Споделена история от Тинейджърски

Не мога да заспя...!?
Здравейте! Момче на 16 год. съм. Моче проблем, е че не мога да заспя. Има много фактори на моята възраст, които влияят на спането: момиче, духове, енергийни напитки и кафе. Като цяло нищо от горепосочените не се свързва с мен.

Всяка вечер си лягам в леглото към 23:30. Спи ми се клепачите ми натежават но седя буден, просто ми се спи но не заспивам. Така издържам до 2-3 през ноща а често съм стигал и до 5-6 часа. Първо в живота ми няма никакво момиче в момента а също така и от миналото а и не ме интересуват др. момичета в момента. Не се страхувам от духове, мисля че е детинско но не изключвам възможността да съществуват, но и за това не ми пука. Не пия кафе, не пия безалкохолни, енергийни напитки и алкохол. Не съм се напивал, не пуша не взимам наркотици. Храня се нормално и здравословно. Пия само вода а по празници може да се случи и вино и шампанско да пия.

Така изключихме някои от факторите, които може да ми влияят на съня. Ето още един за, който се сещам. Някои бихте казали, че не се натоварвам през деня, но не е така. Сутрин ставам в 8 - правя си закуска и излизам да тичам из квартала(т. нар. джогинг). По-късно отивам на фитнес и стоя там около 2-3 часа(правя упражнения, изпозлвам уредите, играя с другите тенис на маса и т. н. ). Към 7 часа отивам да играя футбол и изкарвам до 9 - 9:30 вечерта. Връщам се много уморен и скапан, къпя се и вечерям, гледам филм и си лягам. Колкото и да съм изтощен просто не заспивам. През целият ден ми се спи а вечерта съм пълен с енергия. Докато лежа към 2-3 часа вечерта ми се иска да стана и да танцувам като луд, просто пълен с енергия. Макар, че напълно не вярвам в измислени неща, започна да ми се мярка една мисъл в главата:

1. Вечер не мога да спя.
2. Вечер съм пълен с енергия дори да обиколя цяла БГ.
3. През деня ми се спи и се дразня от слънцето.
4. Много съм бял - В смисъл ходя на плаж, печа се от години но кожата ми остава много бяла.
5. Много съм студен - За пример ще дам зимата: Увит съм в юрган и одеяло, освен това съм блуза и анцунг и чорапи и с шапка а и парното върви. Правя го за да свалям кг. не че съм дебел просто за да ми се оформя тялото с тренировките. И както съм увит като ескимос на 25 градуса вкъщи като стана и си пипна краката или тялото целият съм вледенен а въобще не съм изпотен.... >>>>>

Ето още един фактор за мен! Не мога да се изпотя? ! Тичал съм из квартала на слънцето сега както е 40 градуса на слънце и 35 на сянка и не мога братче, не мога да се изпотя. Не знам, ходил съм на лекар той ми е казвал много пъти нормален си нищо ти няма. Дори 1 път като отидох ме прати при една др. лекарка специализирана не помня в какво и тя ме прегледа и тя каза нищо ти няма.

А ето и още един. Ще кажете, че не заспивам, защото се притеснявам от нещо на следващият ден. Например ако учехме сега от домашни или изпитване: пълен отличник съм, пиша си домашните и нищо не ме притеснява. Готин съм, красив много момичета се интересуват от мен но не харесвам никоя от тях. Когато му дойде времето ще срещна подходящата. Като цяло за абсолютно нищо не ми пука, дори за смъртта... добър съм в това, което правя и не се оплаквам. Не е имало смъртни случаи в семейството скоро(в последните 5-10 год. ) и се надявам още толкова да няма. Не се притеснявам от бъдещето, решил съм с какво да кандидатствам, събрал съм пари дори за университет в чужбина. На компютъра се мяркам ей така за макс. половин или 1 час да видя какво става в фейсбук и да се чуя с някои приятели.

Нашите не ми дават да вземам хапчета за преспиване, а и аз не мисля и да вземам(те са като наркотик). Напълно нормален живот водя а се чудя защо имам такъв проблем. Чудя се защо? Имам приятели, които по 10 часа играят т. нар. WoW и LoL игри на компютрите си всеки ден и спят като умрели а в свободното време си приказват какво са правели в играта цял ден. Аз се натоварвам 50 пъти повече от тях и нищо ама нищо не ми става.

И така въпроса ми е към вас посетителите на сайта дали вие се сещате какъв е проблема ми? ! Ще се радвам да го обсъдим, а пък и ми стана хубаво като го споделих. Просто в живота за нищо не ми пука, защото знам, че всичко мога да направя. Излизам с приятели всеки ден, абе като цяло правя всичко... ама не не заспивам. Нямам страхове, нямам никакви проблеми в семейството или другаде. Зная 3 езика перфектно и още 1 горе долу. Живота ми е перфектен но ако продължавам така да съм унил през деня не знам как ще се задържа на някаква работа. Общо взето само за това се притеснявам, че един ден докато работя просто от възрастта ще заспивам на бюрото и накрая ще ме уволнят, .... :(

:)

Коментари

51-62 от 62

56.   И аз съм като вас. Не мога да заспя вечер. Знам, че причината е страшните филми. Заребявам се и ги гледам докрай. После обаче като легна започват да ме побиват тръпки и ускорявам пулс. Когато вече започвам да сънувам ми се привиждат гетоите от филма и не мога да заспа. ПОМОЩ!!!!

57.   Може би си депресиран аз съм също като теб и съм депресирана

58.   Секс преди сън. 99, 99 % ефективно!

59.   До 58.Пределно ясно ми, е че е почти напълно ефективен този метод, но като няма партньор, с кото да се прави редовно?

60.   Аз съм момиче на 17 и от две години страдам от така наречената инсомния. Често не спя по 3-4 дни. После спя по 5 часа и е това. Събира ми се около седмичца за месец да мога да заспя- тогава спя по 1-2-3 часа. Аз страдах от депресия и инсомнията тогава се появи, но въпреки че сега не съм депресирана тя остана. Моята е породена от панически атаки и неспокойство. През денят съм като зомби- не помня половината неща, говоря механично, не слушам никой, който ми говори и си развалих оценките, защото не мога да се съсредоточа върху материала както в училище, така и в нас.

61.   Здравей, аз също съм така аз съм момиче на 10години през деня седя на компютара, но не ми се спи. Вечер като река да си легна в 10:30часа спа 2-3минути и после не мога да заспя вече. Стигам до1-2 стигала съм и до до 3-4 часа. Пробвала съм методи, но не става и днес вечерта ще пробвам да чета книга и да пия нещо горещо чай-вода-мляко и така... А, за твоя проблем значи ти се преуморяваш препоръчвам ти да си намериш гадже цял ден да си си отпочинал вкъщи и така вечер да излизаш с твоята приятелка. И ще видиш, че ще заспиш и на ум си повтаряй аз ще заспя защото ми се спи и пробвай да бройш от 1000 надолу. За да заспиш в стаята трябва да е умерено около 20градуса. Кунсултирай се психолог или лекър успех!

62.   И на мен ми се е случвало да не мога да заспя и тогава слушам делта вълни и на петата минута съм заспала намери си по-дълъг запис (моя е 1 час). Или прочети за инсомнията (липса на сън). Мисля, че си страхотно момче и се надявам този проблем със съня да изчезне.
^-^

63.   Слушай, тва ти е от наркотиците. Имам същия проблем, момиче съм и съм на 16 години. Страшно ми се спи, когато легна и аз като теб не мога да заспя с часова. Какво ли не съм опитвала за бързо заспиване ама уви.. Това, че тялото ти е студено се дължи на разни химии, ходих по лекари и тъй като родителите ми знаят какво съм взимала не ми пречеше да споделя с всеки лекар. В началото мисляха, че е нещо като заболяване, не помня как го назоваха, но когато признах стана ясно.

65.   И с мен се случва същото, а съм на 10, а ти на 16 гпдини

66.   Момичета и момчета мисля, че трябва да прочетете малко за този синдром :) фатална фамилна инсомния, и помислете малко мъдро към вашето здраве, не искам да сплаша никой но това е синдом в който безсъннието участва както и така, слабеене и тн. Задължително посетете лекар, края е фатален на този синдром ако не се предприемат някакви мерки.

67.   Най-странното е че периодично (момче съм на 15) след тренировка след като съм спрял известно време да спортувам известно време се превъзбуждам и седя до към 4 сутринта. Това се случва на 3 -4 месеца и не забравям да прочета този форум отново и отново. Ето сега гледам за последно съм бил в това положение през септември 2016. Всичко е временно и това твоето ще отмине (сигурно вече е след 5 години)

73.   Здравейте аз съм момче на 17 години. Винги се изпотявам. Имам страхове. Карам колело, обичам да играя карти.
Но, не мога да заспя защо. Карам колелото в квартала.
Пишете ми

51-62 от 62