Споделена история от Тинейджърски

Девствен мустак
Знам че ще прозвучи адски тъпо, но за мен е много важно! Аз съм момче на 16г. и имам девствен мустак. Адски много ме дразни и някакви тъпаци ми се подиграват. Разбира се аз искам да се обръсна и преди време попитах баща ми как да стане това но той ми отказа тъй като още било рано. Дори да е така и дори да знам че колкото по късно стане това толкова по-добре, но при мен повече би ми навредило на самочувствието ако не се обръсна до края на лятото! За това искам да ви попитам как да стимулирам растежа на брада или поне повече мъх! Това нещо трябва да се случи до края на лятото защото искам да се обръсна. Това е единствения ми комплекс, който искам да махна за да се чувствам свободен. Моля ви помогнете! Кажете ми как да стимулирам растежа?

Не ми обяснявайте че съм малък или че ми е рано. Трябва да го направя или ще си навредя повече сам.

Коментари

1.   Приятелю, нямаш нужда да стимулираш растежа! Остави баща ти какво ти говори, това си е твоето лице. Отиди до магазина купи си една самобръсначка за еднократна употреба насапунисай си мустака и го обръсни без да се притесняваш от това което ти говори баща ти. На 16 години си, аз се обръснах на 12! На 16 вече живеех сам. А ти трябва да питаш баща си дали да се обръснеш? !!?? ! Я по-мъжката

2.   Приятел, за какво ти е да стимулираш растеж? Вярно, не съм от твоя пол, но просто не разбрах:) Какво ти пречи да си се обръснеш и сега? Не е нужно баща ти да ти разрешава и т. н. Изобщо не е трудно - слагаш пяна и бръснеш. Проблемът ти може да се реши точно за 10 минути - вземи си бръсначка и някаква пяна и тичай в банята:) Изобщо не си малък. Аз имах един съученик, който имаше девствен мустак от осми клас и всички го скъсваха от майтап. Най - накрая му писна и още на 14 години се обръсна. Сега е метълист и носи брада, т. е. по никакъв начин не си е навредил като се е обръснал.

Борония

3.   Обръсни са, какво питаш баща си... че и нас тука :)

4.   Подкрепям Номер 1 и 2. Няма какво да го питаш... Действай:)! След това ще се почувстваш толкова добре. Наистина е доста гадничко с тоя мустак... И аз съм имала такива съученици. Но наистина е най-лесно да се оттървеш от него:). Браво, че си се сетил сам. Аз братовчед ми от колко време се опитвам да го навия да си го махне, но на него изобщо не му дреме за външния му вид, такива неща не го вълнували...

Ginger~~

5.   Спокойно, не е болка за умиране. Вземи го обръсни наистина, знам колко е противно, и аз навремето много се дразнех. Бях точно на твоите години, с мощен девствен мустак и едва покарала рядка, мизерна брадица. Ужасно се притеснявах от вида си.
Не е голяма философия да се обръснеш и баща ти не ти е нужен за навигатор, но да дам само един съвет. Карай само с посока отгоре-надолу, на твоите години не удряй никаква контра, после ще има да се контрираш колкото искаш.
Ако питаш за стимулиране на растежа на брадата - с по-често бръснене става. Но след първото ти бръснене поне 10 дена няма да има какво да бръснеш. Недей да я стимулираш в началото, тя постепенно сама ще си покара. И след време ще трябва да се бръснеш всеки ден и да изпитваш тая ужасна досада. Гледай да го отложиш този момент. Аз като се обръсна сутрин, до вечерта вече пак е избило и жената хленчи, че й боде. Тъй че махай само мустака и не бутай засега останалата част, има си време и за там.

6.   да, и братовчедите ми бяха така - обръснаха се... честито! поне едно предимство да си жена - не се събуждаш всеки ден с четина по лицето!
(не забравяй и някакъв продукт за след бръснене да си вземеш.... )

7.   Както казаха по-горе, яма нужда да чакаш. Като се обръснеш сега ще растат по-твърди косми. След 5-6 пъти ще си имаш недевствен мустак : )) айде тръгвай към магазина

8.   Ех, №6 - но ни е жените сме с четина на краката, под мищниците, а и на други места... И нашата не е лесна. Представи си - тридневна брада - доста секси и тридневни крака...
Иначе към автора: синът ми е на 17 и няма брада, а само подобен мустак, който от зимата започна да бръсне. Иначе по краката и под мищниците косми има, но по лицето - не. Предполагам, че с времето ще му пораснат както и на теб. Не се стряскай, а за бръсненето няма нищо сложно - малко пяна или сапун, самобръсначка за еднократно ползване и готово.

9.   Не че те съветвам да вървиш срещу родителите си, но понякога се налага да действаш зад гърба им. Как ще е рано? На тези години е съвсем нормално. Щом вреди на самочувсвието ти и имаш нужда да се отървеш от него-действай. Какво да ти показва? Не е голяма философия.

Мег*

11.   Позната история. Аз съм момче на 17 и се обръснах миналата година-лятото след 9-ти клас. Разни идиоти само ми се подиграваха и ме дразнеха заради това. Но въпреки всичко аз го направих, когато сам си бях решил. Така че не питай никого-ти сам измисли кога да го направиш. Не е сложно. Ако намериш някъде купи си електрическа самобръсначка-по-лесно ще ти е и по-бързо става

12.   И на мен баща ми така ми каза, аз бях на 13 години и все пак не го послушах, защото съвеста ми каза, че трябва да се обръсна... няма дда се плашиш, обръсни се...

13.   Човек, аз съм същия. На 14 год. съм и баща ми не ми дава, но съвестта ме гризе и ще го направя още утре.

14.   ХАХА приятел аз съм по-тъмен и на 14-15 имах брада, но баща ми не ми даваше да се бръсна, а самият той до абитуриентската ми ми взимаше брадата с машинка за подстригване. Бях се бръснал няколко пъти преди това и само се ядосваше и ми се караше. Сега съм на 22 и до ден днешен ми казва, че по-добре да не се бръсна, а да се взимам с машинка и то по-рядко.... :D Да не ти пука, това е най-малкият ти проблем :)

16.   Познато. Миналата бодина и аз имах мустак и по-малко браба. В моя клас тогава почти никой нямаше мустаци, но имаше хора, които от време на време ме подбъзикваха и ми беше трудно и избягвах да говоря с момичета очи в очи, защото ми беше адски срамно, почти не излизах пред даскалото или в коридорите в междучасията. И бях казал на няколко пъти на нашите, че искам да се обръсна, но те ми казваха да изчакам, защото това цяло да ми стане още един проблем и че с годините все по-често ще трябва да се бръсна. Но един път пез лятото отидох на фризьор и след това като влязох в банята да се къпя си обръснах брадата. Когато излязох баща ми веднага ме забеляза и леко с насмешка ми кажа "Ти обръснал ли си се". След това и брат ми разбра. След няколко дни и обръснах и мустака. Вече повече от година от както се бръсна имам чувствот, че съм по-възмъжал или нещо подобно и ми е по-лесно сега да гоовря с някое момиче и да го гледам в очите без да се притеснявам от нещо. Онзи ден се бръснах и сега даже вече ми е набола брадата и расте по-бързо от мустака... В моя клас също има едно момче, на което майка му и баща му не му дават още да се бръсне и ми става супер гадно, когато другите го бъзикат, защото съм го изпитал и аз и знам какво е, за това гледам да не се присмивам на такива деца... Лек ден! :)

18.   трябва да знаеш че моят син е на 15 години той също има мустаци и брада но аз му давам да се бръсне

19.   Махайте тия девствени мустаци отвратително е и само подигравки ще отнасяте. Моя го махнах на 15 май, някой мой приятели на 16-17, ама колко ебавки са отнасяли не е истина, От Еркюл Поаро чак до Абдул Меджид.
Pr0cK

20.   Аз съм на 12 и се обръснах преди 2 седмици и това ми помогна много. От начало тате се дърпаше, но мама го накара:)

21.   Малък.. стига бе то аз мога да ти кажа, че вече си дърт... Как може баща ти да ти забранява подобно нещо?? Той не се ли бръсне и на колко ли години е започнал попитай го!
Обръсни го пък да видим тогава какво ще ти каже баща ти? В крайна сметка това не е престърление, а е съвсем нормалко за всеки на твоята възраст!

22.   бръсна се и ми се появяват пъпки. Какво да направч за да не се появяват?

23.   На мен пък баща ми ме накара да почна да се бръсна на 12 макар и да не исках - пък сега съм на 16 и съм му благодарен, защото докато си гледам кефа с брада другите ги е яд че не са почнали и те да се бръснат по от рано... Нищо няма да загубите като започнете да се бръснете :)

26.   Хора, голям зор да бръснете мустака... на 18 съм, още с мустак на фронта, и си ме кефи, пък другите да си мислят каквото искат. Много жалко, че на повечето хора не им допада. Не е ли си някоя кака да те цуне по мустака! :D :D

Наистина днес са малко момичетата, които признават момчета с такъв външен вид. Но ми е интересно дали са се кефели преди повече...

29.   Ами момиче на 13 съм и в моя клас има едно момче с девствен мустак и не ми е приятно да го гледам така! Някак гнусно е и нито едно момиче не харесва тоя девствен мустак. Така, че по-добре поговори само с баща си и го питай той кога е почнал да се бръсне и му кажи, че другите ти се подиграват и, че и ти не се харесваш така и не можеш спокойно да говориш с момичета! Надявам се да те разбере и да отидете да купите пияна, самобръсначка, а ако не ти даде отиди купи си ги тия неща сам и се избръсни, защото съм сигурна, че не е пприятно да ти се подиграват! А баща ти нищо няма да ти каже повярвай

30.   Абе кво толкова Ви пречи тоя мустак?
На някой не им отива, но на мен лично ми е кеф да си имам мустак, така че дръжте мустаците до 20 -30 години ха-ха-ха
Колкото повече го премахвате, толкова по-бързо увеличава растежа.
Ама то така, като повечето се сдухват от мнението на другите.
Научете се да подминавате мнението на останалите, за да сте по-свободни във живота като цяло

Девелопъра, 16г

31.   Значи братле с никакъв комплекс да не си, и какво трябва да питаш баща си. Аз имах мустак от 12 годишна възраст, а от 14 почнах да се бръсна :Д. Въобще никакъв проблем нямаш, недей да се притесняваш. Отиди вземи това, което трябва и се обръсни, пък и е само един мустак, не е като да имаш брада и не те забавя. Повярвай не искаш да ти расте и брада, допълнително усложнява всяка втора/трета сутрин. А за стимулиране на космите има един трик, който няма нужда да знаеш :).

32.   31 Я кажи трика де :Д. Аз съм на 15 и искам много брада. Мустака го имам ама без брада е грозно. Поне кажи как да стимулирам растежа моля те!

Господ дава това което не искаш! А за това което искаш трябва много търпение!

33.   Не слушай никой обръсни се ще изглеждаш по-добре, родителите ми казаха не се занимавай от сега, но аз исках и още в 8 клас се обръснах и не съжалявам. С тоя мъх отиваш към отиваш към пубертетското, и до някъде е леко смешно. Обръсни се ще ти олекне, знам!! :)

36.   братле честно ти казвам аз за първи път се обръсна на 5-6 години не се базикам и си нарязах брадичката хахахахаха

37.   Много искам да забавя растежа на мустака. Аз на 14 и 4 месеца и засега имам много леко мъхче. Но искам да забавя растежа драстично, щото колкото и да ми се смеете, не искам брада, щото е много досадно само да бръснеш.

38.   Аз съм на 14, имам златисто-светла-кестенява коса, имам лекичко мъхче и на слънце косата стои като руса, а мъхчето изчезва, все едно няма такова. Моят съвет към автора е, ако си със светла коса(руса или светло-кестенява) не бързай да бръснеш, защото на светлите коси мустаците им стоят по-добре. Освен ако не искаш брада