Споделена история от Тинейджърски

Нямам план на телефона и съм на ваучер
Здравейте, на 17 години съм.
Нямам абонаментен план на телефона и съм на ваучер.
Аз искам, защото първо че аз този ваучер от 10 лева го ползвам колкото да мога да звъня. Парите не ги хабя, отиват буквално на вятъра. Всичките ми приятели знаят, че съм на ваучер и когато им звънна, ми затварят и ми звънят, защото дори и 5 минути да поговоря ваучерът е наполовина изпразнен. Но баща ми тива не го разбира. Много пъти ми се е налагало да ми потрябва и и интернет (не говоря за социални мрежи, дори в някои часове са ни карали да го ползване, а в училище няма за ученици и всеки си ползва неговия), а той му вика, че не ми я трябвало и навсякъде имало, но и това не е така, не живея в голям град, само вкъщи имам. Добре че са били приятелките дето са ми пускали интернет, но ми е неудобно само от тях и постоянно да ползвам. Ако зависеше от майка ми, щях да съм на план, но номерът е на баща ми. Друго негово оправдание е че съм още малка, че нямало планове като за мен а като му предложа нещо почва да ми вика
Кажете мнение и съвети

Коментари

1.   Има едногодишни планове, макар че не винаги казват, но има. Искай такъв. Има за по 12/15лв. на месец, има и интернет включен. Ако не желаеш или не можеш да го плащаш, може да го прекратиш по всяко време като платиш 3 месечни вноски.
Обясни това на баща си, че не е нищо скъпо и заробващо, и... така.

2.   Не бой се, още две години и завършваш. Ще работиш и ще си ползваш план какъвто искаш

3.   Слушай баща си. Супер си нагла да настояваш за нещо, което изобщо не ти е необходимо. Осигурява ти храна, покрив и достъп до образование. За останалото си отговаряш ти. Изкарай си пари. На 17 години можеш да се омъжиш, значи можеш и да поработиш. Отдавна не си дете, а се държиш като такова.

4.   Пестиш по 10-20 лева на месец (има много добри планове с достатъчно интернет и минути за такива пари) и чакаш 1 година, за да можеш сама да си подпишеш договор. Успех!

5.   Аз също съм на ваучер, винаги съм била. До 18 години имах малко джобни, а сама си плащах телефона и бях горе-долу в твоето положение.
Моят съвет е да не го обмисляш чак толкова, не е срамно.
Да, понякога трябва телефон, но те много неща трябват и ще го осъзнаеш като започнеш да работиш или живееш като студент и започнеш да си правиш сметки как да ти стигне всичко до края на месеца. Според мен баща ти го обмисля като допълнителен разход, който се натрупва и няма как да му обясниш, че ти е толкова важно.

6.   Още една или две години ти остават, докато се изнесеш. Не е приятно, но щом баща ти не те разбира не ти остава друго освен да се примириш с обстоятелствата.

7.   И аз съм така, наистина е много досадно. Имам един приятел, който ми вдига телефона всеки път и след него трябва да зареждам отново 10 лева. Чувала съм обаче, че има план с лимит от 5 лева, можеш да си вземеш такъв

8.   и какъв ти е точно проблема че не се разбра? и ако не знаеш хората мразят цициите като теб

9.   Намери си работа, изнеси се от вкъщи, стани независима и си направи колкото искаш абонаментни планове.

10.   Някои план за живота нямат, ти за един ваучер си се притеснила.

11.   "Осигурява ти храна, покрив и достъп до образование. "

Все неща, които е задължен да осигурява по закон ...

12.   От автор
Аз също предложих да си го плащам сама и той знае, че мога, но той не иска и да чува за това, не бих казала, че е допълнителен разход, който да не може да се плаща, защото и двамата ми родители си имат планове
Прочетох мнения, че това не е проблем, за вас не е, защото си имате план, но се поставете на мое място, не съм лигла, не го искам за нещо, което не е необходимо, когато в клас покзват интернет и то защото учителят ни е накарам, аз не мога да го правя или трябва някой да ми пусне интернет и др., а когато говоря п.к телефона, както казах, ми затварят и ми звънят, защото за няколко минути е изхабен, и трябва да ми затварят и да ми звънят.
Не мога да се изнеса, аз ходя на училище.
Няма как аз да си го плащам, защото номерът не е на мор име, а на баща ми
Бих казала, че този ваучер и допълнителен разход и излишен, защото дори за тези пари, мога да получа повече неща, а и като изтече един месец, аз не съм го ползвала, не съм губила пари, те отиват на вятъра, както казах, аз го ползвам, колкото да имам възможността да звъня

13.   Ако повечето хора разсъждават като номер 3 по-добре да се гръмна. Като правят деца хората, трябва да имат и отговорности, а не само "защото им е дошло времето". Коментара на номер 10 е един път, истина..

14.   Мило момиче, истината е, че баща ти се опитва да те контролира. Разбира се, че не е редно да нямаш интернет на телефона. Той смята, че така ще си пишеш с момчета и иска това да не се случва, а това също е напълно нормално. Опитва се да те държи като цвете в саксия, а после като те пусне е много вероятно да стане още по - зле. Няма какво да направиш, потърпи малко и като направиш 18 години, отиди в някой мобилен оператор и си направи договор на твое име. Спестявай си пари - или с тези от стипендия си плащай плана - 15-20 лв. е.

15.   От авторката
Донякъде си мисля, че го е страх да не съм постоянно на телефона в училище и в часовет, но истината е, че аз не го правя, аз не съм такава и винаги слушам в час и си пиша всичко, отличничка съм, какзва стм му и той пак. Все си мисля, че като прави така, накрая ще стане по-зле

16.   Хубаво ще е някой да отвори една тема за да изброите какво е длъжен един родител да предостави на детето си. И нещо по важно в кой точно закон и член от закона пише, че родителя бил длъжен да предоставя покрив, колко и каква храна, колко и какви дрехи, колкото до достъпа до образование държавата го предоставя, не родителя, поне до 15г възраст дават безплатно, и учебници и самото образование е безплатно.
Изненадва ме мнението ви, че родителя бил длъжен да осигури телефон, да не говорим, че мислите че бил длъжен да подписва договори с телефонен оператор за "безплатни минути и интернет" и да го предоставя на детето си, всичко това е по желание, никой не може да задължи никого за такова нещо.
Авторката е на 17г, има право да работи, ако работи, може и телефон да си купи и план да си плаща, след като толкова много иска телефонен план.