Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми разбраха, че пуша
Здравейте, пише момиче на 15 години.
Днес родителите ми разбраха че пуша. Попринцип всеки ден след училище се събираме с приятелките ми да изпушим по една цигара, но този път баща ми реши да ме вземе с колата като изненада, но всичко се обърка. Той ме видя как пуша и просто се провикна от колата-, , Ела, тук веднага''. В този момент аз изтръпнах и хвърлих цигарата, нямах избор и отидох при него. Той само ми каза да се кача в колата и да му дам телефона ми. Аз му го дадох и докато се приберем не спрях да му се обяснявам, но той се преструваше, че ме няма в колата. Но като се прибрахме стана страшно. Той каза да седна на дивана и извика майка ми и докато й обясняваше какво е станало аз треперех и се молех тя да ме защити. След това тя не ми обели и дума, а просто си отиде в спалнята. Баща ми си свали колана при което аз изтръпнах и тръгнах към стаята си, но тате каза да се върна и да се обърна с гръб към него, аз не го послушах разбира се, но той ме хвана и почна да ме бие зверски и ме заключи в стаята ми и каза, че всяко нещо си има последствия. Една седмица не ми даде да излезна освен до тоалетна, той ми носеше само храна и ми казваше колко страници трябва да науча. А днес просто ми върна телефона, но ми звъни през 5 минути да види какво правя, а майка ми забрани да излизам до втория срок.
Не знам какво да правя, знам че не съм права но те прекаляват. Имам чувството че ме мразят, не знам как мога вече да имам нормални отношения с тях. Ние изобщо не си говорим, баща ми не спира да ми се кара и да ми казва че до 18 годишна няма да излезна от вкъщи. Чудя се как да избягам, като те непрестанно ме следят какво правя.
Моля за съвет.

Коментари

1.   Прави са. Това е най-гадният навик, който имам. Почнах да пуша преди 2-3 години... може би малко по-голям от теб. Но разликата тук е, че не ме хванаха, а аз им казах. Нямаше никакви драми. Баща ми е заклет пушач, а майка ми също припалва от време на време. В момента си пуша на балкона с него :)
Опитай да говориш с тях... Че си спряла вече... Не очаквай да ти се размине бързо. Виждал съм по-лоши случаи от твоя.

2.   Позата е била благоприятна за друго, възпитателния ефект от което би бил доста по-силен, дълготраен и всепроникващ.

3.   Никога не бих се зарадвал да разбера, че дъщеря ми пуши, ако ще и над 18годинида е. Първо цигарите смърдят ужасно и по-лошото е, че са страшно вредни. Няма нищо Яков това едно дете да пуши, а е грозно. Знаеш ли на какво ще заприлича лицето ти след години?
Баща ти е прекалил с боя, но си заслужаваш завишения контрол и строгостта. Боят категорично не е решение. Разочаровала си ги, какво искаш? Показала си им, че не са те възпитали добре като родители.

4.   Тъй. Значи, днес те хванаха, баща ти ти взе телефона и те напердаши, една седмица те пускаха само до тоалетна и днес (отново днес) ти върна телефона... Не разбрах какъв ти е проблемът? D)))

5.   Пфф, няма по-лошо от пушачка. Миризлива, с лош дъх и жълти зъби. Освен това и без пари, защото всичко отива за цигари. Разбито здраве и много отключени болести.

Родителите ти искат да те предпазят от такова лошо бъдеще, към което си тръгнала. Слушай ги, докато ти се развие мозъка и мисленето, защото все още те са по-умни и по-опитни от теб.

И запомни - никой на света, ама абсолютно никой, не те обича повече от родителите ти.

6.   Че не е хубаво да пушиш на 15 - не е, но наистина са реагирали родителите прекалено. Баща ти да те бие на 15 за едни цигари...

Трябва да си върнеш доверието им. Лека полека преглътни случилото се, опитвай се да изпълняваш каквото се иска от теб, даже без да ти се каже, и ще почнат да омекват, дъщеря си им все пак. Пък ако не, ще трябва да потраеш до 18 и айде чао.
Но най-добре намери някакъв начин да се помирите.

7.   Само на 21 съм, не пуша, нямам дете ама съм мислила ако имам единственото за което бих го била и му се карала много и сигурно да му взема и телефона биха били цигарите. Който пуши трябва или много да внимава някак да не го хванат, или да свиква с последствията щом са го хванали.

8.   Ако те мразеха нямаше да направят каквото и да е, след като са те хванали да пушиш :-)

9.   Виж сега и аз пуша от време на време, започнах на 18. Баща ми не пуши от почти 20 години а майка ми пуши от 16 годишна и нея са я поступвали но това е било по онова време - 80те години. Мисля че баща ти е прекалил когато е свалил колана за да те бие, по - добре е да седне да поговори с теб нормално отколкото да те бие вече не си малка.

Жалко че майка ти не можа да вземе страната ти. Да те питам баща ти друг път посягал ли ти е.