Споделена история от Тинейджърски

Истина ли е?!?
Здравейте, аз съм момче на 12г. Висок съм 1. 50см. и тежа 37кг. Тренирам джудо 2 години и се интересувам дали това забавя растежа, защото съм чувал, че джудистите остават ниски, а аз много искам да порастна! Майка ми е висока 1. 75, а баща ми 1. 93!
Извинявам се предварително ако има правописни или пунктуационни грешки!

Коментари

1.   Не е вярно, не се бой. Остават ниски само ако взимат стероиди и там разни анаболи, защото те забавят растежа!!!!
Ева

2.   В интерес на истината има известна доза истина в това. Аз съм тренирал самбо известно време и съм забелязал, че треньорката ми и някои от момичетата са доста ниски, но пък други са доста високи. При все, че аз бях един от най-високите 1. 83

3.   Пълни глупости.
Пуенето и пиенето на тази възраст могат да ти попречат да пораснеш. Спорта - не!
Като бях на 12 не помня колко съм бил висок но помня че се "издължавах" до 17 - 18 годишна втзраст. Сега съм 1, 80 а едно време тренирах тае куон до така че...

4.   Момчетата почват да растат бързо след 14тата година, горе долу когато момичетата свършват. Сигорно сега повечето са по високи и от тебе.

5.   Не, не е вярно. Твоят ръст основно е определен от гените ти. Ще станеш толкова висок колкото е записано в твоето ДНК. Можеш да повлияеш на ръста си минимално и то спорта води до израстване.
Успех Д-р Хаус

6.   Като гледам ръста на родителите ти, силно се съмнявам да си останеш дребничък. За спорта- не съм много запозната, но д-р Хаус е прав, което ти е в гените- това е:))

7.   Номер 2 остави някакъв контакт за връзка:)))

8.   Може би не самите тренировки правят човека нисък, а самият спорт "джудо" да привлича такива хора (които имат склонност да си останат ниски)? Ако ти не си един от тях (предразположените да останат ниски) - проблем няма! По описанието на родителите ти - очаквай ръстът ти да достигне някъде около 1, 80 м. - идеален ръст за един мъж.

И както казва №3 - спортът не вреди (освен тежкия силов такъв, който е непрепоръчителен преди 19 год. )

9.   Да ви кажа аз тренирам от 4 години карате (вмомента съм на 13)и ми казаха че тези които тренират карате оставали ниски дори родителите да са високи.. НЕ е вярно точно като станах на 12 почнах ужасно бързо да раста. На 11 бях 1. 50 а вмомента съм 1. 75. Всичко зависи от гените и от това кога ще ти започне пубертета...