Споделена история от Тинейджърски

Седя сам на чина! Вече е прекалено!
Здравейте, аз съм момче на 16. Започна поредната учебна година. Винаги съм се сблъсквал с проблема, няма до кого да седна. Но напоследък е още по- сериозно.
Работата е там че още в седми клас се бях разболял за 2 седмици и ме нямаше. Последиците бяха че ми седнаха на мястото по много гаден начин, а и вече не бях толкова гъст с приятелите си от първи клас.
Дойде времето да кандидатствам за гимназия. Влязох и си мислех си как сега ще си намеря приятели там, понеже не познавах почти никого. И така започна и завърши 8 клас. Запознах се с много нови хора но нямах основен човек с който да сядам на един чин. Имах приятели но не сядах до тях. Просто се получи кофти. Ние сме 11 момчета и аз съм онзи 1 който остана сам. Не знам дали ме разбрахте... но просто си нямам 'дясна ръка", както преди.
Друго нещо което ме дразни е как хората всяка година се местят, нова година, нови места! Ами да попитам, как да си седна на старото място което харесвах. Как като неприменно ще се намери човек да седне там...

Това са ми мислите просто са разхвърляни.

Проблемът ми е че ще седя сам защото всички вече си имат приятели до които да седят.
Вие имате ли същият проблем и как бихте постъпили за да го решите. Вече откачам, знайки че просто ще бъда прецакан. Може да се наложи да седя сам най- отзаде което е хипер гадно, а вече съм единайсти клас и си мислех че няма да имам подобни проблеми!

Коментари

1.   Ами гледай преди да влезете в стаята първия учебен ден да си по-близо до вратата, да влезеш с първите, сядаш на желаното от теб място и който иска - да седне до теб (щом не е най-отзад, логично някой ще седне). На втория ден отиди по-раничко на училище и пак седни там. Все пак не бъди съвсем първи, за да не събудиш съмнение.

2.   Хей, здравей! На 12 съм и не знам дали няма да е тъпо да се меся, но искам и аз да споделя... Не мисля, че е толкова голям проблем, че седиш сам, понеже и аз съм така и разбирам какво е. Просто аз не искам да седя с други понеже само ме разсейват, просто стой сам и си гледай уроците. И ние сме 7 момичета в класа, но имаме и чинове с места за 3 човека, но аз пак седя сама. В час понягока са ме карали да сядам с други, обаче те само си гледат телефоните и ме занимават с глупости. А и ти не ходиш на училище за да седиш на задните чинове и да правиш някакви неща, които не са свързани с училищния материал. Не че съм пълна отличничка, но поне се опитвам. Това е от мен. Надявам се поне да си стигнал до тука.

3.   Аз пък се кефя и си седя сама... не ми трябва някой до мен, стига да има някой зад/пред мен. Е правя ги дармадан хаха и пак ме местят, навсякъде е забавно, стига да знаеш как да си го направиш.

Момиче на 16

4.   Това с чиновете е истинска дивотия. В смисъл стават изключителни кланета покрай това къде да седнем. Особено ако дойдеш по- късно сутринта и 10 човека са седнали сами.
Ако вземем предвид момичетата, които същонсе състезават за хубавите места... ужас е.

5.   Да ти кажа, че аз даже предпочитам в някои случаи да стоя сама, иначе съм напълно съгласна с номер едно

6.   Пак ще коментирам.

Всички сме страдали от тези неща. Как нагло ти сядат на мястото, как никой не иска да седне до теб...
Ама аз вече пораснах, просто мястото е от значение за малките. Вече имам по- важни цели.

Момче 16

7.   Аз си изкарах почти цялата гимназия сама на чин, а момичето с което седях понякога не съм го виждала от завършването преди почти 14 години. Поука? Да не ти пука, не е задължително да имаш приятели в класа.

8.   Виж и аз изкарах 11 и 12 клас сама на чина но не съм се оплакала. Това че никой не седи до теб на чина изобщо не е прекалено. Погледни го от хубавата страна повече място за теб.

9.   Аз лично в 7 клас си стоях на най-задния чин сама и си ми беше много хубаво там.

10.   Знаеш ли да си сам на чин не е хич лошо. Защото имаш един чин само за теб. И голямо място. Ако толкова искаш до някой седни до момиче. Пак е нещо момичетата не хапят. И недей толкова да ти пука до кой седиш или дали си сам на чин. По важно е да имаш истински приятели който да са до теб. А не е важно дали си сам на чин.

11.   Има повече място да поспи човек...