Споделена история от Тинейджърски

Цигарите...
Знам че това не е проблем, но все пак искам да го споделя. Научих се да пуша преди 2 седмици. Днес реших пак да пробвам да пуша, но гърлото ми просто ме заболя ужасно много и нищо ме направих. Все едно някакви иглички бодяха белите ми дробове и гърлото. Почувствах всякъш получавам някакъв вид непоносимост или като алергия от цигарите. Дори и 1 секунда не можах да задържа пушака. И здраво се задавих. А преди 2 седмици спокойно си изпуших няколко цигари. Може ли да ми дадете съвети защо стана така и как да избегна такива случаи?

Коментари

1.   Хората се мъчат да ги откажат, ти пък искаш да се научиш да ги пушиш... Изобщо не ти трябват! На колко години си всъщност?!

3.   Ами като ти става гадно, просто не пуши.
И аз като тийнейджър се мъчих да пуша заради тъпото гъзарене, ама добре че се давих и кашлях като магаре.
Сега съм на 30 години и хич не пуша, а наборите ми пушачи вече се храчат и задъхват, грозна картинка.

4.   Най лесния начин да избегне подобни случаи е да не пушиш, иначе може би си поел дима този път на гърди, вместо на уста,което всъщност е правилно и се свиква

5.   Най-добре го приеми като знак, че не трябва да пушиш!!! Пуша от години и не знаеш каква борба водя за да ги откажа! Гадно е, миришеш лошо, кашляш... а и даваш много пари! Няма дори едно положително нещо в пушенето. Недей!!!

6.   Първо се пише "сякаш" и второ - за какво ти е да пушиш, бе, човеко. Жива смрад си е, а пушачите са нагли и нискоинтелигентни хора!

Братан

7.   Пътя по който минах за да ги откажа ( вече 13 години не пуша ) беше 7те кръга на ада.
Но! Ако някой ме пита "ако трябва да избираш между никога да не си пушил и да си пушил и да си ги оставил? " Отново ще избера да съм пушил. Да, така е. Невероятна простотия е. Проваляш си живота и здравето и всичко което говорят за тях е вярно, но насила мъдър се не става. Без да пробваш сама няма как да разбереш. Лошото е че има неща, които за някои хора за просто голяма лъжица за устатата- захващат се и после не могат да ги откажат..

Успех ти желая в тяхното отказване един ден и цялата сила на света!!!

8.   Вместо да се учиш да пушиш, научи се да пишеш - даскалото почва.
Братане, вярно, пушач съм, интересно ми е как стигна до умозаключението, че всички пушачи са нискоинтелигентни? Не се гордея, че пуша, но пък какви "високоинтелигентни" непушачи съм виждала, ум да ти зайде...

9.   брат що има такива прости дет се напъвате да се правите на готини за пред другите хора???

10.   Не започвай да пушиш, ще съжаляваш много не след дълго! Приятелят ми е на 27, пуши от 17-годишен и сутрин се буди без глас и го болят дробовете! Пробва с айкос и после да откаже цигарите, от айкоса го боляха венците и кървяха! Опитва се да ги спре, но е трудно, то си е наркомания това, макар и легална.
Аз завърших преди почти 2 години училище и много мои съученици и колеги от университета се опитват да ги спрат и съжаляват, че някога са били толкова глупави да се водят по тази мода.
Вместо да си разваляш здравето и да си харчиш парите, всеки ден си слагай в една касичка по 6 лв, колкото струва една кутия, и след една година отиди някъде да видиш и да преживееш нещо! Много по-добре ще се почувстваш.
Ж20