Споделена история от Тинейджърски

Той има мои снимки
Здравейте,
Предварително, знам че е грешка, но вече е късно, моля не ме съдете. Момиче съм на 15 и си пишех с един, и почнахме да си пращаме снимки, той ми е пращал и голи аз не съм, само по бельо, като бяха такива които се изтриват в инстаграм и изписва ако скрийшотнеш, затова мислех че нямам проблем. Но днес същия ми ги прати... Не знам как е станало няма значение, какво да правя. Не ми се вижда лицето на тях, ама се вижда че са изпратени от моя профил, някои са фалшиви, но има и някои истински. Попринцип каза че не бил такъв да изнудва, но да съм си помислила, как ще се държа с него. Какво да правя, моля ви, помогне ми

Коментари

1.   Какво ти пука? Аз съм пращала голи снимки на гаджета. Ако някой тръгне да ме изнудва, ще му кажа да ги пуска. Това, което ще поиска от теб ще е много по-лошо от това някой да те види по бельо. И няма да има край, ще те тормози до откат. Някакви снимки, че даже и голи не са, голямата работа, в днешно време на най-големите звезди порното им изтипосаха пред целия свят.

2.   Когато няма никой на горния етаж, и Господ Бог да слезе от небето, пак не може да ти помогне.

3.   Ха-ха-ха, изписвало, ако се скрийншотне.
А ако снима с телефона си монитора на компютъра пак ли ще ти се изпише?
Не е истина колко сте зле...

Ти внимавай, ама много внимавай в картинката да не станеш жертва на трафик на хора, или още по-лошо да те примамят някъде и да те разфасоват за органи... И идея си нямаш какви ужаси могат да ти се случат!!!

Прекратявай МОМЕНТАЛНО всякакви контакти с тоя, ако трябва кажи на родителите си, те ще се обадят в полицията, ако трябва. Изобщо не се занимавай, ако не искаш да си намериш беля, каквато не си и сънувала дори в най-жестоките си кошмари!

4.   Това би могла да го приемеш от позитивната страна като урок, да не пращаш интимни снимки на непознати батковци..

Ако си запазила неговите снимки, би могла ти също да го изнудваш и да му кажеш, че ако той пусне твоите, ти ще пуснеш неговите. Можеш да се обърнеш и към полицията.
Иначе да не ти пука дори и да ги пусне публично. Много по-лошо ще стане ако се оставиш да те манипулира, кой знае до къде може да стигне и какви гнусотии да те кара да правиш със себе си и тялото си.

И отново погледнато от позитивната страна: в моето училище бяха пуснали подобни снимки на едно красиво момиче, не знам как го е приела, но след това стана "феймъс" и в момента е с над 20 000 последователи във фейсбук, вече никой и не помни за тези снимки, a тя си се кефи на живота.

5.   Щом си по бельо и лицето ти не се вижда няма от какво да се притесняваш. Все едно не си правиш снимки лятото по бански на плажа. Същото е! Не се вижда нищо. Така, че да не ти пука! Нищо не може да ти направи този, но друг път внимавай на кого какви снимки пращаш, че има доста гадняри, които могат да злоупотребят.

6.   Аз щях да го блокирам и поне няма да виждат мойте приятели снимките. А като ги виждат непознати хора, не ме интересува

7.   Номер 3, ти си зле. Разбира се, че изписва. Дори не си запознат каква е разликата на приложението инсталирано на комп и на смартфон.
Авторке, не знам дали е единственият начин, но ако имаш два телефона с инсталиран Инстаграм, получаваш съобщенията и на двата. Ти ако си изтрила снимките и той ги е видял на единия телефон, мисля че е възможно на другия телефон да ги види, защото ако не е отварял приложението на него и реши да го отвори твоите съобщения излизат като непрочетени и нови за него, нищо, че ти си ги изтрила. Повече не пращай, и аз пращах един път, няма да го направя втори път. При мен пичът мн умело се опитва да трие всичко, явно се притеснява, но снимките и видеата си излизат на др ми телефон. Не съм го отваряла отдавна, трябва пак да погледна със сигурност дали е така. Аз също пращах, надявам се да няма втори телефон. Иначе като дадеш unsend на снимките, те наистина се трият.

8.   С малко си се отървала, без лице и само по-бельо, ами то все едно нищо не е станало ! Не вярвай на технически фантасмагории, след като ти самата нищо не разбираш от материята. Всеки ще ти обещае всичко за да ползваш тъпия му продукт, но ти не трябва да вярваш на всичко. Първо, не е възможно на екрана ти да се появи снимка, която да не може да скрийншотнеш. Това е технически невъзможно. Може да се направят само някои елементарни препятствия, които биха спряли само някой лаик. Второ, дори и да беше технически възможно, какво ще направиш ако човекът снима екрана си с телефон ? При днешните модерни камери, пак ще се вижда, ако си ти и си гола и пак ще е компромат. Съветвам те да останеш спокойна и да го видиш що за човек е, макар за мен вече да е ясно, че е боклук. Щом ти е направил такъв намек, значи в главата му се върти да те изнудва, което е супер жалко дори и за него. Явно няма нито самочувствие, че може да те задържи по друг начин, нито доблест да превъзмогне ниските страсти и да излезе с чест от ситуацията. Не ти трябва такъв.

9.   Присмей му се и му кажи, че снимките въобще не са твои и си се чудила как се е връзвал въобще! Също така го уведоми, че ако реши все пак да ги пуска и да казва, че си ти, има едно място наречено полиция, и изнудването над непълнолетни много лесно може да му осигури присъда.

10.   До номер 9-И да му каже че снимките не са нейни мислиш ли, че той ще и повярва... Ще си каже тая вика, че снимките не са нейни колкото да не ги кача...

11.   "Не съм такъв човек да изнудвам,
НО
си помисли как ще се държиш с мен. "