Споделена история от Тинейджърски

Няма кой да ме разбере
Здравейте. Казвам се С и съм на 15 години. Материално и физически не съм лишавана от нищо, но отвътре съм като празнина. Искам да споделя толкова много неща с някой който ще ме разбере, изслуша и посъветва. Преди си споделях с майка ми но тя почина преди 3 години, и от тогава се правя на силна, смела и голям непукист, но всъщност често едвам съм си сдържала сълзите. Знам, че ще кажете, че съм в такъв период, но просто не го усещам така. Имам приятели, но не такива с които да споделя какво чувствам. С баща ми не съм много близка, а и не чувствам, че ще ме разбере. Брат ми е в депресия и не искам да го занимавам с моите проблеми. За капак на всичко от седем месеца каквото ям го повръщам насила. В началото само 2-3 пъти като се напъна ставаше, но вече не е така. Четох някъде че това било някаква реакция на стомаха, но не съм сигурна. Всички признаци на Булимия ги имам но не искам да ходя на доктор, защото семейството ми ще разбере, и след това адски много ще ме е срам. Много пъти се опитвах да спра, но не се получаваше. Започнах тренировки във фитнес зала но и от там ефект-почти никакъв. Чела съм много гледала съм видеа на български и чуждестранни влогъри, но никой не ми даде съвет с който да ми помогне. Не пиша това за помощ или съвети, а за да споделя с някого това което ми е на душата...

Коментари

1.   Миличката, успокой се, всичко ще е наред. Но според мен трябва да отидеш на лекар, преди да е станало по-лошо. Няма от какво да се срамуваш, семейството ти те обича и ще те разбере!

2.   Ехото отиди на лекар, това е опасно и не е шега

3.   Фитнеса с абсолютно нищо не помага или ако помага, ще ти трябват минимум 7-8 години за да видиш ефект.

4.   Душа, семейството е точно за това - за да се споделя. Потърси помощ, защото може да се влошиш. Съжалявам, че мама е починала. Това наистина е много тежко, но помисли. Тя би искала да си силна и да си здрава.

Black Sabbath

5.   Отиди на психолог. Той винаги ще те изслуша, разбере и посъветва! Вероятно си в депресия и от личен опит ти казвам, че сама не можеш да си помогнеш или да мине от самосеби си.

6.   От автора: Благодаря на коментар N:1. Относно лекаря все още не мога да се навия но ще опитам. За коментар N:3 искам да кажа, че баща ми от 2 години ходи и е свалил 27 килограма, с доста видим резултат. Препоръчаха ми да съм по програма и миля да опитам така.