчертеват нищо (не че искам ), но ръкавите ми са къси и всички неща с дълъг ръкав (4 блузи и едно поло горчица) мога да ги нося само на черните дънки. А не искам всеки ден да съм с един и същ чифт дънки. Миналата година имах само два чифта дънки за зимата и ги менках. Сутринта се опитах да обясня на майка си, но тя каза да не я занимавам. Имам касичка, в която си събирам парите от РД или имен ден и общо е 710лв. Само за дрехи е предназначена и не ми ги купуват. Доходите на мама и тате да си големи всеки месец в къщата влизт по около 2000лв. Моля за съвет как да ги накарм да ме отведат в мола, защото в нашия град магазините са много зле за дрехи. Живеем на 25км от София и имаме кола, но тате не обича да кара, затова градския транспорт и влака ме зовът.

Коментари

1.   Вземи от своите пари и отиди сама на шопинг,когато имаш възможност или си поръчай от интернет ,има много хубави дрехи на добри цени.

2.   А пробвала ли си да ѝ обясниш точно по същия начин,както си го написала тук.Кажи ѝ,че растеж и не можеш да носиш дрехи,които са ти вече малки,ако не се получи и така имаш предостатъчно пари да си купиш хубави
дрехи от онлайн магазини.

3.   Човек не трябва да разчита на дрехите да го красят. Ако си красива в лице и тяло, носенето на невзрачни дрехи само ще подчертае извисеността на духа ти и лишеността ти от суета. Ако си чела романа "Тютюн", обърни внимание на начина, по който се представя женската красота. Ирина има буржозната красота, към която ти се стремиш, но Лила сияе физически и нравствено дори облечена в парцали. А дори и липсата на физическа красота е нещо, за което човек трябва да е благодарен, защото това го спасява от множество изкушения и грехове. Във всеки случай те съветвам да се фокусираш на тези твои качества, които оценяваш като добри, а не да се съгрешаваш в суета, правейки опити да промениш това, което си получила по природа.
Пише ти го момче на 18 години.

4.   Спри да се оплакваш. Намери си някаква работа или продай нещо по интернет и сама си купи каквото искаш.

5.   Защо майка ти трябва да те води в мола. Хвани някоя приятелка и ходете на шопинг заедно.

6.   До номер 3 - като гледам някой ти е дал оценка 2 на коментара :D .. сам се досещаш че в днешно време децата под 03 набор въобще не четат книги (с изключения).

7.   Айде почни да си изкарваш паричките сама и виж дали толкова ще се оплакваш.

8.   Те хубаво взимат общ доход около 2000 лв. но знаеш ли какви разходи имат? Спеспявай пари и иди си купи дрехи сама. Толкова ли е трудно? Колкото и грубо да звучи ..

9.   До номер 4-Каква работа да си намери на 14год?

10.   До номер 1 - Не ми позволяват да си поръчвам онлайн и да ходя сама на шопинг
До номер 2 - Мислиш ли че щях пиша тук, ако не и бях обяснила
До номер 3 - Радвам се че в днешно време има хора, които четат и старите романи, споделям мнението ти за красотата, но не се чуствам ок с дрехите си и не мога да се отпусна ако съм сред приятели.
До номер 4 - Аз пари имам, а работа за 14 момиче като мен не се намира лесно, пък и родителите ми не биха ми позволили да работя докато не завърша... университет!
До номер 5 - За да отида до най-близкия мол, трябва да хвана влака, а след това автобус. Няма как да ме спуснат с приятелка сами в София
До номер 6 - Аз съм едно от тези изключения
До номер 7 - Много добре разбирам какво искам и как да го получа, а имам и ресурси. Имам нужда само от съвет как да го поискам, а не как мама и тате да ми купят Гучи
До номер 8 - Всичките тези 700 лв в касичката МИ са ЕДИНСТВЕНО ЗА ДРЕХИ. Чрез информацията на доходите на мама и тате исках да покажа, че са над минималната заплата.

11.   Защо не се разходиш и до някой приличен 2nd hand магазин, дори Mania ако искаш? Има и чисто нови дрехи, но на доста по-ниски цени, които почти няма да се отразят на касичката (за 20-40 лв ще вземеш доста неща), и същевременно няма да трябва да чакаш майка ти да ти купи дрехи. Начинът да поискаш, когато не те чуват, е просто да си вземеш сама нужните дрехи. Не е нещо сложно, а и предполагам не са те вързали вкъщи.

12.   Здравей...
Моята майка иска да ме облича така, както са се обличали преди десет години... Когато си пъхам блузата в панталоните, тя го нарича тъпо и "загащване", а когато си слагам косата зад ушите тя го нарича "грозно" и "заливане"....