Споделена история от Тинейджърски

Майка не спира да ми рови в чантата
Здравейте. Момиче на 17 съм. Майка ми не спира да ми рови по чантата, торбите, шкафове. Аз попринцип много мразя някой да ми рови в нещата, изключитрлно неприятно е. Когато съм я забелязвала съм и правила забележка, а тя се прави, че не ме чува и продължава. Тази сутрин като се събудих видях, че пак е ровила в раницата ми с която бях на гости. И я питах кво търси в мойта раница. Тя ми каза, че дърсила спрей против изпотяване, при положение че на секцията ми има 4 такива :д Изключително неприятно ми е, аз не съм на 10. Да си представим че имам неща, които не искам да вижда. Друг път се караме за нещо и ми грабва веднага чантата да рови ОТНОВО, аз започвам да я дърпам, не щот имам кой знае кво, просто се вбесявям някой да ровиии.. казвам ии нямаш право да ми ровиш в личното пространство а тя продължава с нейното. Според вас нормал ли е това

Коментари

1.   Не, не е нормално.

2.   Не я знам какво търси! Лъже те, за да се оправдае! Майка ти е любопитна и иска всичко да знае, въпреки, че не я интересува! А и като станеш на 18 заминавай на квартира! Ще учиш и ще работиш! А и си заключвай стаята! Не знам майка ти така ли е възпитавана! Да бърка в чужди неща! А и щом си я разбрала, излиза, че е непоправима!

3.   Не е нормално, но сега ще ти обясня какво се случва всъщност. Майка ти просто я гони параноя, че ти си в пубертета и е възможно да употребяваш наркотици, да пиеш алкохол, да пушиш цигари или да разнасяш презервативи навсякъде. Притеснява се. Понеже не е намерила подход към теб, да разговаряте като големи хора, тя е започнала да ти навлиза в личното пространство, за да се успокоява. Естествено, това е напълно излишно, щом ти го знаеш. Отделно, че е безкрайно неприятно, дори и да не знаеш, че тя ти рови из нещата. Да кажем, че примерно пушиш, знаейки как тя ти рови из раницата, никога няма да си оставиш цигарите там. Освен това те дразни това навлизане в пространството ти и ще вдигаш скандали не защото криеш нещо, а защото тя ти няма доверие и се отнася по този начин с теб. Уви, дори и да говориш с нея, това няма да промени нищо. Вариант би било тя да поговори с друг родител или с някой млад човек, който скоро е излязъл от пубертета и може да обясни твоята гледна точка. Това пък няма как да се случи. Изтърпи я още година-две, после ще завършиш и ще хукнеш на някъде. Тогава ще си напълно независим човек. Тя няма да може да ти рови из нещата и дори да го направи и да види нещо, няма да има какво да ти каже.
Моята майка, например, е откривала презервативи в стаята ми. Тогава бях на 18 години. Погледна ме и аз просто ѝ казах, че е по-добре да имам и трябва да е спокойна, че ги ползвам, вместо да изпада в паника. Тя кимна, върна ги на мястото им и продължи да си разчиства. Родителите така или иначе са наясно, че растем. Притесняват се, понякога реагират бурно и правят скандали, но не е от лоши чувства. Разбирам, че се ядосваш, но те съветвам и ти да разбереш нея. Тя няма изведнъж да се успокои, караниците ви не са градивни, а разговорите ви все ще се превръщат в спорове. Стискай зъби още малко, след това ще си независима и никой няма да ти рови из чантите. Като пораснеш всичко това ще ти се струва смешно, а като станеш родител ще бъдеш наясно и със сегашните притеснения на майка ти.

4.   Не е нормално още повече че си почти пълнолетна на 17 си Кажи на баща ти за постъпката й

5.   И аз мисля, че това не е нормално. Тя явно търси презервативи, цигари, трева или нещо такова. Явно се притеснява да не правиш секс и да не пушиш. Моя близка приятелка има същия проблем и си сменя бравата на нейната стая и има ключ от нея и като излиза си заключва стаята и така майка й не може да влиза и да рови. Направи това докато майка ти е на работа и бъди сигурна, че ключа винаги е в теб и тя не може да си направи копие. Като те пита защо си го направила, просто й кажи, че си взела крайни мерки.

6.   От авторката : Когато не и давам чантата започва да ме бие. Аз нямам кой знае кво в чантата повечето са касови бележки и такива тъпотии. Нямам нищо, което се притеснявам да не набара, ама е ужасно дразнещо. Вчера се прибра с баба и с влизането ми взема чантата при което аз я дръпнах и не я пусках, след това се намеси баба ми и ми срязаха презрамките на чантата. Започнаха да ме наричат с обидни думи при положение, че в чантата нямаше нищо освен ключ, телефон, дюнер, пари и някви визитни картички. След това ме наби с една точилка целия крак ми е син и ми взе телефона и 60 лева които си бях събирала от закуски цял месец. Баща ми се обади, започна да ми крещи как няма да давам чантата си и ми каза че ако дойде ще ме смаже(в командировка е )

7.   Според мен майка ти, се тревожи за теб. Може да е чула нещо и да се притеснява. Щом НИЩО лошо, нямаш защо толкова не и даваш? Но ти явно криеш нещо за да не даваш ТОЛКОВА МНОГО. Тя ти е майка, ИМА право да гледа в чантата ти. ТЯ ти е купувала всичките ти чанти, от къде на къде ще се държиш толкова лошо с майка си? Докато си в НЕЙНИЯ дом има право. Има право и то на много други неща, дръж се по-мило с майка си. Какво е това отношение от тебе? Ако и даваш чантата, тя ще се успокои и ще ти има доверие и съм сигурна, че в един момент ще спре да я гледа. Но толкова да не даваш.. значи ти криеш нещо и жената го усеща.
;/

Хелга

8.   Ужасно е. Моята майка беше по-дискретна, но също толкова любопитна. Давай й чантата, щом ти създава такива проблеми. По-добре така, отоколкото да те бие. Като завършиш училище, ще се изнесеш. Когато си пълнолетна и се издържаш сама, няма нищо да ти проверява, защото няма да го допускаш. Проблемът е преди това.
Точно два пъти съм по-голяма от теб и ми е много добре откакто не живея с родителите си, защото постоянноо ме ограничаваха. Изнесох се на 19, когато отидох да уча, но истинско спокойствие намерих на 20, когато започнах първата си работа. На 21 вече се издържах сама и копче не можеха да ми кажат. А в момента дори им пращам пари и се стараят да са много мили с мен.
Основният проблем за твоите родители е, че те не те приемат като голям човек и не ти имат доверие. Когато осъзнаят, че си съзнателна и няма да пропаднеш, ще се държат зряло. У нас в България е пълно с невъзпитани и ограничени хора, които се размножават и пренасят всичките си проблеми върху децата си.