Споделена история от Тинейджърски

Сам на бала....
Здравейте, въпросът ми е, нормално ли е да останеш сам на абитуритенския си бал. В смисъл, аз никога до сега не съм имал приятелка и също така няма момиче което да харесвам в момента.
Вече съм 11 клас. Знам че има по- важни неща за които да мисля в момента, но все пак искам да знам и това.
Между впрочем, аз съм нормално момче, нито дебел, нито смотан.
Прави ми впечатление, че никой от класа ми няма гадже. На 100% съм сигурен че ще съм сам на бала. Това нормално ли е?

Коментари

1.   Аз завърших преди около 8 години. И аз също бях сам на бала.
Всъщност и половината ми съученици нямаха дама/кавалер на бала.
Даже единия съученик извика сестра си, а съученичка брат си. Което ми изглеждаше доста нелепо.
Да знаеш, бала е голяма простотия, поне аз като се връщам назад във времето, не виждам голям смисъл от него. Всяко чудо за два дни.
То не бяха едни притеснения, приготовления, харчене на пари. Исках да мина по тънката и родителите ми да не се ръсят толкова с пари, но сякаш те бяха по ентусиазирани от мен.
И какво стана накрая. Изпращане, заведение, малко танци, малко дискотека и всичко приключи за един ден.
После последваха много по- сериозните неща като университет и работа.
Така че не се притеснявай, след време ще се сещаш за тези тъпи притеснения и ще се смееш на акъла си.

2.   Честно казано според мен това е съвсем нормално, аз сега ще съм 12 клас и си нямам приятел и ще съм сама. Няма смисъл примерно да си хванеш някоя сама за да не си сам. Ако ти е важно, може да поканиш някоя по близка приятелка примерно. Най важното е да се забавляваш и това е. Да не ти пука

3.   Да, то пък да не мислиш, че тия дето са дошли заедно ще си тръгнат заедно ;)

4.   Абе я стига. Целта е да отидеш да отпразнуваш със съучениците си завършването. Какви дами/кавалер. Да не говорим колко е абсурден този кич, особено в малките населени места. Хората теглят заеми и правят събирания, като сватби. Отивай и се забавлявай.

5.   Да, нормално е. Аз бях с моята най- добра приятелка, но имаше други, които бяха сами. Не се притеснявай за дреболии.

Black Sabbath

6.   И аз бях сама на бала. Както и целия ми випуск с изключение на 2-3 момичета. Според мен няма за какво да се тревожиш, особено след като всички от класа ти сте самотници :Д

7.   На моя бал повечето момчета бяха сами. Значи е нормално

8.   напълно нормално е

9.   И да, и не. Аз лично не присъствах на бала си по много причини. Първата е, че съм голяма комплексарка, срамежлива съм, затворена и т. н. Не искам да съм център на внимание, да снимат постоянно мен, около мен, да внимавам, да се крия... Другите са, че когато му беше времето, бях в изключително тежък период от живота си, бях се разболяла от всички гадости, които са ми се случвали през годините (говоря за стреса). Освен това моят клас беше почти целият от хора, които не харесвам. И последната причина е, че не ми се харчеха пари за глупости и прекарване на цяла нощ с идиоти, курви от двата пола и наркомани. Таа не съжалявам, че го пропуснах. Всички, с които говорих после, казаха, че е било тъпо. Не, че те съветвам да се откажеш, но и да го направиш едва ли ще сбъркаш. Стотачките, които ще дадеш, евентуално, за един фалшив бал, би могъл да ги вложиш в нещо много по-полезно, и то в дългосрочен план.
Помисли реално. Едни минимум 800-1000 лв, а може би и повече, профукани за една нощ... Ние за толкова пари работим цял месец, а някои взимат толкова за 2 месеца.. Не си струва да се занимаваш, според мен. Пак казвам, не искам да те откажа, просто споделям лично мнение.

10.   То по-лошото е, че си сам в живота и в леглото, остави го бала...
Еми това е - стойте и чакайте да открият изкуственото размножаване - така ще ви е най-добре... Никакви усилия за нищо.
Ти ако си мислиш, че "някой" ще ти намери гадже и ще ти го достави, увито в панделка... ще имаш да си почакаш.

11.   Какви са тези моди, абютириентският бала не е бал на аристократи, че да бъдеш с дама. Бала е банкент за завършване на образованието и се събирате само съученици, какви дами, какви господа!? Съвсем се развинтихте, сами си измисляте глупости. Ако си имаш гадже, нормално е да си го поканиш, но дали то ще се чувства удобно сред непознати, а и като пийне човек задръжките падат и е вероятно някой да ти развали настроението, затова е по добре да бъдеш сам на подобни банкети!

13.   Че то било задължително да имаш гадже или придружител ли? :д Чак сега чувам за такъв "етикет", а даже бала ми е минал вече. :д

14.   Това са американски глупости, но за жалост имат влияние в България. Целта на завършването би трябвало да има за смисъл да се видите за последно, да се радвате че завършвате и да имате общение. А не крал и кралица... дама на бала и такива. Много хора са сами. Аз дори нямах бал, защото не отидох понеже се бях преместил е друго даскало и не ги познавах.
Изобщо да не ти пука. Бъди с някой от приятелите си и така.

15.   Уха, ама това е трахично. Как е възможно да си нямал гадже до сега? Уха... как ще се справяш като идеш в университета. Няма да има мама, тате. Да знаеш, аз изразявам лично мнение. Не си ли гледал американски филми, колкончесто правят бал и там това в много важно, така че... трагедия си бе брат. Винаги ще има двама трима смотаняци да са сами. Ама ако няма яки мацки, няма нищо сериозно. Всъщност сам каза че не харесваш никого. Значи няма от какво да се страхуваш брат ми.
Айде всичко най- хубаво, чао.

16.   Бате, аз съм на 26. На моя бал не бях сам няколко момичета искаха да сме заедно, обаче...
Това е едно от малкото неща, за които съжаляеам, а съм правил страшни простотии. Излишна показност, излишна суета, тъпата путка дето беше с мене ми извади душата тогава дали съм наел кола. Но най-много съжалявам, че нашите изтеглиха заем за да ми осигурят това "невероятно" преживяване. Защото нямаха кеш накуп да извадят за костюм, за екскурзия след това за куверт.. На всичкото отгоре и подарък ми бяха взели.
Човек тея пари можех да им ги спестя, щяха да ми дадат половината и пак щяха да останат.
А за самата вечер какво да ти кажа. Лицемерие, 5 години се псуваме и последната година рев колко си липсваме.
Така че това да ти е най малкия проблем.

17.   Направо ми е странен въпросът ти. Всички бяхме сами, целият випуск. С изключение на една двойка, като двамата бяха в един клас. Балът е празненство за завършването на средното образование, не е някакво романтично събиране (като сватба). Ти ще се сбогуваш със съучениците и учителите си, какво да прави там гаджето ти... Странна работа.

18.   Аз завърших тази година. Кавалер ми беше братовчед ми за час, също семейство ми беше около мен. Никой от момчетата ни си нямаше дама (не са смотани :) ) всеки беше със семейството си и всичко изглеждаше напълно нормално. Така, че няма от какво да се притесняваш, просто се отпусни, не е кой знае какво.

19.   Аз пък не си отидох на бала и не ми дреме, тия пари дето ги бяха заделили нашите ги дадох за образование и не съжалявам.

20.   Ако наистина те притеснява, че нямаш дама, просто пропусни разкарването през града и само отиди на събирането с класа си! Но дори и да нямаш дама и да решиш да ходиш, никой нищо няма да ти каже. Все пак можеш да вземеш някоя сестра, позната или приятелка (не е задължително да ти е гадже). Успех на изпитите и приятно изкарване на бала догодина!

21.   Аз ще съм ти дама ако искаш