Споделена история от Тинейджърски

Кожата по интимните ми части е по-тъмна
Привет. Момиче на 14 съм.
Забелязах, че кожата по интимните ми части е по-тъмна от кожата по останалата част от тялото ми, а аз съм доста беличка.
Чудя се дали това е често срещано? Искам, не искам - гледала съм порно и ми е направило впечатление, че "интимната" кожа на почти всички жени е в тон с телесния цвят. Споменавам порното може би, защото това е единственият ми опит досега, въпреки че там всичко е нагласено и измислено.
Абсурдно е да казвам, но кожата ми не е по-тъмна там долу заради лоша хигиена. Напротив - личната ми хигиена е перфектна. И не ме разбирайте погрешно - не питам как да се избеля или нещо от сорта, защото съм наясно, че тези неща стават само козметично.
Искам да знам дали е нормално и често срещано? Едно на ръка е, че след някоя и друга година ще почна да водя полов живот и друго, че само по себе си леко неприятно. Ще се радвам да споделите опит и впечатления. Благодаря.

Коментари

1.   Ох, дете, на всички полово зрели хора е така, даже и в учебниците по анатомия го пише. Порноактрисите се избелват козметично, защото сега на някой му е щукнало, че е модерно. Не се тревожи за бъдещия ти полов живот. Ако човекът, когото допуснеш в интимната си територия е културен и не се учи на едно - друго само от порното, не би се учудил по какъвто и да е начин. Имаше преди време един простак, който питаше възможно ли е малките устни да се разтягат от много секс... Само негов колега по сексуално невежество би си помислил, че тази пигментация е от лоша хигиена. Не лягай с такъв и всичко ще е наред:) Не се тревожи, съвсем нормална си!

Борония

2.   да, нормално и често срещано е - при 100% от жените е така!
Там има много кръвоносни съдове и т. н., при всички жени е така. Освен това ти сега се развиваш и твоята приятелка още не е „готова“, ще има да се порменя още. Научи се да се обичаш и харесваш каквато си, мъжете и без това ще са луди по нея!
На порно филмите има много светлина заради камерите. Това променя вида на разни части. Спокойно! (можеш дори на порното да видиш, че има всякакви форми и цветова - и при мъжете, и при жените - ние сме хора, не фабричен продукт, който трябва да отдогаря на БДС, ISO9000 и др. )

3.   Аз си го намирам за много секси :)

-Death_Blade ^

4.   От авторката: Не, не, не! Не ме разбирайте погрешно - ИЗОБЩО не съм притеснена, комплексирана или нещо от този сорт. Просто зададох въпроса си.
Благодаря ви за отговорите :)

5.   Първо - поздравления за това, че си се научила да пишеш грамотно смислено. Второ - браво, че за разлика от 60% от наборките ти, ти все още си девствена! Трето - на мнението на -Death_Blade ^ съм!

Lady GaGa Fan

6.   Някъде четох, че половите органи са изградени от полова тъкан, която е по-тъмна от кожната, т. е. при всички хора е така, и при жени, и при мъже!

7.   Обикновено е по-тъмна от останалата част на тялото. Нормално е и при мен е така.